Krajina přílivu (2005)

Psychotropní podnebí, dětská imaginace a herecký výkon hlavní představitelky mají zásadní vliv na to, jak film působí na diváka. Někdo bude znuděný nelineárním průběhem děje, někdo se zas nechá unášet ulítlými dobrodružstvími malé Jelize-Rose. Libí se mi jak Gilliam neustupuje komerčnímu způsobu natáčení a stále si točí filmy po svém.

Znamení (2002)

Úžasně budované napětí srážené vyloženě trapnými situacemi spojenými s náboženstvím. Ovšem jakmile se na scéně objeví vetřelci, dostaví se taková atmosféra, kterou umí navodit jen Shyamalan.

Perfektní skóre (2004)

Skupina dospívajících mladistvých má před sebou srovnávací zkoušku SAT, která má rozhodnout o jejich dalších cestě v životě. Představa, že výsledek jediné zkoušky může mít takový dopad na vlastní životní cestu připadá Chrisu Evansovi nefér, a když je zkouška nefér proč by on taky nepoužil nefér prostředky a tak se rozhodne ukrást výsledky testů. K tomu mu bude pomáhat půvabná Scarlett Johansson.Pro mě kultivovaná komedie, bez trapných vtípků pro chvilku relaxace.

Chyť mě, když to dokážeš (2002)

Příjemný příběh s osobitými filmovými charaktery. Hlavní postava hezounek Frank Abagnale Jr. má velké nejen vnitřní kouzlo, které mu pomáhá při jeho šekových podvodech. V normálním životě by většina lidí tohoto muže rychle odsoudila, ale když vidíte s jakou inteligencí a nonšalantnosti se vydává za pilota, doktora a právníka musíte si ho oblíbit.

Utržený ze řetězu (2005)

Bojové scény s Jet-Lim mají ten správný říz, ale scénář více než lehce pokulhává. Přechody mezi rodinným životem s Morganem Freemanem a životem se svým "strýčkem" Bobem Hopkinsem jako jeho hlídací pes jsou krkolomné. Herecké výkony trojice herců jsou na vysoké úrovni.

Mechanik (2004)

Christian Bale vypadá jako čtrnáct dní stará mrtvola. Bale jasně dominuje celému filmu, nenajdete tu ani 30 sekund v nichž by nebyla v záběru hlavní postava. Příběh se odehrává někde mezi spánkem a bdělostí. Ve snímku se objeví několik indicií, které pokud je odhalíte vám pomohou objasnit tento film.

Hranice života (2005)

"Svět je jen iluze" říká jedna postava v tomto podivném filmu. Hrátky s myslí v jednom okamžiku života. Talentovaný Ryan Gosling podává interesantní herecký výkon, myslím že tento ješte stále mladý muž se může stát opravdu velkým hercem

Misery nechce zemřít (1990)

Skvělý film podle knihy Stephena Kinga. Velmi povedené rozpracování postav a to hlavně Annie Wilkisovou. Trochu se mi ve filmu nezdá jedna příběhová souvislost a proto to není 5*.

Ali (2001)

Velmi zajímavý film se skvěle zpracovanýma boxerskýma zápasama a politickým pozadím.Jsou zde sice pár hluchých míst, ale ty přebíjí skvělý Will Smith.

Star Wars: Epizoda III - Pomsta Sithů (2005)

Vrchol první trilogie hvězdných válek.A myslím že se povedl užasně , brilantně a hlavně velmi působivě Lucas naplnil má očekávání .Děj má rychlý spád.Akce střídá akci a to v určitě nejlepším provedení co jsem kdy viděl.O hudebním doprovodu se nedá mluvit jinak než v superlativech.Musím vyzdvihnout herecké výkony trojice herců Christensena, McGregora a Natalie Portman které se mi moc líbily. K tomu připojme uchvatné souboje se světelnými meči a máme tu podle mě zatím nejlepší film tohoto roku.