• Pohádka

Slonisko a Medvídek Pú (2005)

Když ten Fufík byl tak strašně moc roztomiloučký! A Klokánek taky! A Prasátko (jako vždycky) taky! Ano, je mi dvacet let a zkouškové období zabíjím sladkými pohádkami. Tahle vážně ušla :).

Lásky čas (2013)

Jestli Curtis už opravdu nikdy nic nenatočí, bude to veliká škoda. Můžeme si ale říct, že jeho poslední režijní počin byl nádhernou pohádkou, kterou by chtěl prožít každý z nás.

Rivalové (2013)

Jsou tomu skoro na den přesně dva roky, co jsem si s velkým očekáváním pustila zde velmi dobře hodnocené sportovní drama "Warrior". A tento film je pro mě na chlup stejný případ. Báječné herecké výkony (Brühl od "Panchartů" herecky vyrostl, je prostě bombovej), skvělá Zimmerova hudba.. ale chyběla mi tam nějaká přidaná hodnota, to pověstné něco, které by mi pomohlo k obrovskému nadšení. Věřím, že během několika týdnů a měsíců ten zdejší hype trochu poleví, protože figurovat tak vysoko v žebříčku si "Rivalové" nezaslouží. Závody Formule 1 mě ale nikdy nebavily víc :).

Sněžný drak (2013) (TV film)

Tak ve výsledku nevím, jestli byla lepší Preissova italská kreace nebo tato spíše výpravnější a méně vtipná záležitost. Odvážná princezna působila sympaticky, princové, kteří vypadají starší než král, už nikoli. V příběhu se také najde docela hodně logických chyb, ale tak hlavně, že to všechno dobře dopadlo, že? :)

Medvídek Pú: Jaro s klokánkem Rú (2004)

Kvalitativně na stejné úrovni jako film věnovaný Prasátku, děti musí být nadšené a dospělí se alespoň pousmějí ;).

Vlk z Wall Street (2013)

Moje první předpremiéra a hned taková síla? Wow! Scorseseho tvorbu budu muset pořádně nastudovat. Leonardův výkon nedokážu vyjádřit v souvislých větách, ale jedině ve fázi mozkové obrny (modří vědí). Letos je pro mě (i kdyby jeho umění Akademie zase ignorovala) bezkonkurenčně hercem roku. Dokonce ani jindy otravný Hill mi vůbec nevadil a skvěle Leovi sekundoval. Ty tři hodiny utekly jako pár minut a já si od doběhnutí titulků pokládám dvě otázky. Kde seženu peníze na Jordanovu nádhernou jachtu a kdy jsem naposledy měla tak nefalšovanou radost z toho, že existují filmy. Šest hvězdiček.

Robin a Mariana (1976)

"Miluji tě víc než ranní modlitby." A takových perel tam bylo víc! Nudné, rozvláčné, poslouchat vyprávění Mariany o tom, jak se před lety po odjezdu Robina podřezala, bylo opravdu jako za trest. Ztráta času.

O princezně se zlatým lukem (2002) (TV film)

Solidní televizní pohádka na sváteční dopoledne. Snad jenom těch písniček mohlo být méně.

Ledové království (2013)

Po všech těch nadšených odezvách nejen ze zahraničí jsem opravdu čekala druhé "Na vlásku", které se sice tak úplně nekonalo, ale pozornější diváci si alespoň všimli camea Lociky s Flynnem ;). Jinak se jedná o velice povedenou a nádherně animovanou pohádku, jejímž vrcholem je bezesporu stavba ledového hradu doprovázená písní "Let It Go". Musím přiznat, že film jsem zatím viděla pouze v originále a písně (ač jich bylo docela dost) mi vůbec nevadily, naopak. Dočkáme se i hodně zajímavého dějového zvratu, který předešlé události trochu staví na hlavu, ale komu by to vadilo. Opět jsem si potvrdila, že "klasické" disneyovky mě zkrátka už pár let baví víc než pixarovky. Silné 4*, které po zhlédnutí DVD verze klidně zaokrouhlím nahoru. Dodatek po DVD verzi: Nahoru sice nezaokrouhlím, na to je Olaf moc otravný, ale stavba hradu mi zase přivodila příjemné mrazení v zádech. :)

Nymfomanka, část I. (2013)

Není tomu tak dlouho, kdy jsem se doslechla, že můj oblíbenec Shia si zahraje v "pornu". Do kina mě ovšem přilákala i celkem solidní mediální masáž a také Trierova předešlá tvorba ("Antikrist" se mi sice nelíbil, ale umělecké pojetí se mu upřít nedá). A byla jsem příjemně překvapená. Samozřejmě, když vstupujete do kinosálu a uvaděči požadují váš občanský průkaz kvůli přístupnosti, můžete čekat něco zvrhlého a úchylného. Ano, některé scény mě svou otevřeností šokovaly. Trier ale natočil opravdu skvělý epos (výraz epos používám hlavně kvůli celkové délce filmu) s perfektně padnoucími hereckými výkony i hudbou. O Stacy Martin jistě ještě hodně uslyšíme.