Janie.

2 body

<< předchozí 1 2 3 4 5
    • 29.1.2018  22:23
    matka! (2017)

Uvažuju, jestli jsem někdy v životě viděla větší s*ačku.

• 25.12.2017  09:59

Epizody 7 jsem se tehdy bála, ale nakonec přinesla kouzelný návrat k tomu, co Star Wars vždycky byly a kvůli čemu je mám ráda. Pak přišla epizoda 8 a všechno to spláchla do hajzlu. Nejen, že film obsahuje největší koncentraci cringe scén v dějinách kinematografie, ale šlape po odkazu původní trilogie a zabíjí slibně vypadající dějové linky epizody předchozí. Po téhle epizodě už Disney trilogii budu navždy brát jen jako nepovedený cannon. Star Wars skončily epizodou 6.

• 9.6.2017  21:41
    Vyšehrad (TV seriál) (2016)

"Nechci se dožít doby, kdy budu chodit na fotbal aniž bych věděl, jak to dopadne." Škoda některých slabších dílů (hlavně E07) a některých vyloženě fekálních vtipů. Celkové dojmy mám však převážně kladné a některé scény už pomalu začínají lidovět. Kdyby byla druhá sezóna, určitě se mrknu.

• 9.6.2017  21:23

Pokud by stopáž byla o půl až tři čtvrtě hodiny kratší, mohla by to být příjemná popcornovka. Takhle se to bohužel ke konci už opravdu vleklo, což uškodilo celkovým dojmům z filmu jako takového (stejně jako zbytečná překombinovanost). Něco mezi dvěmi až třemi hvězdami.

• 9.6.2017  21:12
    Bílá princezna (TV seriál) (2017)

Přijde mi to trošku jako vyplýtvaný potenciál. Seriálu by mnohem více prospělo, kdyby se soustředil více na Lizze a Henryho a linku s "pretenderem" upozadil a věnoval jí tak maximálně jednu epizodu (stejně jako zbytečně roztahovanému konfliktu mezi Elizabeth a Margaret). Mnohem více by mě zajímalo sledovat příběh královského páru podrobněji a až do konce. Časový skok v jedné z epizod také ději vůbec neprospěl, neměli jsme vůbec šanci sledovat dynamiku a vývoj vztahu těchto dvou a jeho přerod ze stádia nepřátelé do stádia nerozlučná a pevná dvojice. Takto to celé působí nereálně a nijak se mě to nedotklo. Škoda, na Bílou královnu to nemá ani zdaleka. I obsazení je (až na postavu Henryho) horší a za celou dobu jsem si na některé nové herce nedokázala zvyknout (výrazné je to zejména u představitelek Margaret a Elizabeth Woodville). Celkově bohužel šedý průměr.

• 4.5.2017  13:05
    Robinsonův ostrov (TV pořad) (2017)

Je to lépe zvládnuté, než předchozí český Trosečník, přesto to pořád ještě zdaleka není ono. Do sloučení to bylo ještě dobré, jediné, co mi na začátku vadilo, byl "prkenný" moderátor. To, co nastalo po sloučení, však celému konceptu vzalo vítr z plachet. Neskutečné protahování (tempem jedna kmenová rada za čtyři díly), nesmyslné vracení lidí zpátky do hry, stupidní koncept ostrova vyloučení... nemluvě o tom, že jedna účastnice dvě kmenové rady "přežila" v nemocnici a poté se vesele vrátila zpátky do hry, jako by se nechumelilo. I přesto si to asi diváckou základnu našlo, jelikož v současnosti probíhá casting na řadu druhou. A ani já ji nezatracuji.. pokud se produkce poučí ze svých přešlapů (které jim diváci dávali v průběhu řádně sežrat na FB stránce, takže o nich určitě vědí), vyberou dobrý cast a zrychlí tempo, mohlo by jít o velmi slušný počin. Tuhle řadu bohužel na kolena srazily všechny ty nesmyslné twisty a protahování. Přesto byl cast vcelku dobrý a vítěz je naprosto luxusní (třebaže má polovina diváků Novy inteligenci hodnou fanoušků Ulice a Ordinace, tudíž vůbec nepochopili, o čem tato hra je, a Marka absolutně nenávidí za to, že tam přišel hrát Surivor, což mi přijde na jednu stranu smutné a na druhou úsměvné). Jsem ráda, že Marek vyhrál a doufám, že ti tupci, co nechápou princip hry, pukli u televize vzteky. Takže to mi udělalo velkou radost a za to je ta jedna hvězda navíc. Jinak je tahle řada objektivně tak na dvě hvězdičky. Potenciál do budoucna to však má.

