Sólokapr (2006)

Prijemny Woodyho kousek, ktery potvrzuje, ze filmy Woodyho pozdni tvorby jsou zdaleka nejlepsi, zapomina na svou tragickou cast kariery preplnenou mnozstvim totalne zbytecnych pseudointelektualnich vztahovych braku a misto toho spousti zabavnou investigativni story z Londyna. Prostredim a osklivou hlavni zenskou roli (Scarlett) to tedy muze pripomenout priserny Match Point, ale neni nutne se obavat, az tak dementni jako Match Point to neni a Scoop se muze smele zaradit do te lepsi pulky Woodyho filmografie. "I was raised Jewish, but then I switched to narcissism." 5/10

Melinda a Melinda (2004)

Nove milenium je dle me perspektivy Woodyho nejlepsi era, ale Melinda & Melinda je spise slabsi vyjimka. Zablesk zajimaveho elementu v podobe 2 alternativnich realit v zavislosti na tendencich vypravece, kdy jeden ma sklony k tragedii, druhy ke komedii je pekny, ale to ti mily Woody cely film nevytvori. "Melinda had a reputation for being Postmodern in bed. " 3/10

Hollywood v koncích (2002)

Prumerny Woodyho film, pro ktery hraje velke plus uz to, ze me narozdil od vetsiny jeho filmografie nijak nevytocil a dalo se na to v klidu koukat. Kvalitni herci (Tea Leoni je super), zajimavy namet produkce filmu a typicky priklad toho, ze i kdyz znamy reziser natoci totalni zhovadilost poslepu, lide mu to sezerou a budou to povazovat za umeni, pokud ne v Hollywoodu, tak minimalne ve Francii. "Sex is better than talk. Ask anybody in this bar. Talk is what you suffer through so you can get to sex." 5/10

Manželé a manželky (1992)

Tohle je naprosto ukazkovy priklad proc nemam rad Woodyho Allena a jeden z jeho nejhorsich filmu. Obcas je sice mozne narazit na film, ktery se mu povede (Cassandra's Dream), reknu si, ze jsem na nej mozna trosku prisny a dam mu ferovou sanci, ale pak prijde neco jako tohle a tim to dorazi. Neexistuje reziser, ktery by byl tak neskutecne repetitivni, trapny a ubohy. Totalne identickych vztahovych bullshitu uz natocil desitky a stejne v tom pokracuje. Kvalitnimu reziserovi staci na 1 tema natocit 1 film, dale se muze posunout dal, rozvijet se, experimentovat, proste se chovat jako umelec, zatimco Woody prevazne toci filmy pres kopirak bez spetky originality jen aby si nahonil ego kvantitou a nabubrelym portfoliem. Ze stejneho duvodu se neustale arogantne obsazuje do roli, prestoze sam moc dobre vi, ze hrat proste neumi. O jeho lacinych a zoufalych scenarich ani nemluve. Nelze se pak divit, ze o nem s radosti vsude tvrdim jaky je to ultimatni ubozak. 1/10

Seber prachy a zmiz (1969)

Dalsi z mala kvalitnich Woodyho filmu, kde jeste vtipnost vitezila nad trapnosti s prekvapive velkym mnozstvim zabavnych scenek. Hodne slusny zacatek kariery, ktery je mnohem lepsi, nez jeho ocenovane, ci dokonce oscarove kraviny z pozdejsich let. Navic me prekvapilo, ze jakozto reziser se snad nejhorsim vkusem na zeny si zde dokazal vybrat peknou hlavni herecku. 7/10

Cokoliv (2003)

Podle csfd jednoznacne nejhorsi Woody Allen? Naprosta blbost! Woody natocil kvanta mnohem vetsich bullshitu, cca polovinu jeho tvorby abych byl konkretni. Ano, zde sice byli tezce nesympaticti herci (Christina Ricci je jako obvykle total na presdrzku) a na to, ze se jednalo o vtipnou jednohubku to bylo nezadoucim zpusobem protahle. Ma to ale 2 vitana pozitiva - stejne tak jako jsem v prvni pulce Woodyho kariery toho chlapka nemohl vystat a trpel jsem temer pokazde kdy se objevil na scene, stari mu ocividne prospiva jako vinu, protoze v Anything Else je to presne naopak. Woody ve sve duchodecke forme jiz velmi sympaticky zde poskytuje 100% kvalitnich scen a drtiva vetsina momentu, kde Woody neni jsou vlastne naprosto zbytecne. Dalsi plus ma film za to, ze narozdil od ranne tvorby je to obcas skutecne vtipne. Nejlepsi scena u ktere se zasmeju jen co si na ni vzpomenu je, kdyz si Woody v Army Shopu vybira granaty. "Auschwitz was basically just a theme park." 5/10

Oběť (1986)

Je to sice uplne stejne uspavaci material jako Nostalgie a Zrcadlo, nicmene Sacrifice ma jednu dost zasadni vyhodu - naprosto dechberouci kompozici, kterou by tomu mohl zavidet i Kubrick. To co se odehrava v jednotlivych zaberech je tak neskutecne promakane, herci se symetricky rozestavuji na centrimetr presne tam kam maji, tam kde zrovna nikdo nestoji se presne exhibuje nejaky konkretne vybrany objekt atd. Dalo by se to brat jako zfilmovane photoalbum. Skoda, kdyby me celkova nezazivnost tak nenudila, mozna bych byl i dostatecne aktivni k vnimani te Tarkovskiho tradicni filozoficke party. 6/10

Zrcadlo (1975)

Uplne stejna nuda jako Nostalgie a vetsina ostatnich Tarkovskiho filmu. Umelecky faktor zde navic ani neni na takove urovni, aby si to tu nudu mohlo dovolit jako treba v Solaris. Nekolik peknych lesnich zaberu to vazne nezachrani. 3/10

Nostalgie (1983)

Nostalgii jsem podle tematu daval z cele Tarkovskiho filmografie nejvetsi sance. Bohuzel, zklamalo to na cele care. Nechapu jak mohl natocit dokonalost jako Stalker a hned potom takovouhle nezazivnou a nudnou patlaninu. Nektere zabery byly pekne, jakasi umelecka snaha tam take byla, ale Tarkovski tohle jednoduse neukociroval, za celou dobu me to nedokazalo chytnout a divim se, ze jsem se u toho neukousal k smrti. "Poetry is untranslatable, like the whole art. " 3/10

Ivanovo dětství (1962)

Tarkovskij neTarkovskij, tohle byla regulerni nuda bez sebemensich znamek po jeho typicky haluznim rukopise. Ivan byl sice na pomery detske role hodne schopny, ale kvuli tomu to nebudu povazovat za kvalitni film. Velmi trapny Trakovskiho celovecerni debut. 3/10