Cargo (2009)

Protože jsem fanouškem vetřelčí ságy, Vesmírné odysey, Červeného trpaslíka, Star Trek: Movie, Matrixu i Kostky a Pandorum se mi taky docela líbilo, nemůžu dát lepší hodnocení. A jak tenhle film stručně vystihnout? Ve Vetřelci voda odkapávala ze stropu proto, že se děj odehrával mimo jiné v prostoru myčky těžké techniky. Ve Vetřelcích odkapávala voda ze stopu proto, že v té kolonii proběhla těžká bitva a venku zrovna pršelo. V Cargo voda ze stropu prostě jen odkapávala. Je to škoda, protože tenhle film místy zaváněl Asimovovým vesmírem, který má z filmařského hlediska obrovský nevyužitý potenciál. Ale to je spíš jen takový soukromý povzdech :)

Zombie Apokalypsa (2009)

Skvěle ponurá atmosféra polorozpadlého paneláku. Jen škoda, že z tématu ghetto-sídliště nevytěžili víc. A taky škoda některých přeakčněných scén v poslední třetině, kde mi místy připadalo, že se spíš dívám na Tarkanův klip Sikidim než na zombie gore. Jinak jsem měl z celého filmu a hlavně jeho hrdinů pocit silně podobný hře Left 4 Dead, což je taky plus, celkově ale musím dát bohužel jen tři hvězdičky.

Harry Potter a Princ dvojí krve (2009)

Isn't that Harry Potter! Oh my god, it's Harry Potter! What's the matter Harry? Mr. Potter...! Harry! What's the matter Mr. Potter?

Svítání (2009) odpad!

Velký potenciál měl tenhle film, velký. Bohužel obrovské množství nelogismů a - jak výstižně napsal Cervenak - instatní osobní dramata a nezajímavé postavy film naprosto ubily. Upíři chvíli mají neuvěřitelné schopnosti regenerace, aby v další scéně přišel doktor s náplastí na odřeninu, hlavní hrdina většinou působil, že by ho zmlátila i kdejaká nezbedná školačka, tento hlavní hrdina - mimochodem ten nesmypatický ukňouraný typ - má obrovský morální problém pít lidskou krev, dokonce ji vylejvá do dřezu jakoby to byla nějaká nelegální samohonka, samozřejmě s doprovodem moralistických litánií - ovšem čím se do té doby živil mi zůstalo záhadou. Scéna s podomácky vyrobeným přístrojem na přeměnu upírů zpět v lidské bytosti - to měl být vtip? A ano, upír se může klidně procházet venku za slunečného dne, stačí jen, když má pořádně širokej klobouk a sluneční brejle. Pak ovšem nechápu ten patos pohledu na východ slunce při příležitostných upírských sebevraždách... Spierigové při natáčení asi trochu nevěděli čí jsou. EDIT: Teď zjišťuju, že tihle dva mají na svědomí i tu hroznou s....u Nemrtví; tak už je jasné odkud vítr vane. Pravda, trochu se zlepšili, nicméně stále to není ani na tu *.

Kostka 0 (2004)

Jedna hvězdička za skvělý skličující industriální design interiéru kostky a druhá za největší počet pastí na film co se trilogie týče. Snad bych přidal i třetí, ale těch posledních cca dvacet minut bylo jak z SG-1...

Barry Lyndon (1975)

Téměř každá scéna v tomhle filmu je barokní obraz s úžasnou kompozicí, která vás vrhne o nějakých dvě-tři sta let zpátky. Skoro bych řekl, že Barry Lindon je v tomhle taková raně novověká Vesmírná odyssea. Kdo je schopný toto vnímat, nebude mít problém s "rozvláčnými" scénami, naopak si je báječně vychutná. A to nemluvím o příběhu; tedy vůbec by mi nevadilo, kdyby ten film měl hodiny třeba i čtyři.

Halloweenská noc (2007)

Příjemně mrazivá sbírka vzájemně propletených halloweenovských předměstských legend, která vás dostane do té správné nálady v předvečer svátku všech svatých. Škoda, že původní evropská tradice se dnes zachovala už jen v anglosaských zemích a zbytku zbyla jen ta decentní (ač nijak méně důležitá) část.

Delikatesy (1991)

"Úchylná" Amélie. A myslím, že potěší i fanoušky hry Fallout ;)

Vítejte v KLDR! (2008)

Orwellův 1984 v praxi. Pět hvězdiček, protože jakýkoliv dokument o Severní Koree je svým způsobem perlou. Tenhle sice působí poněkud odlehčenějším dojmem než "Welcome to North Korea" od Petera Tetteroo and Raymonda Feddema, kterým se tvář téhle země povedlo zachytit s autentičtější atmosférou hrůzy, ale přesto i tak na mě z české verze vyzařovala všudypřítomná úzkost a strach. Především co se týče korejců. Milých pracovitých schopných lidí, kteří musí celý život hrát divadlo v roli bratrů a sester s bouchačkou za zády a fízlem ve křoví. Jinak by mě docela zajímalo, jestli těch pár čecháčků, co si kvůli nějakému pseudohrdinství ze zálohy odmítlo ohnout hřbet před sochou Velkého Bratra, přemýšlelo o tom, jak dopadli jejich průvodci...