• 11.12.2016  23:32

Kathy Bates je naprosto geniální. Film bohužel horší průměr a na mě osobně až moc ujetý.

• 11.12.2016  23:31
    Boj (2015)

Hrozně mě rozptylovalo, že hlavní představitel vypadá úplně jako dánský Ewan McGregor. Výborný film, který umí hodně říct i beze slov.

• 23.9.2016  01:30
    Ostrov (TV pořad) (2016)

Na začátek bych chtěla podotknout, že to zdaleka není tak hrozné, jak jsem čekala. Pak ale musím dodat, že to na druhou stranu není ani moc dobré. Napětí zabíjí hlavně příšerně dlouhá stopáž (45 minutový díl, ve kterém sice proběhne soutěž o imunitu, ale vylučuje se až v tom dalším? případně díl, ve kterém se soutěží jen o odměnu a zbytek stopáže sledujeme dění (bohužel o ničem) na pláži?) a neschopnost tvůrců budovat napětí. Kupříkladu se dle střihu dá nádherně poznat, který tým příště vyhraje a dokonce i identita prvního vyloučeného (!!!). Jinak casting je ok, vcelku klasická surviverovská sestavička různých exotů, slepic a v menší míře i vcelku obyčejných lidí. Proč ale všechny vyloučené posílají na ostrov naděje, to je opět koncept, který nechápu. Ani Redemption Island jsem nemusela, ale ten aspoň dával smysl. Nehodnotím, jelikož dále sledovat nebudu (viděno 5 dílů). Možná se jen podívám, kdo to nakonec vyhrál (až se k tomu tímto tempem po 50 epizodách dohrabou).

• 11.2.2016  16:41
    Hokej den poté (TV pořad) (2011)

Objektivní pořad si teda fakt představuju jinak. Neustále dokola jen reportáže o velkých týmech, ty ne tak slavné okázale ignorují nebo na ně mají hloupé připomínky.

• 20.12.2015  22:43

Po dlouhé době opět po všech stránkách výborná série, vlastně až na jednu věc - jen vítěz zamrzí. Ne, že bych to Jeremymu před finále nepřála, hrál výborně, ale proboha copak měl zapotřebí to citové vydírání při jury speech? A proč, proboha, mu to všichni sežrali? Tohle opravdu kazí dojem z celé řady a je to velká škoda. Jinak to totiž bylo výborné.

• 14.12.2015  21:23
    Cizinka (TV seriál) (2014)

Nenechte se pomýlit tím, jak to tu někteří označují za čistokrevnou červenou knihovnu. Závěr první série byl tak drsný, že jsem se místy ani nemohla dívat a opravdu bych to znovu vidět nechtěla.

• 21.8.2015  18:11
    Lana Del Rey - High By the Beach (hudební videoklip) (2015)

The truth is I never bought into your bullshit, when you would pay tribute to me cause I know that all I wanted to do was get high by the beach. Lana chce prostě jen dělat hudbu a užívat si svůj život. Tenhle postoj se mi na ní moc líbí a tenhle klip ho v dokonalé formě vyjadřuje. Jen škoda, že někteří lidé nedokáží vnímat hlubší význam, skrývající se za tím očividným, asi proto je tu zatím tak nízké hodnocení. Ale pro tyto jedince je takové hudby stejně škoda. Jinak hudebně rovněž skvělé, takový malý návrat ke stylu alba Born to Die. Prostě dokonalé.

