• Pohádka

StarDance aneb když hvězdy tančí (2006) (pořad)

Ano, hrdě přiznávám, že jsem viděla všechny řady. A i když je mi tolik, kolik mi je, tak se při oznámení další série VŽDYCKY zatetelím radostí, že budu podzimní sobotní večery trávit u televize, broukat si znělku, vyjmenovávat členy orchestru a kochat se nejen krásnými šaty tanečnic. Subjektivně asi nejlepší český pořad po roce 2000.

Gympl s (r)učením omezeným (2012) (seriál)

Slibné obsazení mě docela nalákalo. Z "Gymplu" se ale vyklubal další vztahový seriál, který v mých očích zachraňuje linka s domácím násilím (skvělý Halbich).

Hobit: Neočekávaná cesta (2012)

Trpaslíci možná nepobrali tolik charismatu jako Společenstvo a člověk, který dovolil nadabování trpasličí písně, by zasloužil pověsit, ale jinak... bomba, prostě bomba. Už při prvních záběrech jsem se vrátila o cca 10 let zpět, kdy jsem jako malý špunt šla s maminkou do kina na nějakou pohádku se skřítky ;) a poprvé v životě jsem se musela vypořádat s titulky. Nikdy na to nezapomenu. "Hobit" má skvělého Freemana (ten kluk ale ušel kus cesty od doby, co hrál pornodubléra v "Lásce nebeské" :D), báječnou hudbu Howarda Shorea a samozřejmě i staré známé. Ten rok čekání bude nesnesitelný. "Šníme ho!" Po zhlédnutí posledního filmu musím objektivně uznat, že "Neočekávaná cesta" je nejslabším dílem hobití trilogie. To ale vůbec neznamená, že se jedná o špatný film. Vždycky se ráda podívám znovu.

Postav dom, zasaď strom (1979)

Novému to velice slušelo a myslím, že podal solidní výkon. Dlouho jsem přemýšlela, jaká bude hlavní zápletka příběhu, když Pavelka odjel a nechal Novému volné pole působnosti, takovou pointu jsem rozhodně nečekala. Hapkova hudba film pěkně doplňovala.

Žert (1968)

Aneb jak jsem opět nepochopila českou klasiku. Přemáhala jsem se, abych neusnula.

Jump street 21 (2012)

Docela jsem se pobavila, ale Hilla prostě nemůžu ani cítit a všeho toho fuckování mohlo být alespoň trochu méně. Z podprůměru tuto komedii tahá Tatum a velice povedené cameo.

Vzhůru do oblak (2009)

Úvodní scéna byla prostě tak nádherná, že kdyby celý film trval jenom těch cca 10 minut, považovala bych ho za nejlepší kraťas mého života. Poté už úroveň sice trošku klesla, ale geniální Liškův dabing, skvělá animace a poměrně originální příběh dělá z "Up" atraktivní zážitek.

Zelená karta (1990)

Milý romantický film (na komedii jsem se ani moc nezasmála) se sympatickou ústřední dvojicí a poněkud smutnějším koncem, než na jaké jsme z podobných titulů zvyklí. Nic víc.

Rozpuštěný a vypuštěný (1984)

Velice nudná první polovina mě málem přinutila hodnotit podprůměrně, když ale Hlaváček začne sám vyšetřovat ("ona mi Vilma vzala tužku"), začala jsem se přece jen docela bavit.

Čarodějův učeň (2010)

Cage je opravdu hodně charismatický čaroděj a dlouhé vlásky mu moc sluší, jenže hlavním hrdinou je bohužel dosti tragický Baruchel. Příběh navíc postrádá originální prvky, po nějaké době jsem se tedy začala nudit a to neustálé metání paprsků nebo čeho mi bylo docela ukradené. K filmu mě vlastně přilákala fantastická píseň "Secrets" od mých oblíbených OneRepublic a ta je spolu s Cageovým výkonem jediným pozitivem.