Kerion

okres Praha-východ

Twitter: Slezo

<< předchozí 1 2
    • 17.8.2014  21:07
    No Game, No Life (TV seriál) (2014)

Naprostá pecka, tohle mi chybělo. K návratu ke sledování anime jsem si nemohl vybrat lepší anime. Povznesení základních principů her do absurdních a ztřeštěně promyšlených výšin. Ústřední dvojice baví svojí nekompromisní inteligencí při překonávání her a zároveň svými sociálními fóbiemi. Hlavní podmínkou světa ve kterém se dvojice ocitne je se především bavit a to seriál splňuje pro mne dokonale.

• 17.8.2014  20:47

A začalo to tak pěkně. Uvedení do příběhu "nových jiných" Transformers má ten správný Bayovský nádech. Úžasné záběry zalité sluncem, na krásnou dívku v upnutých džínách, vlající americká vlajka. Ovšem místo řešení teenagerských patálií se tu přetřásá vztah otec-dcera a to značně přetéká kýčovitostí. Dialogové konstrukce jsou místy těžkopádné, akce až s přibývajícím časem nabírá na intenzitě a kdyby nebylo od začátku prvních ukázek deklarováno, že budou přítomni dinosauři, tak by jistě jejich nástup na posledních pět minut byl více intenzivní. Ocenil bych zúžení počtu významných transformerů a nádhernou architekturu mimozemské lodě.

• 5.6.2014  11:31

Na hraně zítřka řadím mezi filmy od kterých sice už očekáváte kvalitu díky trailerům a šeptandě, ale zážitek při projekci vysoko nastavenou laťku ještě překoná. I když využije scénáristické či dramaturgické zaběhlé postupy (použité minimálně již jednou v jiném filmu), ale zapracuje je správně a obohatí film v rámci žánru, takže z toho vyjde zábavná akční jízda. PS: Díky Warner Bros. a hlavně Moviezone za možnost vidět tento film v kině s předstihem.

• 26.4.2013  08:12
    Nevědomí (2013)

Oblivion potěší především po vizuální a zvukové stránce, podobně jako u pokračování Trona, Shodoval se i pocit, který jsem měl po prvním zhlednutí filmu a to jistá rozčarovanost nad celkovou konzistencí scénáře. Líbilo se mi, jak je zpracováno to co vidím, jak je zpracování to co slyším, ale ne náplň toho co film snaží ukázat.

• 4.4.2013  09:18
    Lesní duch (2013)

Zbytečná a zdlouhavá nerozhodnost postav k akci, nemohoucnost při útěku natahující scénu do úmoru, stupidita chování některého charakteru, který najednou přijde s brilantním nápadem a našlo by se více, co mě na horrorových scénářích vytáčí a jenž byly použity v tomto filmu. Co jsem naopak postrádal bylo větší prohloubení mytologie s tajemnou knihou, zde působí jen jako obrázkové leporelo s výjevy, které se ve filmu staly. Podivné mi přišlo i finále, kdy očekáváte nástup samotného pána temnot do deště krve a místo toho se dočkáte stejné pomalé potvory s touretovým syndromem. Kéž by se radši objevil Bruce Cambell a rozřezal přeživší motorovkou. Technické zpracování je na slušné úrovni, kus poctivé standardní práce. Co na filmu potěší je po titulkový závěr a scéna kdy se jedna z postav vysměje druhé, pro její neskonale stupidní uvažování a jednání.

• 24.1.2012  20:08

První dva díly mne nijak neuchvátili a možná i proto, mi trochu jinak laděný 3. díl chutnal o mnoho více. Bizarní a vtipné scénky hrály silnou přesilovku proti nechutným a nepovedeným. Naopak "happyendově" vymalované finále bylo o trochu slabší než v díle prvním a druhém. NPH jako obvykle legendární cameo.

• 11.1.2012  17:51
    Re-Play (TV pořad) (2009)

Znám Mikoláše Tučka alias Tukana z dob, kdy vytvářel a moderoval pořad "Volejte šéfredaktorovi", který vycházel na DVD k oblíbnému našemu/vašemu/jejich ne časopisu. Na jeho styl humoru jsem tedy zvyklý a sedí mi víc než trencle od Styx. S Alžbětou tvoří sympatickou moderatorskou dvojici dle mého ideálně zapadající do stylu pořadu. Pořad je free cool a in, což přesně pasuje na televizní stanici Prima Cool a diváckou skupinu, kterou chtějí oslovovat. Recenze jsou předkládány v líbivém designu s výrazným voiceoverem.