• 10.7.2015  22:18
    Survivor: Worlds Apart (TV pořad) (2015)

Vítěz dobrý, ale tolik nesympatických debilů na jednom místě, to aby člověk pohledal. Will, Rodney, Dan... Po tomto zážitku se docela těším na příští sérii s All Stars, a to mám normálně raději ty s nováčky.

• 22.4.2015  23:09

What I'm not sure about is if our lives would be so different from the lives of the people we saved.

• 7.2.2015  11:15

A pak jsi ztloustla, přijela do New Yorku a začala jsi říkat herečka. A jediné, co ti připomínalo světla reflektorů, byla žárovka v lednici. Až na pár trapných míst celkem tradiční komedie s Carreym.

• 6.2.2015  21:28
    Galavant (TV seriál) (2015)

Po první sezóně musím říct, že Galavant byl příjemným překvapením. Moc jsem od něj nečekala a dostala parodii na pohádkové stereotypy a muzikály sice s pár hluchými místy, ale ve výsledku roztomilou a nevinnou, dělající si legraci sama ze sebe a neberoucí nic vážně. I v místech, kde byl děj plytký, držel laťku na pořád přijatelné úrovni úžasně zahraný král Richard. Uvítala bych druhou sezónu.

• 5.12.2014  19:32
    Lana Del Rey - Ultraviolence (hudební videoklip) (2014)

Ač mám Lanu opravdu ráda a tuhle písničku rovněž, tento klip se jí opravdu moc nepovedl. Ultraviolence by si zasloužilo víc.

• 2.12.2014  23:33
    Kancl (TV seriál) (2014)

Po prvním díle trošku nadhodnotím, protože upřímně: když jsem slyšela, že Češi budou předělávat Kancl, byla jsem hodně skeptická. Ale nepřijde mi, že by tahle verze dělala originálu ostudu... humor je trochu přizpůsobený domácímu publiku, postavy však naprosto přesné, hlavně Garrett (zde Jáchym) a Tim (zde Tomáš), kteří se oba na svou roli dokonale hodí. Jediná postava, která mi moc nesedla, je česká verze Dawn (české jméno si opravdu nepamatuju). Každopádně pro mě je česká verze tohoto sitcomu velmi milým překvapením.

• 25.11.2014  20:58

Je škoda, když z filmu sálá to, že je jen takovým můstkem mezi začátkem trilogie a velkým finále. Ono co se dá udělat v případě, kdy máte natočit film o knize, v jejíž první polovině se téměř nic neděje a téměř vše podstatné se stane až v polovině druhé. Přesto první část Mockingjay celkem zdařile vystihuje atmosféru knihy, a pokud se jim totéž podaří i v druhé části a budu z toho stejně psychicky zdrcená jako z knihy (kterou stále považuju za jednu z nejsmutnějších, co jsem kdy četla, plnou atmosféry beznaděje, ztráty, zdrcení a války, která si z lidí bere to nejlepší a nechává je navždy se šrámy na duši, co se nikdy neuzdraví), budu zvedat hodnocení až tam. Tady je to jen taková pomalá příprava na události, které mají přijít potom. Ale na druhou stranu se nedá říct, že by to byl špatný film nebo bych se při jeho sledování nudila, prostě mi jen vadí to nesmyslné rozdělení knihy na dvě poloviny. Film i přesto obsahuje některé moc hezké a silné scény, z nichž bych chtěla jmenovat hlavně jejich podání písničky Hanging Tree, z nějž chvilkami i mrazilo. Naopak zkritizovat musím natočení jedné z mých oblíbených pasáží knihy - Finnickovy zpovědi - která je opravdu důležitá a tady ji upozadili přidáním stupidní pasáže ze záchranné akce, která v knize ani nebyla a bez které bych klidně obešla já i film. Takové slušné, opravdu slušné tři hvězdičky.

