Milostná past (2021)

Jak si Elena Gilbert myslela, že sbalí Paxtona Hall-Yoshidu a místo toho skončila na Stand-upu Jimmyho O. Yanga. Natalie je mladá, krásná a úspěšná...v jedné věci se jí přeci jen ale nedaří a tou je milostný život. Své potencionální partnery “loví” na seznamkách a ve většině případů se ze slibných nápadníků časem vyklubou buď podivíni nebo “ženáči”, co si chtějí jen povyrazit. Když si ale začne psát s Joshem cítí, že by to mohl být “ten pravý” a tak se rozhodne, že skočí na letadlo a překvapí ho na Vánoce. Překvapený však nebude jen Josh, ale hlavně Natalie...hned po příjezdu na místo je totiž přivítána Joshovou matkou, která je nadšená, že si syn konečně pozval domů děvče. Když se záhy objevuje i “objekt” jejího zájmu a onen “sympaťák” ze seznamky, je Natalie překvapená podruhé... Josh totiž není tím, za koho se vydává. Love hard je ukázková romantická komedie, kterých Netflix chrlí obrovské množství. Ničím úplně extra nepřekvapí, ale ani nezklame a za mne bylo obsazení Stand-up komika Jimmyho prostě super tahem. Darren Barnet je takové “Eye Candy” a Nina Dobrev ukazuje, že jí ty komediální role nakonec přeci jenom půjdou. (by Nikola)

Hawkeye (2021) (seriál)

“Dá si někdo Mac & Cheese?” Clint Barton si během “probliknutí” užil své, když mu ve vteřině zmizela celá rodina. Teď jsou ale zase všichni spolu, a proto vyráží se svými dětmi do vánočního New Yorku nasát trochu té atmosféry. I když mezi námi Clint není z ruchu velkoměsta zrovna nadšený. Zvrat nastane v momentu, kdy mu jeho rodinnou idylku naruší Kate... ta se totiž úplně omylem zmocnila jeho bývalého obleku a dostala se tak do pěkné kaše...  Už bylo na čase, aby Hawkeye dostal trochu prostoru sám pro sebe...i když jen formou TV seriálu. A za mě se takhle “týmovka” s mladičkou Kate Bishop opravdu povedla. Clint je totiž po všem, co si prožil “zahořklý” a ze všeho nejvíc touží po klidu...ten se mu ale právě díky Kate nedaří nalézt. (by Nikola)

Last Christmas (2019)

“Last Christmas, I gave you my heart. But the very next day, You gave it away...” Kate není zrovna pověstná tím, že by ve svém dosavadním životě činila správná rozhodnutí. Pracuje coby pomocnice v obchodě s vánočním zbožím v centru Londýna, kde prodává v kostýmu elfa. Dochvilnost a usměvavost však není Katinou silnou stránkou, což se moc nelíbí její svérázné vedoucí. Vztahy s rodinou také nejsou nejlepší. Obzvláště pak skřípe její vztah s matkou, která má o svou dceru opodstatněné obavy... Bydlí tak po různu a o nějakém stabilním příteli nemůže být ani řeč... Pak ale potká Toma a ten jí ukáže, že i protivní vánoční skřítci můžou mít radost ze života... Last Christmas je film se skvělým hereckým obsazením, vcelku zajímavým nápadem a bohužel nevyužitým potenciálem...přitom už chybělo jen trošku. Každopádně se v něm najdou momenty, které se mi líbily a jste-li zvědavý na Emiliu Clarke zase v trochu jiné roli... zkuste ho a uvidíte, jestli třeba pro vás nebude ten pravý... (by Nikola)

Rolničky, kam se podíváš (1996)

Arnold Schwarzenegger je Turboman. Asi každý rodič chce vidět u vánočního stromku své dítko šťastné a spokojené. Jinak tomu není ani v případě Howarda aka Arnolda Schwarzeneggera. Ten patří mezi typické workoholiky, kteří rodinu spíše zanedbávají, a tak se rozhodne, že svému synovi udělá radost alespoň o svátcích a sežene mu akční figurku jménem Turboman, o kterou si Jamie řekl. Tu si ale přejí letos téměř všechny děti... Howarda tak čeká nelehký úkol. Zvládne obstarat Turbomana včas, aby jej malý Jamie našel pod stromečkem? Nebo svého syna opět zklame? Komedie z roku 1996 je jednou z klasik, které nechybí v každoročním vánočním vysílacím programu. Arnolda Schwarzeneggera máme sice zaškatulkovaného jako herce z akčních filmů, ale komedie mu také nejsou cizí a to právě v tomto snímku skvěle dokazuje. (by Nikola)