• 15.10.2009  01:24

Žánrově vypiplané, atmosféra vtíravě působivá, konec emocionálně dokonalý. Tři body - tři hvězdičky. S příslibem do dalších projekcí. Musím se na to kouknout znova, abych zjistil proč filmu s tak brilantními hereckými výkony a momenty nedávám vyšší hodnocení.

• 15.10.2009  01:23

Krásná audiovizuální nelineární nuda okořeněná kvalitními hereckými výkony. Roztomilé zpracování vztahových křižovatek. Přemýšlím jestli lidem neznalým knižní předlohy přijde film vůbec příběhově srozumitelný. Já sám mám pocit jako bych sledoval přes dvě hodiny trvající mini příběhy z Bradavic, které mají někdy těžko viditelnou návaznost.

• 15.10.2009  01:22
    G. I. Joe (2009)

„Je to blockbuster, vypni mozek! Je to blockbuster, vypni mozek!“ říkal jsem si před zhlédnutím tohoto filmu, abych si ho vůbec užil. A bylo to potřeba, Takže nepočítám do hodnocení spousty nelogičností a nesmyslnosti vyspělé techniky (i když díky tomu vyzněl film vtipněji než tvůrci nejspíš zamýšleli). Jenže oni ani ty hlavní devízy filmu nejsou kdovíjak kulervoucí. Akce je napěchovaná od začátku až po konec, ale postrádal jsem víc invence. Několikrát mi proběhlo hlavou „tohle už jsem někde viděl“. Na druhou stranu pár záběrů mě opravdu zaujalo a líbilo, kéž by jich bylo více. Co mě ale doopravdy zklamalo, byly rádoby vtipné hlášky. Bohužel mi vůbec nepadly do vkusu/nálady/stylu humoru. Místy se mi děj zdál lehce rozháraný, tolik osobních dějových linií a skoro každá by vystačila při rozšíření na celý samostatný film.

• 12.10.2009  16:14

Hlášky – dobré, odkazy na různé sci-fi – velmi příjemné a zábavné, postavy – roztomilé. To jsou základní ingredience pro výborný animák. Který se bohužel pro mne v tomto případě nekonal. Jedním z důvodů je příběh, nemusí být vždy dokonale propracovaný a bez chybičky a ani tak duchaplný jako bývá u studia Pixar, ale tady se mi zdá, že až moc tvůrci spoléhali na 3D efekt a při jeho absenci se dostanou na povrch daleko snadněji nelogičnosti, příběhové trhliny i jeho celková nudnost. Celou situaci ještě mohli zachránit postavičky. Ty ač jsou velmi roztomilé a legrační(B.O.B jasně vede s dokonalým dabingem Setha Rogena), tak mě nepřirostli tolik k srdci. V celkovém hodnocení tedy nevyplave Monster vs. Aliens výše jak do průměrných vod amerických animovaných filmů. PS: Pokud to teda neuvidíte ve 3D.

• 27.9.2009  20:56
    Psychoville (TV seriál) (2009)

Nijak převratná dějová zápletka, spíše naopak se tu jedná o příběh už mnohokrát použitý ve filmech i seriálech. Co (nebo spíše kdo) tuto ministerii dělá pro mě zajímavější oproti ostatním, jsou postavy a jejich neotřelé a černo-humorné situace do kterých se dostávají. Vtípky a atmosféru jsem si užíval hlavně díky někdy až divadelnímu vystupování herců.

• 21.1.2007  10:12

Psychotropní podnebí, dětská imaginace a herecký výkon hlavní představitelky mají zásadní vliv na to, jak film působí na diváka. Někdo bude znuděný nelineárním průběhem děje, někdo se zas nechá unášet ulítlými dobrodružstvími malé Jelize-Rose. Libí se mi jak Gilliam neustupuje komerčnímu způsobu natáčení a stále si točí filmy po svém.

