Náhradníci (2009)

Totálne sračkoidná adaptácia akejsi, v mojej rodnej ohrade úplne neznámej sci fáj novely či komiksu, a to ešte za priamej účasti Brúsky Willisa s blond príčeskom, respektíve s výzorom abstinujúceho a beznádejne nevyliečiteľného alkoholika. Túto úbohosť zrejme natočili náhradníci, ktorým by som doporučil čo najskôr naskákať naspäť na stromy. Budem si musieť zaobstarať strážneho psíka, aby sa podobné filmy do mojej blízkosti už nedostali. Sklamaných 59%.

Turnaj zabijáků (2009)

Nie je Mann ako Mann a nie je Scott ako Scott, ale tento Angličanko Scott Mann uštrikoval pomerne uchádzajúce béčko so slušne natočenými akčnými scénkami a prekvapivo dobrým castingom. Akurát Róbertko Carlyle, čoby vygrcaná fazuľa a kňaz alkoholik v jednej osobe, akosi miestami nemiestne až dementne prehrával. Ako správny fanúšik akčného béčka, piva Corgoň a cigariet Marlboro som sa bavil a popri tom na pár minút zabudol, že nám vládne boľševik a tlupa bezcharakterných hyén. Sedem desatín.

Seventh Moon (2008)

Počas prvých desiatich minút sledovačky mi z tej kamery prišlo minimálne dvakrát zle. Odskočil som si po dva papierové sáčky, čo som minulý rok potiahol v lietadle vychytenej spoločnosti SkyEurope Airlines. Po pol hodine mi prestalo byť zle a začalo byť ešte horšie. To z tej navodenej atmosféry a tak som znova odbehol, tentoraz už po igelitku Tesco bez ventilačných dierok. Zbytočne. V druhom polčase už Sančéz nič plodného neponúkol. 60 percentíkov.

Dokonalý únik (2009)

Pánko Dávid eN. Twohy, ako jeden zo stvoriteľov Čiernočiernej onej, Hlbočiny či Riddicka, ešte nesklamal. A nesklamal ani dnes, veď pomohla odfarbená Mila Rezidentná Evilová a skvelý Števo Zahnpasta a tú prvú hoďku mu znamenito potiahli. Potiahlo aj Portoriko a Havaj a to aj napriek tomu, že režisérko nedokázal pozornému oku/uchu skryť svoje tajomstvo. Záver poskytne aj unudenému divákovi slušnú dávku satisfakcie. Komu sa film nepozdával a nevie, čo satisfakcia znamená, nech si vtisne zo dva facáky na dobrú noc. 700/1000.

Veřejní nepřátelé (2009)

Digitál nevadí, Johny nevadí, ani Bale a dokonca ani častá zmena filtrov nevadí, vadí však natiahnutá stopáž, ktorá núti pomerne často poškulovať na nedigitálky. Scenárista zrejme pochádzal z toho druhu scenáristov, čo sa nevedeli rozhodnúť, či vstúpiť do stávky alebo nie. Sem tam niečo akčné spichol a potom vyrazil niekam do štúdia protestne štrngať kľúčami od rodinnej vily, dvoch letných sídiel, jachty a od troch kabrioletov. Na záver dňa potom ešte narýchlo pozliepal nejakú vatu. A dokonca ani cukrová nebola. Tak akosi vznikla digitálna nuda, ktorej iba vďaka J.D. dávam 7 z desiatich.

Pach krve 3 (2009)

Joe Lynch prešťal jednotku Rob Schmidta a ten zas prešťal trojku (Ó) Briena. Z pôvodnej partičky sympatických vidlákov z lesa ostal už len sympatický widlák William Tell a jeho podobne zdegenerovaný potomok (pohlavie neurčité). Toľko ku kladným hrdinom. Zbytok má plno mínusov, pričom najväčším pre mňa je, že pokračovanie nezachytilo pach dvojky s jej čiernohumorným body fit. Slabá trojka.

Číslo 9 (2009)

Číslo 9, Plán 9, 9. Rota, District 9, Luník 9 a 9 smrteľných hriechov. Ja viem, špičkoví experti budú namietať, že tých smrteľných je len 7, ale ja v tomto prípade pridávam ďalšie dva. Ôsmym hriechom je zveriť takýto projekt do rúk Tima Burtona a deviatym je viac než trestuhodné nevyužitie potenciálu pôvodného kraťasu. Animácia je síce nádherná a zošívaní a zazipsovaní trpaslíci nemajú chybu, ale príbeh je slaboduchý a tak preplácaný akciou a náhodami, až človeka zamrzí, že tu môže len kritizovať a nedá sa niekomu vtisnúť zopár po papuli. Slabších 9.

Únos vlaku 1 2 3 (2009)

Mám dojem, že majster pisálek Helgelan, čo to celé pajcol od pána menom Jé Godey, to sprasil. Dokonca až tak, že Tony Scott si s jeho scenárom vypodložil kývajúci sa stolík v zasmradenej garáži na horskej chatke, ktorú si v čase osobného voľna pozbíjal kdesi v bohom zabudnutom a večne zasneženom Aspene (okres Komárno, štát Kolorádo). Neskôr si napľul do rúk a na kameru a pustil sa do projektu na vlastnú chlpatú päsť. Tak to aj dopadlo. Tempo rýchlovýťahu, čo postáva na každom poschodí, nehodiace sa vychytávky s kamerou a strihom, zúfalo nevyužité vedľajšie postavy (Turturo, Guzmán) a rozpačitý záver, pri ktorom už naozaj nikto nevedel, či má ísť domov, či na nákup alebo na pivo. Slabota na Scotta.

Smrtící parazit (2009)

Silno uvažujem o kúpe kosmodisku, osvedčenej, niekoľkokrát ocenenej a na dvojnohých ošípaných klinicky testovanej to zdravotnej pomôcke. Z takýchto priemerných filmov totiž nemám zhola nič, akurát tak boľavý chrbát. Ak sa situácia mnou sledovaných filmov dlhodobejšie nezmení, tak budem musieť zobrať to balenie že Kosmodisk Classic Set. Pre istotu.

Doghouse (2009)

Druhá polovica Westovho Evil Aliens je to najlepšie, čo Jake dodnes splodil a Doghouse ju, bohužiaľ, neprekonal. (Démona pomsty som pre nízke hodnotenie radšej obišiel cez mantinel.) Je zrejmé, že na tento zombie hororík dostal Jake viac do vrecka, no očakávanú luxusnú zábavu v štýle Braindead či Shaun of the Dead nenaservíroval. Nesúrodá zmes jednopohlavných, čiastočne zakomplexovaných a len občas hláškujúcich hrdinov a násilné a ľahko predvídateľné gagy ma do kŕčov nedostali. Pochváliť však môžem inováciu v zmysle upgrade(u) ženských zombie v čase, keď sa zdalo, že už film nemá čím prekvapiť. Aspoň som sa utvrdil v domienke, že ženy sú tvory spoločenské a ako také chodia aj srať do lesa v skupinkách.