Šťastný a veselý Madagaskar (2009) (TV film)

Prístupné len pre diváka, ktorému je menej ako 9 rokov. Divákovi staršiemu ako 9 rokov je vstup povolený len v sprievode osoby do veku 9 rokov.

Saw 6 (2009)

Každý chvíľku ťahá pílku a túto jeseň ju potiahol Kevinko Greutert. Potiahol ju celkom slušne, no z radu veľmi nevybočil, len sa tak jemne vyklonil, aby vynikol v dave. Hlavne s úvodnou scénkou so slečnou Scream Queens z VH1. Musím však priznať, že tak, ako každé ráno je mi súdené vstávať do rachoty, čo ma vôbec nebaví, nebaví ma už ani každý rok čumieť na nejakú pílku a činím tak len z povinnosti. Hoci ani neviem ku komu alebo k čomu. Pokiaľ tomuto dnes už seriálu nedá niekto nový šat, ďalšie časti budú pozerateľné len za účasti sedatív. Skúsim Valetol. Pol kila. Zabaliť.

New York, Broadway et Union Square (1896)

Škoda tej pretiahnutej stopáže, pripadalo mi to moc dlhé, tu a tam som sa dokonca pristihol že driemem alebo pozerám na hodinky. Ak si nájdem čas, určite si to ešte raz pozriem a potom dám vedieť presne koľko to je For me. Zatiaľ slabších 54.

Co tě nezabije... (2008)

Zase driapu. Postávajú, pokladničky smutno visia na krkoch, valia na človeka psie oči a driapu. Pri slove „prispejte“ odskakujem ako od Ukrajinca. Čo nie je na mne vidieť, že mám vo vrecku posledných päť libier šterlingov a že sa za mnou ťahá kŕdeľ nezaplatených splátok za toaletný papier a ponorku? Navyše je sychravo, mrholí a v takomto nečase musím potom obchádzať každú stojacu osobu na ulici, či už fajčí alebo nie. Automat v Tatrabande sa mi zveril, že požadovaná transakcia bola zamietnutá a že sa mám obrátiť na toho dementa, čo mi kartu vydal. Obrátim sa radšej na predajcu pančúch, v nestráženej chvíli potiahnem synovi pištolku na guličky, napíšem na ňu žltou fixkou veľkým tlačeným „ŽE DEVINA“ a tiež sa poobzerám po nejakom aute s hotovosťou, nech prispeje. Ak ma nechytia, prispejem tiež, aj sociálnym prípadom s husľami. Zatiaľ môžem prispieť len štvorkou tejto skutočnej udalosti.

Dvanáct (2007)

Nedať tomuto snímku plný dom je hanba na tri zimy. Užívateľov, ktorí tak nespravili, je potrebné zakopať pod čiernu zem a poprípade im nechať vytŕčať aspoň holé zadky, aby ostatní milovníci dobrých filmov mali kde parkovať bicykle. Remake Fondovho originálu ako adaptácia na pomery v Rusku, za účasti dvanásťčlenného vynikajúceho sprievodu, je pre filmového fanúšika sviatkom. Tuším som hneď po jeho skončení odštartoval u nás na balkóne taký malý ohňostroj. Predsilvestrovský, polhodinový. Stofka, bratu, stofka zo sto.

The Canyon (2009)

Špičkový amatér reznutý expertom na Grand Canyon asi aj z kožky vyskočí pre nelogické počiny hlavných aktérov, no komu už neodpustiť myšlienkové prešľapy ak nie Američanom z veľkomesta? Ani mňa by teda nenapadlo pustiť sa do 450 kilometrov dlhého, 16 kilometrov širokého a pomerne fasa (1,8 km) hlbokého bludiska s nejakým bezďákom. Navyše, ak ho hrá Willík Pattoník, mne málo sympaťák. Je nutné prežiť prvých 25 minút filmu a potom bude človek zvedavý, či tie zostávajúce prežijú aj oni. Fajn zostava, málo postáv, sem tam kôň, sem tam vlk. 70 bobíkov.

2012 (2009)

Apokalypsa a katastrofa v jednom. Apokalypsa v obrazoch, katastrofa v monológoch, dialógoch, trialógoch, kardiológoch a možno aj v gynekológoch. S tým posledným som si nie až taký istý, no katastrofou možno určite nazvať aj samotný scenár dvadsaťdvanástky. To sa dnes v tom ich Hulyúde nedá natočiť prirodzený gaťastrofický filmík bez zbytočných a niekedy až krajne dementných kecov, bez tridsiatich troch bozkov a deväťdesiatich piatich objatí? Normálny opočlovek sa pri príležitosti konca sveta, ktorá sa vyskytne zrejme len raz za život, buď poriadne ožere alebo nadáva a kope okolo seba ako zdochýnajúci kôň. Vlastne kôň nenadáva, prepáčte. Jedinou prirodzenou postavou, okrem šikulu Wúdyho, tak pre mňa ostáva Juri Karpov aka Zlatko Burič. Aj tak za výtvarnú stránku dám tie 4 a ak to mala byť komédia, tak som sa moc nenasmial.

Hlídač (2009)

Príchodom Brúsky Willisa a jeho Smrtonosnej pasce skončila éra hrdinu, ktorému počas celého filmu nikto nerozkope sandále a tuším začiatkom treťohôr sa prestala točiť automobilová naháňačka pred pozadím. Ak tieto skutočnosti pánko Števko, ktorého zrejme prikrmuje eMcé Donald, dodnes netuší, mohla by sa nájsť nejaká dobrá duša, ktorá mu to napíše na Facebook, inak aj naďalej budú z obézneho Seagala vypadávať hrubé bulšity určené akurát tak pre jeho skamenelých fanúšikov. 40 hamburgerov.

Symptom Pandorum (2009)

Neviem ako k tomu došlo, ale k mojej verzii tohto filmu zabudli pribaliť atmosféru. Čakal som ako somár na nejakú hydinovú kožku a ono nič. Na druhej strane je však lepšie nič ako vôbec nič. Aj Benko Foster bol dobrý, aj Antje Traue by sa dala prekotiť (najlepšie na chrbát), aj Dennis Quaid sa dal pozrieť, hlavne keď nebol na obrazovke (to je ten, čo vyzeral že sa chystá skoncovať/začať s fetom - ináč bol hrozný, ale nikomu to nevravte) a aj lovec Čungle ušiel, sympaťák, ktorému som rozumel každé slovo a samozrejme nesmiem zabudnúť na milých mutantov, chudákov nenažraných atletických. Čo viac chcieť? No tú atmosféru predsa. Musím do toho nazrieť ešte raz, lebo zatiaľ ma to minulo ako chrípkový vírus z Ukrajiny. 70 percentné béčko.

Kšeftaři (2009)

Problémy s únikom moču teda nenastali, aj keď agresívnejší rozjazd filmu tomu možno nasvedčoval. Po prvých pätnástich minútach prestali Brennan a jeho vydarení kumpáni psíka prikrmovať a ten chudáčisko im nakoniec zdochol a to nepomohol ani Willdo Ferrel so svojim štekom. Postáv je tu viac ako je príjemné, hlášky a kvalitné dialógy aby človek lovil a od dementnej romkomédie nemajú Brennaovci až tak ďaleko. Len to tak lízlo. Ak ste zvedaví ako zdochol pes, dopozerajte do konca. 50% za priemernosť.