Matky na tahu o Vánocích (2017)

“Že má být na Vánoce doma naklizeno? Říkal kdo?!” Pamatujete si ještě na tu “bláznivou jízdu”, když se naposledy tyhle tři mámy od rodin rozhodly, že si chtějí dát taky jednou “oraz” a myslet chvíli na sebe? Blíží se Vánoce a od našich hlavních protagonistek se čeká domácnost bez poskvrnky...vánoční cukroví jako z katalogu a samozřejmě úsměv na tváři. No, ale co když ne? Copak jde o svátcích jen o nablýskaný dům a kupu dárků? Volné pokračování rodinné komedie z dílny Netflixu s vánoční tématikou. Film je opět dobře obsazen, tentokrát se dočkáme i matek od našich “rebelujících” hrdinek a o vtipné situace nebude nouze. Nejedná se sice o snímek, který se patrně zařadí mezi filmovou vánoční klasiku, ale pokud už máte zhlédnou Popelku, Mrazíka i Pelíšky, proč nezkusit Matky na tahu... (by Nikola)

Strážci Galaxie: Sváteční speciál (2022) (TV film)

Únos mimozemšťany ve vánočním stylu. Kdo je fanouškem Marvelu a zejména Strážců galaxie má na Vánoce vystaráno. Téhle šílené bandě totiž minulý rok vyšel 42 minutový vánoční speciál. Ústředními postavami jsou tu Mantis a Drax, což je dvojice, která má mezi sebou od počátku výbornou dynamiku a jejich rozhovory vždy hýří vtipem. A jelikož se u našich Strážců zrovna blíží Vánoce a Peter Quill je stále nešťastný ze ztráty jeho milované Gamory, Mantis s Draxem se rozhodnou svému kamarádovi udělat radost a obstarat mu dárek... Tedy spíše se rozhodnou unést herce Kevina Bacona, kterého Peter zbožňuje. Sledovat Mantis a Draxe, jak se potýkají s fungováním na Zemi a plánují únos bylo jednoznačně k popukání. Tuhle dvojku mám opravdu velmi ráda a doufám, že se jejímu potenciálu bude Marvel do budoucna i nadále věnovat minimálně stejnou měrou. I když je tenhle krátký snímek dějově ne moc přínosný, jedná se o příběh ideální právě pro vánoční chvilku pohody. (by Kristýna)

Jako kůl v plotě (2021)

“Svátky s rodinou? Jedině, když pojedeš se mnou...” Když se Peter chystá na svátky za svou rodinou, je mu jasné, že neunikne dotěrným otázkám na jeho “partnerský” život. A protože se jeho vztah opět rozpadl, rozhodne se přesvědčit svého nejlepšího kamaráda Nicka, aby jel s ním a předstíral, že tvoří pár.  Tento plán mu ale hned v úvodu překazí jeho matka, když mu domluví “rande na slepo” s jistým Jamesem. Nick nicméně zůstane a kdo ví...z přátelství možná přeci jen nakonec bude něco víc... Klasická “přeslazená” vánoční komedie z dílny Netflixu, která diváka patrně ničím nepřekvapí ale na druhou stranu jako podkres ke slepování lineckého cukroví nebo zdobení perníčků ideální. Takže pokud už vás omrzely pohádky a máte chuť na trochu té romantiky, zkuste film omrknout. (by Nikola)

Kai a Gerda (2002) (TV film)

