X-Men: Dark Phoenix (2019)

///   Poslední díl z nové X-Men ságy mám za sebou, a musím říci, že zas tak špatné to nebylo, i když vezmu v potaz to, jaké hodnocení má film na tomto serveru. Příběh byl zajímavý, rozhodně lepší než v případě "X-Men: Apocalypse", i když pointa byla prostá, film mi přesto nepřipadal nudný. Čeho se spíše obávám, je provázání na staré X-Men filmy, které na tyto prequely navazují. Přeci jenom v tomto filmu jsme přišli o dvě důležité postavy, a nemyslím si, že bude následně ve starších filmech vysvětleno, že opět žijí a jak přišli k životu. Ale co už, Marvel Multiverse je nekonečný a všemožný. |6/10|

X-Men: Apokalypsa (2016)

///   Oproti minulé katastrofě ve formě Wolverina mě toto překvapilo v dobrém smyslu. Ačkoliv tento film získal horší hodnocení, než předchozí díl, bavil mě více než právě zmíněný Wolverine. I když tento počin není z hlediska kvality na úrovni prvních dvou dílů série, přinesl zajímavou pointu v příběhu. Hlavní záporák sice vypadal neporazitelně, ale jak to v těchto filmech bývá, dobro vždy zvítězí. Poslední bitva sice mohla vypadat lépe, její "choreografie" byla lehce nudná, ale jak jsem již konstatoval, mohlo to být horší. Uvidíme, co mě čeká dále v následujícím filmu "X-Men: Dark Phoenix". |5.5/10|

X-Men Origins: Wolverine (2009)

///   Toto bylo opravdu velké zklamání ve srovnání s předchozími díly série. Očekával jsem více, zejména proto, že postava Wolverina patří mezi mé nejoblíbenější, a Hugh Jackman je pro mě ikonickým interpretem této role. Bohužel, tentokrát mě film nedokázal zaujmout. Jednoduchý příběh pomsty působil nudně a nezajímavě, s divnými postavami a zmatenou dějovou linií, která se často neslučovala s událostmi v dalších/předchozích dílech série. Navíc akční scény byly příliš přehnané až kýčovité. Kdyby mi někdo řekl, jak Wolverine získá čepele a že půjde touto cestou, raději bych tento film vynechal a načerpal si informace jinde. Nyní se však obávám, protože další díl série má být dle hodnocení ještě horší, což mi přidává další pochybnosti o budoucnosti této franchise. |3/10|

God of War: Raising Kratos (2019)

///   Opět skvělý dokument od Sony produkce, tentokrát nás zavádí do zákulisí studia Santa Monica. Toto studio čelilo nelehkým výzvám při vytváření pokračování jednoho z nejuznávanějších herních titulů poslední dekády, a to i přes úspěchy předchozích dílů. Dokument nám prostřednictvím příběhů lidí z týmu a jejich rodin ukazuje, jak se lidskost a téma rodiny promítly do příběhu Krata, hlavní postavy hry. Pro fanoušky nového God of War a předešlých titulů této série je tento dokumentární film rozhodně povinností. Odhaluje celý vývoj hry od počátku až po samotné vydání, překonávání překážek a samotné odhalení recenzí před uvedením hry na trh. A co je neuvěřitelné, je to, že je dokument dostupný zdarma na YouTube, což je další výhoda pro fanoušky herního světa. (PS Sony > Microsoft...) |9/10|

Občanská válka (2024)

///   Velmi dobře natočená adrenalinová jízda ve světě rozvrácené Ameriky, která si prochází občanskou válkou. Není to tak dávno a tato událost mohla být i skutečností. Tento film ukazuje Ameriku, jak by asi zhruba vypadala, kdyby k tomuto scénáři opravdu došlo. A musím přiznat, tento počin to myslí opravdu vážně a svému jménu nedělá ostudu. Skoro vše, na co si vzpomenete při myšlence na válku, ve filmu bylo vyzobrazeno. To ještě bylo doplněno dobrou hudbou, místy skvělou kamerou a zajímavou kinematografií. Do finální části v D.C. sice film byl skoro bez akce, ale to právě Washington parádně nahradil. Skvělé akční sekvence, parádní nápaditá kamera, zvuk, který Vám nahání husí kůži, prostě dobře odvedená práce herců a režiséra. Škoda toho finále s prezidentem, mohlo to být uděláno lépe. Bohužel i scéna pádu hlavní hrdinky byla očekávaná, ale to tolik na kvalitě snímku neubírá. Tudíž pokud Vás takovéto téma zajímá, rozhodně mohu doporučit. Pokud ale si téma války neužíváte a máte ho za nelidské, radši bych tento snímek skipnul. |7.5/10|

