• Pohádka

Peklo s princeznou (2009)

"Postavíme se mu na odpor!" "My dva?" "Ne, naše armáda!" "To vyjde nastejno.." Tuto pohádku zdobí zejména jedna z nejsympatičtějších ústředních dvojic posledních let, Terezka je velmi pohledná a Jirka už nepůsobí tak trotlovsky jako v Janákových filmech. Pochvalu zaslouží také krásné kostýmy. Peklo ale znám mnohem kvalitněji zpracované, zkrátka jsem se nebavila tolik, abych si pohádku nějak zvlášť oblíbila.

Jára Cimrman ležící, spící (1983)

Když se překousne docela dlouhý úvod s Kaplanovou, čeká diváka několik geniálních scének (patenty samozřejmě vedou). Linie o Ferdinandovi mě ale přesvědčovala o tom, že se asi dívám na jiný film, a střílení králíků už bylo hodně přes čáru. Škoda.

Lady a Tramp II: Scampova dobrodružství (2001)

Milá pohádka plná roztomilých pejsků, nic víc, nic míň. Trochu mi vadily české písně a pokus o napodobení slavné špagetové scény z původního filmu.

Šťastný smolař (2012) (TV film)

Nový "Anděl Páně" se sice nekoná, první polovina byla úmorná, ale nakonec nebylo tak zle. Trojan je prostě klasa a jeho geniální smích uslyším ještě dlouho. I Dvořák se mi v roli záporáka líbil, stejně tak krásná představitelka Haničky. Docela mi ale vadil styl Trojanova vyprávění celého příběhu a z Cíla jsem odvázaná taky nebyla. Strach umí lepší pohádky.

Kuky se vrací (2010)

Tak bohužel, loutky jsem nikdy v lásce neměla a ani zde mi k srdci nepřirostly. Dabing obou Svěráků je hrozný, líbila se mi vlastně jenom příjemná hudba. Nejhorší dílo Jana Svěráka.

Zkřížené meče (1998) (TV film)

Jedna z mých oblíbených televizních pohádek. Obsazení je velice sympatické (vede Udatný, Čenský a skvělý Štěpánek), scény s neschopným nápadníkem už ale působí spíše úsměvně.

Obchoďák (2012) (seriál)

A já si přisadím, protože "Obchoďák" patří bez nadsázky mezi nejlepší primácké seriály. Na nové díly jsem se opravdu těšila, postavy mi zkrátka přirostly k srdci (dokonce ani ta Kostková mi nevadila), Noidova znělka je také solidní. Konec působil možná až příliš pohádkově, ale i tak mě mrzí, že už neuvidím žádnou další epizodu. Tento seriál si sledovanost zasloužil.

Procitnutí (2012) (seriál)

Po čtyřech dílech už jsem si na střídání realit zvykla, Jason je naprosto fantastický a jeho Malfoy pomalu upadá v zapomnění. Konečně přišli i Američané s originálním námětem, jsem zvědavá na další vývoj, už teď lituji, že vznikla pouze jedna série. Závěr jsem vůbec nečekala, zřejmě mohl být lépe promyšlený.

StarDance aneb když hvězdy tančí (2006) (pořad)

Ano, hrdě přiznávám, že jsem viděla všechny řady. A i když je mi tolik, kolik mi je, tak se při oznámení další série VŽDYCKY zatetelím radostí, že budu podzimní sobotní večery trávit u televize, broukat si znělku, vyjmenovávat členy orchestru a kochat se nejen krásnými šaty tanečnic. Subjektivně asi nejlepší český pořad po roce 2000.

Gympl s (r)učením omezeným (2012) (seriál)

Slibné obsazení mě docela nalákalo. Z "Gymplu" se ale vyklubal další vztahový seriál, který v mých očích zachraňuje linka s domácím násilím (skvělý Halbich).