Profesionál (1981)

Naprostý průměr, u kterého občas pobaví mimořádně otrocký český dabing. Belmonda mám celkem rád, ale tento film má k dokonalosti - jak zde někteří tvrdí - hodně daleko. Scénář a samotný děj není příliš propracovaný a dominance Belmondovy postavy nad protivníky není dána její rafinovaností, ale spíš nekompetentností až demencí francouzských agentů (jak si např. může odstřelovač jen tak splést cíl ?!:-). Hlášky a humorné scénky (bezdomovci) ve filmu občas potěší, ale filmu spíš škodí, protože má působit vážně...Postavy jsou naprosto nezajímavé, neplastické...jen rozdělené na hodné a zlé. Ti extrémně zlí (Rosen) jsou navíc podlí a zákeřní...tak zákeřní, že na manželku hl. postavy posílají sadistickou lesbu, která ji chce nahou topit ve vaně...Asi tak no:-) P.S Hudba byla fajn! To musím uznat. Morricone je opět výborný.

Heroin (1970)

Příšerně natočené, scénář by pochopil i pomalejší žák zvláštní školy, dost katastrofální herecké výkony a ani ta svraštělá, strnulá Gabinova držka to v tomto směru nevytrhla...:-) Co tohle bylo sakra?! Jsem se těšil na kvalitní starší francouzský film a dostal jsem takovou hrůzu...Ach jo...jdu kouknout na Profesionála s Belmondem, to by mi mělo zvednout náladu. P.S Nezvedlo:-)

Cizinci ve vlaku (1951)

Naprostý souhlas s Galadriel. Opravdu moc dobré první 2/3 filmu, famózní Bruno v podání Walkera...ale konec filmu je dost strašný. Přesněji řečeno od tenisového zápasu, který hl. postava - jež je v časové tísni - musí z nějakého absurdního důvodu rychle vyhrát namísto logičtější a rychlejší prohry:-) Závěr je uspěchaný, zázračné rozlousknutí celého případu nalezením zapalovače vyznívá směšně až naivně...a ultrarychlý kolotoč mě dorazil. V 50 letech minulého století měli asi v USA místo kolotočů centrifugy:-) Škoda...vyvíjelo se to tak slibně! 70% P.S Farley Granger podal v roli Guye dost žalostný výkon:-/

Ďábel nosí Pradu (2006)

Příběh o naivní až patologicky servilní holce, která si nechá měsíce srát na hlavu od šéfa v zaměstnání, které původně ani nechtěla. Do toho trapné módní vtípky, tuny známých značek, product placement...Bez úžasné Streep a její zajímavě napsané postavy by tento film byl odpad...psychologie a chování postavy Anne Hathaway pro mne ale bylo po drtivou většinu filmu naprostou záhadou. Asi nejsem cílová skupina takového filmu...:-) Ale opakuji, M. Streep tleskám, výborný výkon (jako vždy)!

Pat a Mat (1979) (seriál)

Bomba:-)

Vadí nevadí (2003)

Nadchla mne živelnost tohoto snímku a originální zápletka / příběh...mistrovsky natočený film, super "jednopísničkový" soundtrack a úžasná Marion Cotillard. Velmi dobrý film...Jen škoda, že jsem nesehnal lepší titulky:-( P.S Ta honička s policajty a Julienův proslov při ní byly super!

Neznámý (2011)

Velmi podobné Bourneovi...jen o několik tříd horší. I přes celkem slušné akční scény a honičky je tento film poměrně velkým zklamáním hl. kvůli fatálním nelogičnostem v chování a psychologii ústřední postavy...nechci prozradit víc, abych ostatním nekazil filmový zážitek. Pokud ale tento film vynecháte, nic moc se nestane:-)...50%

Dannyho parťáci 2 (2004)

Příjemná oddychovka a člověk se i zasmál. Mně se to líbilo - 70%

Falling Skies (2011) (seriál)

Nevěrohodné postavy, trapné dialogy, neustálé hraní na city (např. scéna s narozeninovou oslavou syna hl. postavy). Ani efekty nejsou nic extra. Špatný seriál.

Zdrojový kód (2011)

Film ve mne nezanechal žádný hluboký dojem, bylo mi jedno jak to dopadne. Šlo překvapivě o nudný film s nulovým napětím bez žádného překvapivého zvratu. Gyllenhaal má ve snímku díky "zdrojovému kódu" vlastně nekonečně mnoho pokusů na to totožnost atentátníka odhalit. Celkem slabý film.