RocknRolla (2008)

Tenhle mix Východních příslibů, Dannyho parťáků, Pulp Fiction a Sine City si rozhodně nenechte ujít. Je pravda, že zde nenajde asi nic, co jste neviděli v jiných filmech, ale určitě jste to ještě neviděli pohromadě. Tenhle snímek vás strhne do proudu hned od začátku jako vodopád a vyplivne vás na konci a byla by škoda si ho nechat ujít ;)... People ask the question... what's a RocknRolla? And I tell 'em - it's not about drums, drugs, and hospital drips, oh no.. There's more there than that, my friend. We all like a bit of the good life - some the money, some the drugs, other the sex game, the glamour, or the fame. But aRocknRolla, oh, he's different. Why? Because a real RocknRolla wants the fucking lot.

Gran Torino (2008)

Co na to říct... Clint Eastwood je jistota a už když jsem sahala do poličky pro DVD s filmem Gran Torino, věděla jsem že to bude zážitek... Ale i tak film předčil moje očekávání, které nebylo zrovna malé!!... Tenhle geniální snímek o veteránovi, kterého by si sotva kdo přál mít za dědečka (natož za souseda), nám ukazuje, že rasistické problémy zdaleka nejsou problémem minulsoti. Stejně jako gangy, přdsudky, nesnášenlivost lidí, žijícich v blízkosti a o nic méně neschopnost vystát vlastní rodinu. Nevím jak to Clint dělá, ale i přes všechny jeho hrubé (ikdyž vtipné) urážky, nekompromisní názory a věčně zamračený výraz, ho začnete mít během filmu rádi a na konci vás bude mrtzet, že tohle neuvěřitelné představení, které pro sebe celé ukradla hlavní postava a režisér v jedné osobě, končí..... Kdyby to šlo, dám těch hvězdiček víc.. * * * * *

Předčítač (2008)

Židovská otázka za 2. světové války a celkově zvěrstva, která se v té době děla, ve mně vždy vyvolávala divný pocit.. Smutek, vztek, odpor, nenávist, znechucení.... Nejeden film zpracovává tuto šílenou dobu právě s cílem, vyvolat v divákovi tyto (jistě oprávněné) pocity.. Ale Předčítač je v něčem jiný. Mladý nezkušený kluk jménem Michael se z ničeho nic ocitá ve vztahu s o mnoho let starší ženou a připoutá se k ní podivným poutem. Když ji pak spatří po pár letech u soudu, kde je obžalovaná právě z těchto NElidských činů, které byly páchány v koncentračních táborech, jen težko to dokáže ustát - a to i o další desítky let později.. Michael nemůze nechat Hannu jen tak odejít z jeho života, ale ani jí nemůže odpustit. Ocitá se na rozhraní mezi láskou a nenávistí a to nad tou nejhlubší propastí. A stejné pocity vyvolal snímek i ve mně. Po druhou polovinu filmu jsem balancovala na tenkém ledě a přemítala o 'správném přístupu' nebo 'názoru' ale bohužel (nebo bohudík?) jsem k němu nedospěla..

Podivuhodný případ Benjamina Buttona (2008)

Úchvatný film s opravdu geniálním námětem. Sledovat život pozpátku je něco nečekaného a každý si z toho odnese TO svoje. Že pro malého (nebo starého?) Benjamina nebude jednoduché ubírat se opačným směrem, než zbytek světa je jasné už od začátku, ale přeste budete zvědaví na situace, do kterých se náš hrdina dostane, jak to dopadne s jeho celoživotní láskou a nebo jak tenhle 60letý krasavec bude umírat.. Na druhou stranu ale bohužel musím soouhlasit s některými předchozími komentáři, kde se objevuje zklamání z druhé poloviny filmu.. Abych upřesnila můj názor - neházela bych celou druhou půlku do jednoho pytle. Spíše bych film rozdělila na třetiny a zkrátila tu prostřední. Možná by tak ode mě Benjamin dostal 5* :)

Náš vůdce (2008)