• 21.1.2007  10:11

Historie filmů podle počítačových her dokazuje, jak ošemetné odvětví filmu to je. Povedených filmů podle her by se dalo spočítat na prstech jedné ruky dělníka pracujícího na soustruhu.IMHO Dead or alive se mezi ně bohužel nepropracoval a skončil v poli poražených. Příběh naprosto zbytečně hloupý, určitě se dalo vymyslet něco lepšího. Ani bojové sekvence nebyly na takové úrovni aby přebyly příběhovou stránku. Nudný film to ale určitě není, spíše promarněná šance.

• 21.1.2007  10:07
    Znamení (2002)

Úžasně budované napětí srážené vyloženě trapnými situacemi spojenými s náboženstvím. Ovšem jakmile se na scéně objeví vetřelci, dostaví se taková atmosféra, kterou umí navodit jen Shyamalan.

• 7.7.2006  09:56

Skupina dospívajících mladistvých má před sebou srovnávací zkoušku SAT, která má rozhodnout o jejich dalších cestě v životě. Představa, že výsledek jediné zkoušky může mít takový dopad na vlastní životní cestu připadá Chrisu Evansovi nefér, a když je zkouška nefér proč by on taky nepoužil nefér prostředky a tak se rozhodne ukrást výsledky testů. K tomu mu bude pomáhat půvabná Scarlett Johansson.Pro mě kultivovaná komedie, bez trapných vtípků pro chvilku relaxace.

• 22.6.2006  20:30

Nemastné a neslané dalo by se říct. Během filmu se párkrát pousmějete nad veskrze ohranými vtípky, které už nemají takovou lehkost jako v minulých dílech, působí spíše těžkopádně a neohrabaně. Možná se nepovedl výběr parodovaných filmů, ale spíše už je to poslední výkřik do tmy, skomírajícího a překombinovaného filmového odvětví parodie.

• 23.5.2006  22:12

Příjemný příběh s osobitými filmovými charaktery. Hlavní postava hezounek Frank Abagnale Jr. má velké nejen vnitřní kouzlo, které mu pomáhá při jeho šekových podvodech. V normálním životě by většina lidí tohoto muže rychle odsoudila, ale když vidíte s jakou inteligencí a nonšalantnosti se vydává za pilota, doktora a právníka musíte si ho oblíbit.

• 23.5.2006  22:12

Patetickými rozhovory naplněný film s velmi průměrnými hereckými výkony až na charismatického Kerra Smitha. Nevidím naprostý důvod proč se vůbec tento film natáčel. Všechno bylo už obsaženo v minulých dílech serie, scénář není překvapivý spíše od začátku předvídatelný.

• 23.5.2006  22:11
    Flákači (1995)

Kevin Smith je s největší pravděpodobností nejlepší tvůrce romantických komedií všech dob a dokazuje to hned ve svém druhém celovečerním snímku. Nenajdete tu žádné trapné scénky ani vyumělkovaný závěr. Smith rozehrává pohodou inteligentní zábavu plnou pop-kulturních hlášek, asertivních dialogů a scének s vynikajícím Jayem a Silent Bobem.

• 23.5.2006  22:11

Bojové scény s Jet-Lim mají ten správný říz, ale scénář více než lehce pokulhává. Přechody mezi rodinným životem s Morganem Freemanem a životem se svým "strýčkem" Bobem Hopkinsem jako jeho hlídací pes jsou krkolomné. Herecké výkony trojice herců jsou na vysoké úrovni.

• 23.5.2006  22:10
    Mechanik (2004)

Christian Bale vypadá jako čtrnáct dní stará mrtvola. Bale jasně dominuje celému filmu, nenajdete tu ani 30 sekund v nichž by nebyla v záběru hlavní postava. Příběh se odehrává někde mezi spánkem a bdělostí. Ve snímku se objeví několik indicií, které pokud je odhalíte vám pomohou objasnit tento film.

