Monty Python a Svatý Grál (1975)

Z filmu Život Briana jsem místy skoro brečel smíchy. Tento film se mi ani zdaleka tolik nelíbil. Jistě, některé scénky jsou dokonalé, ale...čekal jsem prostě víc.

Past (1999)

Velice průměrný film, který na konci (scéna z nádraží) sklouzne ještě níž. Tedy pokud Connery není rychlý jako SuperMan:-) Ale na tři hvězdičky to je.

Sladký život (1960)

Velké zklamání. Uniká mi co je na tomto dlouhém filmu tak legendárního...

Insomnie (2002)

Výborná atmosféra, skvělý Pacino + Williams, napínavý a originální příběh, ale nebylo to úplně ono. Dost mi vadil závěr. 70%

Lolita (1962)

Myslel jsem, že ve snímku půjde o ještě lepší vystižení posedlosti hl. postavy než se objevilo v remaku z roku 1997. Bohužel tomu tak není. Především proto, že James Mason je v roli Humberta naprosto trapný a nepřesvědčivý. Nestává se to příliš často, ale remake (s Jeremy Ironsem) překonal (přehnaně dlouhý) originál. P.S Souhlasím s ostatními, že výkon Petera Sellerse je vynikající.

Klepání na nebeskou bránu (1997)

No já z toho tolik unešen nebyl. Průměrný film, občas hodně vtipný (např. scéna s banánem), ale celkově nic výjimečného. Hlavně turecká dvojice mi místy hodně připomínala Pulp Fiction.

Foylova válka (2002) (seriál)

Dobrá detektivka. Zajímavá zápletka, slušně zahrané - mně se to líbilo.

Anděl na horách (1955)

Je to blbost, ale člověk se baví. Lidi, kteří tento film dávají do odpadu, ho myslím berou příliš vážně. Politicky:-)

Tlumočnice (2005)

Jsem hodně zklamán a to proto, že tento film mohl být O MNOHO lepší. Děj je ale bohužel strašně přeplácaný (Penn nemá ženu, atentát v OSN, konkurenti Zuwaniiho atd...). Zápletek je příliš a vůbec to nepůsobí dobře, protože film místy působí jako thriller, občas jako psychlogický film, jindy jako akční snímek, a také (na konci) jako patetická romantická sr... Je tedy jasné, že mne Pollack Tlumočnicí dost zklamal. Kdo mě ovšem určitě nezklamal, byli Kidman a Sean Penn. Oba hrají výborně a hlavně věrohodně.