Eso v rukávu (1951)

Obraz dnešní lživé žurnalistiky.

127 hodin (2010)

"Jsem to ale kretén, že jsem nikomu neřekl, kam jedu" na 94 minut. Boyle válí.

Kočka (1971)

Mistrovské dílo. Snad nejlepší film o bortícím se vztahu dvou starších lidí. A není zapotřebí ani mnoha slov. Veškeré chyby a důvody manželského (ne)soužití lze z příběhu nádherně vyčíst. A ta parelela s bouráním celé čtvrti, kde ústřední dvojice po mnoho let žije, je moc povedená.

Na mamuta! (2010)

Čekal jsem tradiční road movie s procitnutím umírající duše staršího muže a dostal jsem sbírku černohumorných bizardností. O to víc se mi film líbil. Musím ještě pochválit moc pěknou, dokumentárně laděnou kameru a upozornit diváky na velmi pozvolné vyprávění.

Libanon (2009)

Netechnické, mnohdy nelogické, emočně občas neuchopitelné, často nudné. Nápad z filmem uvnitř tanku a se zaměřovačem jako pohledem ven mimo tank je dobrý, ale udržel moji pozornost asi 10 minut, potom se mi zdál buď nevyužitý, nebo využitý špatně.

Drive (2009) (studentský film)

Pěkná kamera, hudba (obzvlášť na velkém plátně obojí vynikne), ale spíš než o film se jedná o spot ve stylu pana Renče NEMYSLÍŠ - ZAPLATÍŠ. Film je velice krátky, takže chybí jakákoliv hlubší expozice, detailnější seznámení s hlavním hrdinou. Víme o něm jen, že pije vodku a je schopen si po několika panácích sednout za volant.

Smrt čeká všude (2008)

Nuda. Film si hraje na Lovce jelenů z prostředí pyrotechniků v Iráku. Klišé, strohý scénář s fůrou prázdných vět, nesympatičtí blbečkové v roli zelených mozků (tohle se Kathryn náhodou povedlo, takle si představuji U.S. Army). Líbilo se mi rychlozoomování kamery, nelíbila se mi hudba, pěkná úvodní scéna, nejvíce mě oslovila scéna vybírání vloček v supermarketu - ta řekla o takovém pyrotechnikovi více, než kdejaká scéna s rozhodováním, který drátek přestřihnout (tenhle atribut v The Hurt Locker nehledejte, zde se stříhá jako o život).

Italské prázdniny (2003) odpad!

Zkuste se na film podívat v autobuse plném nezletilých mažoretek. Hned pochopíte, kde tento film má svoje publikum.

Jeho fotr, to je lotr! (2004) odpad!

Tímhle jste mě, milé mažoretky, cestou z Itálie opravdu mučit nemusely. Trapná, nevtipná rádobykomedie se spoustou zaprodaných, na novou mramorovou koupelnu si vydělávajících, hollywodských, stárnoucích, uvadajících hvězd. A ještě je to celé o situaci, kterou úpřímně nenávadím.

Van Helsing (2004) odpad!

Stephena Sommers by si zasloužil dřevěný kolík přímo do srdce, do hlavy stříbrnou kulku a do huby paličku česneku. Pořadí libovolné. Otřesná, uřvaná (zkuste se na film nedívat, jen jej poslouchat - hrůza!) splácanina.