• 23.5.2006  22:10
    Ally McBealová (TV seriál) (1997)

Cage & Fish je společnost vynikajících právníků. Na první pohled se zdá, že je to normální pracoviště, ale jen do té doby než se hlouběji seznámíte se zaměstnanci této firma. Jako první narazíte na všetečnou sekretářku Elaine Vasal, buď se vám bude pokoušet prodat svoje šílené vynálezy nebo s vámi začne flirtovat. Dále tu pracují právníci Billy Thomas, který je v duši staromódní šovinista, Georgia Thomas - manželka Billyho, má komplex zlé čarodějnice ze sněhurky, ledová královna Nell Porter, John Cage prostě "piškot",Richard Fish alias "Popojedem" a také hlavní představitelka Ally McBeal. Ally je svobodná, trhlá právnička s obrovskou fantazii a strachem, že nakonec zůstane sama Scénár k tomuto seriálu je troufám si to říct dokonalý, soudní přelíčení jsou brilantní, ukazují jak přednosti amerického právního systému, tak hlavně jeho nevýhody, že ať je případ sebevíc podivnější a absurdnější stejně ho máte šanci vyhrát.

• 23.5.2006  22:09

"Svět je jen iluze" říká jedna postava v tomto podivném filmu. Hrátky s myslí v jednom okamžiku života. Talentovaný Ryan Gosling podává interesantní herecký výkon, myslím že tento ješte stále mladý muž se může stát opravdu velkým hercem

• 23.5.2006  22:09

Tak toto se nepovedl, nevím jestli režisér chtěl udělat ''akčňák'' s bojovými prvky, nebo parodii na kung-fu filmy. V jiných filmech sleduji podobné scény se zatajeným dechem, tady mi přišly spíše komické. Po dějové stránce je to katastrofa a některé momenty jsou víc než přehnané(viz. jak se Seann William Scott učí bojové umění z japonských filmů). Českého diváka může potěšit jen účast Karla Rodena.

• 23.5.2006  22:08

Kolikrát už to tu bylo? Film poskládaný z příběhů několika lidí, které jsou dějově spojeny. Už mockrát a nepamatuji se, že by byl některý z nich vyloženě špatný nebo průměrný.Většinou jsou to skvělé filmy a to platí i o tomto. Brilantně napsaný scénář podtrhují skvělé herecké výkony hlavních protagonistů. Film se odehrává v oblasti války proti drogám. Přepírají se tu hodně ožehavé otázky z trochu jiné perspektivy. Všechny postavy se snaží docílit svého za jakoukoliv cenu.

• 23.5.2006  22:08
    Futurama (TV seriál) (1999)

Futurama je úžasný sci-fi sitcom, druhý nejlepší hned po Red Dwarf. Najde se tu přehršel různorodých hlášek. Postavy jsem si zamiloval hodně rychle a ještě víc než rodinu simpsonových. Všechny mají svoji specifickou formu chování od optimistického Frye až po pesimistického, zlomyslného Bendera. Pokud máte možnost ,tak si ho určitě sežeňte, stojí to za to.

• 23.5.2006  22:07
    Gilmorova děvčata (TV seriál) (2000)

Každá postava v tomto seriálu je jedinečná a úžasná. Dvojnásob to platí o gilmorovic holkách. Lorelai je energická, svobodomyslná, americká moderní matka, která je pro svoji dceru spojením nejlepší kamarádky a milující matky. Pak je tu Rory roztomilá, svěží, tvrdě pracující studentka procházející životem s odhodláním a sebedůvěrou. Spektakulárním zážitkem jsou sofistikované rozhovory plné úžasných novotvarů.

• 23.5.2006  22:07

Nechápu jak dokážou někteří producenti nalákat tak skvělé herce do tak průměrných filmu jako je tento. Bez hereckých výkonů Travolty a Jacksona by to bylo ještě horší. Děj se skládá z flashbacků přeživších vojáků, které jsou trošku zmatečné a konec tomu nasazuje korunu. Ale právě konec se mi hodně líbil, jeho jedinou nevýhodou je , že po jeho shlédnutí vám přijde předcházející děj zbytečně natahovaný a nesmyslný.

• 23.5.2006  22:06

A zase tu máme projev české povahy, umíme si udělat ze sebevážnější situace srandu. A v tomto případě je to sranda velká. Páni Čtvrtníček s Lábusem přehrávají nejlepší úseky z odposlechů fotbalových funkcionářů s bravurou sobě vlastní.

<< předchozí 1 2