Univerzita pro příšerky (2013)

Po skvělém prvním dílu Příšerek jsem se na pokračování opravdu těšila, proto jsem byla opravdu hodně zklamaná. Příběh je naprostá nuda s pár světlými okamžiky, které nespasí ani ústřední dvojice, kterou jsem si v prvním filmu tak oblíbila. Animáků jsem tento rok viděla opravdu hodně a tenhle je jeden z nejslabších.

Jako malí kluci (2013)

Pozorovat Gilberta v přechodu a Thomase na rozcestí, kdy volí mezi svou životní láskou a životním snem, je chvílemi zábavné, chvílemi zase čirá zoufalost. Snímek určitě neurazí, ale žádná bomba to taky není. Musíte se připravit na několik trapných scén a vtípků, které naštěstí dříve nebo později přebije povedenější scéna.

Velká vánoční jízda (2011)

Vánoce na způsob Mission Impossible? Proč ne. Snímek Vánoční jízda je vážně jízda a myslím, že se budou dobře bavit nejen děti, ale i dospělí. Myslela jsem, že téma Vánoc už je natolik proprané, že nemůže přinést nic nového, originálního a zábavného. Ale spletla jsem se.

Stopařův průvodce po Galaxii (2005)

Knihu jsem zatím nečetla, ale stejně se nemohu ubránit pocitu, že minimálně polovinu hvězdiček dostal tento snímek právě díky ní a její genialitě, o které jsem už tolikrát slyšela. Možná změním hodnocení, až si knihu přečtu, zatím ale nechám 4* protože jsem se při téhle intergalaktické slátanině nesmírně bavila.

Je to i můj život (2009)

Hnedka v prvních pár minutách mi bylo jasné, že jsem nesáhla zrovna po optimistickém snímku. Sledovat osud rodiny, která zasvětila svůj život péči o dceru trpící rakovinou, není žádný med a rozhodně to není film pro každého. Brečela jsem skoro u každé "vzpomínky" a snažila se nemyslet na to, že takové věci se bohužel dějí i v reálném životě... Tento snímek je neuvěřitelně upřímný, ale tím pádem i krutý a plný okamžiků, které snad nikdo z nás nikdy nezažije.

Interstate 60 (2002)

Šílený, zmatený, nepředvídatelný a skvělý snímek. Jestli někdy navštívím Ameriku, doufám že narazím na Interstate 60 :).

Chuť znovu žít (2012)

Jednoduchý ale krásný příběh o stárnoucím sympaťákovi, který změní život hned několika lidem a sám zjistí, že upíjet se pomalu k smrti není tou správnou cestou... Bylo mi od začátku jasné, jak to celé musí skončit, ale i tak jsem se neuvěřitelně bavila a nechala se vtáhnout na klidné místo plné fantasie.

Sedm životů (2008)

Ze začátku jsem byla hodně zmatená a nechápala jsem, k čemu příběh směřuje, ale jakmile jsem to pochopila, nemohla jsem se odtrhnout. Strhující příběh o muži, který kvůli nepozornosti udělá obrovskou chybu, kterou se snaží napravit, se mi opravdu dostal pod kůži. Will Smith předvádí opět neskutečný výkon a já nemůžu hodnotit jinak, než 5*. Film všem vřele doporučuji, ale možná si pro jistotu nachystejte kapesník.

Lovci duchů (2005) (seriál)

Zabíjení démonů a jiných příšer je jedna věc, neuvěřitelně sympatičtí bráchové a hlavně Deanův humor je věc druhá. Nečekala jsem to, ale tento seriál je fajn. Hodně silné 3*.

Mentalista (2008) (seriál)

Patrick je výrazně hezčí a o kousek sympatičtější než Dr. House, ale na rovinu musím říct, že ho žeru. Případy, které s bandou agentů řeší, možná nejsou zrovna nejoriginálnější, ale to divadýlko kolem, je prostě skvělé. K tomu si přidejte sériového vraha, který se objevuje v mnoha dílech a zabil Patrickovi rodinu (to není spoiler, dozvíte se to hned v prvním díle) a voala, je tu skvělý oddechový seriál.