Klasika od Hanse Christiana Andersena v televizním podání se sarkastickým medvědem. Dvoudílná minisérie coby moderní adaptace klasické pohádky o Sněhové královně od Hanse Christiana Andersena. Většina z nás patrně slyšela příběh o kouzelném zrcadlu, jehož střípky se rozlétly do celého světa a usadily se v srdcích lidí. Ti pak místo dobra viděli jen to zlé a ošklivé...jejich chování se změnilo a i oni sami se nakonec staly nedůtklivými a zahořklými. Náš příběh vypráví o Kajovi, kterému jeden ze střípků spadne do oka...následně je objeven Sněhovou královnou, která touží všechny střípky posbírat a poskládat tak zpět kouzelné zrcadlo. Tímto úkolem pověří právě Kaje, který s ní po jejím kouzelném polibku “dobrovolně” odejde do jejího zimního paláce. Zachránit se ho vydává dobrosrdečná Gerta...má před sebou ale dlouhou cestu, musí totiž nejprve projít přes všechna roční období... Televizní adaptace z roku 2002 patří mezi mé “quilty pleasure” snímky. Nejedná se sice přímo o vánoční pohádku v pravém slova smyslu, ale o sníh a mráz zde nouze opravdu není. Navíc se v příběhu vyskytuje cynický mluvící lední medvěd, kterého jsem si oblíbila na první dobrou a už jen kvůli němu stojí za to dát Kajovi a Gertě šanci. (by Nikola)

Legendární parta (2012)

Sváteční “liga spravedlnosti”. Jack Frost byl od nepaměti prostě a jedině Jack Frost, a to bylo taky to jediné, co mu měsíc před staletími řekl. Od té doby se tenhle chlapec jen bezcílně toulal po světě a se svou schopností mrazu vytvářel jen pouhé skopičiny pro zábavu a zabití času. Ačkoliv si s dětmi z okolí mnohokrát zahrál koulovačku, nikdy ho doopravdy neviděli (jelikož k tomu je potřeba, aby na něj děti věřili) byl pro ně proto jen pouhým ledovým duchem, který se bezcílně a toulá po světě. Z ničeho nic si však měsíc umane jmenovat Jacka novým členem strážců, do které už patří Velikonoční zajíc, Santa Claus, víla Zuběnka a strážce snů Sandman. A společně dostanou za úkol porazit Bubáka, který postupně spřádá plány jak všechny strážce zničit. Jack sice netouží být strážcem, ale situace mu nabízí zjistit, kým byl před tím než se stal Jackem Frostem. S touhou dozvědět se o své minulosti se rozhodne pomoci společně s ostatními strážci zachovat dětskou víru a porazit Bubáka. Lehké to však nebude, jak jinak.  Tuhle pohádku mám velmi ráda, po letech jsem si jí pustila znovu a názor jsem na ní nezměnila. Krásná animace, zábavné postavy, i ta slza ukápla po letech znovu. Rozhodně doporučuji pro vánoční večery s kakaem a dekou. (by Kristýna)

O vánoční hvězdě (2020) (TV film)

Mé vánoční guilty pleasure. V této vánoční pohádce z roku 2020 sledujeme hvězdy na obloze, a to doslova. Konkrétně hvězdu Deničku, která je sice pouhou řadovou hvězdou na obloze, ale přesto si její krásný úsměv oblíbil i samotný zářivý Sirius. A jelikož je Denička do Siria leta zamilovaná, když jí pořádá o ruku, může se štěstím zbláznit. To se však nelíbí hvězdě Proximě, která by se taky ráda stala Siriovou nevěstou a tak v zápalu žárlivosti shodí Deničku na zem. Chudák Denička to napálí přímo do chaloupky učitele Václava, který z její nečekané návštěvy není zrovna nadšený, ale i tak spadlé hvězdě pomůže a společně se snaží přijít na to, jak Deničku dostat zpátky na oblohu. Problém je však v tom, že hvězdy na zemi nevydrží dlouho a postupně vyhasínají. Denička tak postupně slábne a jediné, co jí pomáhá držet při životě je čistá láska, kterou v sobě Václav přechovává, konkrétně k princezně Amálii. A jakmile Denička zjistí, do koho je to Václav zamilovaný, dá si do hlavy, že tyhle dvě hrdličky musí za každou cenu nějak sblížit. Denička tak postupně slábne a jediné, co jí pomáhá držet při životě je čistá láska, kterou v sobě Václav přechovává, konkrétně k princezně Amálii. A jakmile Denička zjistí, do koho je to Václav zamilovaný, dá si do hlavy, že tyhle dvě hrdličky musí za každou cenu nějak sblížit. (by Kristýna)