• 17.11.2014  22:38

Random muchlovačky každého s každým a disco pařba v Cloud City, kterou naruší příchod Godzilly v boxovacích rukavicích, kterou musí následně porazit kung-fu Kenobim povolaná jeptiška. Úžasná kravina :D

• 2.11.2014  23:38
    Famílie (TV seriál) (2010)

Po celé čtyři série (které jsem zatím viděla) si seriál pořád drží vysokou kvalitu, což jsem upřímně řečeno nečekala. Moc příjemné překvapení. EDIT: Právě jsem dokoukala finálový díl a musím říct, že seriál neztratil dech až do poslední minuty. A konec samotný se mi taky velmi líbil, až mě opravdu mrzí, že je to byla opravdu poslední epizoda. Zasloužených pět hvězdiček.

• 14.10.2014  22:40

Moc hezká pohádka, jen bych vypustila ten zpěv, trochu mě tam rušil.

• 31.8.2014  22:58
    Lana Del Rey - Summertime Sadness (hudební videoklip) (2012)

Lana a Jaime by měly na klipech spolupracovat mnohem častěji.

• 31.8.2014  22:57
    Lana Del Rey - Ride (hudební videoklip) (2012)

I am fucking crazy. But I am free.

• 6.7.2014  20:07
    Pozůstalí (TV seriál) (2014)

Pilot nebyl vůbec špatný, jen se bojím, aby to nebylo ve stylu Lost (doteď mě strašně štve ten zprasený konec a vysvětlení zhruba deseti procent záhad (a to možná ještě přidávám)). Prostě když už tajemná zápletka (o které se autor snaží nabudit dojem, že je za tím něco chytrého), tak na konci vysvětlit. Jinak to znehodnocuje celý seriál, protože se vším respektem - vymyslet něco extra tajemného a pak to nevysvětlit dokáže každý pitomec. Pokud Leftovers nebudou v tomhle další Lost, mohl by to být do budoucna velmi dobrý seriál, potenciál má.

• 25.5.2014  20:12
    The 100 (TV seriál) (2014)

U The 100 je třeba překousnout kvalitativně průměrnou první sérii, protože ta druhá za to opravdu stojí. Z toho, co v první sérii kolísalo mezi dystopickým seriálem pro young adult publikum (tudíž si připočtěte nevyhnutelný milostný trojúhelník) a sci-fi, se ve druhé sérii stala bezkonkurenční sci-fi podívaná s komplexními, výborně se rozvíjejícími postavami, která se nebojí řešit složitá morální dilemata ani nechat kladné postavy dělat opravdu špatné věci. Dalším plus je přesunutí romantické stránky do pozadí, což seriálu rovněž prospělo. Zpracování je taky výborné, na každý díl jsem čekala jen velmi netrpělivě. Pro mě opravdové překvapení. Teď už nezbývá jen doufat, že kvalita neklesne ani ve třetí sérii, protože by to byla velká škoda.

• 16.5.2014  23:10
    Kdo přežije: Cagayan (TV pořad) (2014)

Před posledním dílem si už dovolím hodnotit. Ať už to dopadne jakkoliv, Cagayan je bezpochyby nejlepší řada za několik let. Výsledek téměř každého dílu byl díky paranoie a labilitě některých účastníků překvapením a konečně se přihlásili taky lidé, co se tuhle hru nebojí hrát. Jen tak dál, Survivor má očividně pořád co nabídnout. UPDATE: po posledním dílu: můj favorit Spencer sice nezvítězil, ale vzhledem k tomu, jak měl Tony celou sérii víceméně pod palcem, je to vítězství zasloužené. Hlavně že to nebyla ta šílená Kass.

• 6.4.2014  17:52
    Jak jsem poznal vaši matku (TV seriál) (2005)

Tím koncem to pokazili.

• 12.3.2014  22:21
    Blue - Best in Me (hudební videoklip) (2002)

Neskutečně přeslazené a kýčovité, ale přesto svým způsobem krásné. Because you bring you the best in me, like no-one else can do, that's why I'm by your side... and that's why I love you.

<< předchozí 1 2 3 4 5