Woow. Tak tohle je síla... Zajímavá školní 'hra', která má sloužit jako praktická ukázka, co se skrývá pod pojmem AUTOKRACIE, začíná nevinně. Studenti si mohou na vlastní kůži vyzkoušet, jak málo stačí k tomu, aby se stali loutkami v rukou autority, která je v tomto snímku zastoupena učitelem Rainerem. Středoškolský profesor nemá v úmyslu žáky manipulovat, ale jeho projekt se mu začne vymykat z rukou. Nejprve jde jen o formality ve výuce, následuje pojmenování nově vzniklé oraganizace, uniformy v podobě bílých košilí, stránky na internetu etc.. Nakonec samotní žáci bez vědomí učitele začnou jejich novou skupinu DIE WELLE rozšiřovat i na ostatní studenty školy a neváhají ani znehodnotit polovinu města svým novým znakem... Pořád nevidíte v čem je genialita filmu? Před začátkem samotného projektu se snímek dotýká velice citlivého tématu - co říkají samotní Němci na to, co se dělo před a během 2. světové války..? Stydí se? Odsuzují činy, které byly spáchány?.... A na druhé straně - co dělá tahle nová mladá Vlna nyní? A jak to skončí?... Doporučuji všem aby si to zjitili sami, tenhle snímek totiž opravdu má co říct.. už jen proto, že je natočen podle pravdivé události...

Bolt - pes pro každý případ (2008)

Wooooow!!! Tak tenhle animovanej nášup má opravdu něco do sebe!!! BOLT mi připadal ze začátku stejně hořko-sladký jako WALL-E. Stejně jako malého opuštěného robota, mi bylo Bolta líto.. Vždyť chudák žije v neexistujícím světě.. a co bude až to zjistí? Nebude to pro tohoto malého a roztomilého chlupáče velká rána?.. Ale kdepak! Právě ve chvíli, kdy si Bolt uvědomí, jak se věci mají, začíná (aspoň tedy pro mě) nejlepší část filmu. No řekněte, kde jinde uvidíte, jak kočka učí psa dělat psí kusy?.. Přidejte k tomu opravdu - ale opravdu bláznivého křečka ve skleněné kouli a není si na co ztěžovat... Zkrátka mě tenhle snímek dokonale pohltil a jestli budu mít někdy psa, tak jedine Bolta! :))

Walk the Line (2005)

Geniální snímek od geniálním hudebníkovi, který jistě nejen pro mě, bude vždycky patřit mezi hudební krále. Snímek rozhodně neurazí žádného Cashova příznivce, ba naopak. Nenásilnou formou se můžeme dozvědět o všech trpkostech, kterými musel projít jako dítě, o černé cestě drog, která je zkouškou pro každého hudebníka, rozvod a nakonec i láska, přátelství, comeback a happyend, který vám v tomhle případě rozhodně vadit nebude. Nejde o klišé, jde o skutečný život člověka, který (nebojím se říct) změnil svět a mě se tenhle výlet do Cashova života rozhodně líbil.. :) 5*

Tornádo nad New Yorkem (2008) (TV film)

omg.. Tak jestli tenhle snímek není parodií na všechny katastrofické filmy, tak opravdu nevím, co si o něm mám myslet... Není nad 'vyvolené' hrdiny, kteří mají vždy pravdu a jako jediví ví, co mají dělat... a mohou tak jako jediní zachránit celý svět před záhubou... Ještě že vás máme, Nicole!!!..

Táta na plný úvazek (2004)

Taková normální komedie... Co víc na to říct.. Koukat se na to dá i bez anestezie, ale nic nového v tom taky nevidím

Poslední samuraj (2003)

Bohužel jsem stihla jen druhou polovinu filmu (ano dívala jsem se na Samuraje až teď v televizi), ale ta se mi zamlouvala.. Ale možná by ode mě dostal víc vězdiček, kdybych ho shlédla celý od začátku.. Nějak mě druhá půle už nevtáhla natolik do děje, abych mohla dát 4*.... A ten český dabing filmu rozhodně nepomohl.. Tudíž volím zlatý střed :)