• Pohádka

Hogo fogo Homolka (1970)

Ani první díl o rodině Homolkových nepovažuji za nějak úžasnou zábavu, respektive si dovedu představit sledování jejich taškařic v krátkometrážním seriálovém formátu. Celovečerní stopáž je vždy potřeba naředit vedlejšími zápletkami a stejně jako v "Ecce homo" mě rozčiloval mladý milenecký pár, zde jsem kroutila hlavou nad scénami z honu na lišku a srazu myslivců.

Divoké historky (2014)

Asi jeden z nejlepších povídkových filmů, který jsem viděla. Úvodní a zároveň nejkratší příběh dá tušit, že tohle nebude podívaná pro diváky Bakalářů. Problém jsem neměla s žádnou ze šesti povídek, některé byly ale logicky lepší než jiné. Nejvíce mě asi zasáhla třetí (dva řidiči) a pátá (boháč zachraňující syna zločince) z historek.

Capone (2020)

A Hardymu za tuhle nelogickou slátaninu bez koherentního děje (krimi ve výčtu žánrů je opravdu výsměch divákovi) slíbili co?

Baba na zabití (2003)

Ve dnech, kdy přijdete totálně vyšťavení z práce a doma vás naštve každá maličkost, není nic lepšího než sebou plácnout k televizi a sledovat Bena s Drew, jak se snaží zbavit té nejnesnesitelnější báby na světě. Až na pár větších nechutností, které si mohli tvůrci odpustit, jsem se královsky bavila.

Zoufalé ženy dělají zoufalé věci (2018)

A Filip Renč natočil nejzoufalejší film své kariéry. Špatně naprosto všechno od obsazení (jak můžou Issové hrát rodiče její vrstevníci), přes nefunkční humor a trapné figurky (Mexičani, Pavel Kříž v roli "asi ďábla"). Velmi blízko k odpadu.

7 dní hříchů (2012)

Několikrát jsem si během sledování vzpomněla na letos viděné drama "Tenkrát v ráji" a ono ejhle, oba snímky mají nejen společného scenáristu, ale bohužel také slabé herecké výkony (Vetchý se mi sem zoufale nehodil) a zmatený scénář nelogicky přeskakující z místa na místo. Slabota.

Jako kníže Rohan (1983) (TV film)

Klenot, který jsem objevila náhodou, a další z důkazů, že Menšíkovi šly výborně i dramatické role. Jeho postavy mi líto nebylo, rozesmutnil mě ale osud manželky hlavního hrdiny. Ve vedlejších rolích potěšil i pan Bláha a mladičká Simona Stašová.

Budiž světlo (2019)

Velmi zajímavý portrét jedné "obyčejné" rodiny žijící na slovenském venkově. Milana Ondríka už jsem si všimla v Hřebejkově "Veteránovi" a jak vidím, právem patří u našich sousedů mezi největší herecké hvězdy. Čtvrtou hvězdičku jsem si bohužel na poslední chvíli rozmyslela kvůli samotnému závěru, který si po pomalejším rozjezdu rozhodně zasloužil více prostoru (a tedy delší stopáž).

Trhlina (2019)

Karikovu známou knihu jsem nečetla a po tomhle zážitku se mi do toho už ani nechce. Na rozdíl od "Blair Witch", ze které tvůrci bezpochyby čerpali, je "Trhlina" sice technicky na vyšší úrovni a hrají v ní profesionální herci, ti ale bohužel moc nepředvedou a v kombinaci s děravým scénářem se tak divák může chytit maximálně slušné atmosféry v několika scénách. Tohle se Bebjakovi nepovedlo.

Pod vodou (2020)

"Vetřelec pod vodou", který mě hned v úvodních minutách rychle vtáhl do děje, aby mě v závěrečné třetině téměř unudil ke spánku. K přeživším hrdinům si nedokážete vytvořit žádné pouto, z příšerek toho ve tmě moc nevidíte. Ale špatné to rozhodně nebylo.