X-Men: Budoucí minulost (2014)

///   Po opravdu solidním prvním díle (v pořadí sledování série X-Men) musím bohužel konstatovat, že tento počin mne nebavil tolik, jako právě "X-Men: First Class". Začátek byl naprosto pro mne chaotický, koukal jsem na to naprosto nechápavě. Po první půlhodině jsem se sice chytil a začalo mi vše dávat smysl, ale i přes to příběh nebyl natolik zajímavý jako v předchozím případě. Jediné, co mne těšilo více, byl svým způsobem vývoj Wolverine postavy, na kterou se těším v dalších dílech víc a víc (tato postava je i důvod, proč jsem se do X-Men série pustil). Nechám se překvapit, co přinese další díl v pořadí, "X-Men Origins: Wolverine". Dobré efekty, dobrá hudba, průměrný příběh, známí herci, pěkná role záporáka ztvárněna naším oblíbeným Peterem Dinklagem. |7/10|

X-Men: První třída (2011)

///   X-Men série nikdy nebyla úplně mým šálekem kávy, spíš jsem se držel hlavních Marvel filmů. Nicméně, když jsem zaslechl, že Deadpool dostane svůj třetí díl, rozhodl jsem se dát X-Menům šanci. S Disney+ předplatným na dosah jsem se pustil do sledování prvního filmu podle pořadí, "X-Men: First Class". A musím uznat, že mne to bavilo. Skvělý příběh, známé tváře, parádní efekty - ačkoliv už jsou víc než deset let staré. Byl to velmi dobrý start mého ponoru do X-Men světa. Co bude dál, uvidíme - to Vám dám vědět v další recenzi po zhlédnutí druhého dílu v pořadí ("X-Men: Days of Future Past"). |8/10|

Fallout - Season 1 (2024) (série)

///   Herní série Fallout od Todda Howarda mi sice zcela unikla, ale po zhlédnutí prvního oficiálního traileru této adaptace jsem si tuto událost nemohl nechat ujít. Po dokončení všech osmi epizod první série mohu s klidem říci, že jsem se opravdu náramně bavil. Mělo to vše, co by herní fanoušek od adaptace série Fallout očekával: parádní atmosféru, černý humor, hodně krve, aktuální téma, skvělé kostýmy a dobře natočené scény, zajímavý příběh a hlavně bravurně napsané a zahrané tři hlavní postavy. Především jsem rád, že mezi hlavními postavami konečně byla i žena, což není zrovna běžné, alespoň dle mého názoru. Postava Lucy (Ella Purnell) mne asi bavila nejvíce, obzvláště její vývoj. Abych to shrnul - jsem opravdu spokojený a rád, že jsem se do tohoto seriálu pustil. Moc mne to bavilo a jsem upřímně hodně zvědavý, co na nás tvůrci vymyslí do druhé série, která již mimochodem byla potvrzena. Koneckonců, ending této série to vysloveně naznačuje a vybízí k dalšímu pokračování. |8/10|

Gangy z Birminghamu (2013) (seriál)

///   Skvěle natočený seriál s obsazením hodným Hollywoodského filmu. Úžasné prostředí první poloviny 20. století v průmyslovém Birminghamu, kde rodina Shelbyových vládne pevnou rukou. Začátky byly skromné, ale po veliké námaze a ztrátě několika svých členů rodiny se vedení gangu dokázalo vyšvihnout až do politiky. Seriálem nás provází různé intriky, od dostihů po obchod s alkoholem a drogami - de facto vše, na co si pomyslíte ohledně gangů, v tomto seriálu uvidíte. Bohužel, kvalita seriálu se podle mého názoru trochu zhoršila ve dvou posledních sériích, kde se více zaměřoval na politické intriky než na samotný svět gangu. Do čtvrté série mne seriál opravdu bavil, ale poté moje nadšení začalo rapidně klesat. Seriály s politickým obsahem mám rád, ale zde mi přišlo, že to nebylo tak dobře napsané a natočené jako u jiných seriálů s podobným žánrem. Přestože má méně kvalitní závěr a otevřený konec, mohu seriál naprosto doporučit. Úžasný akcent lidí z Birminghamu, temné zasazení s obávaným gangem, skvělá hudba a parádní herecké výkony (Cillian Murphy, Paul Anderson, Tom Hardy a další) dodávají tomuto pořadu opravdu vysokou kvalitu. |8/10|

Hrozba smrti (2024)

///   Solidní akční podívaná, která připomíná ty dobré staré mlátičky, na kterých jsme vyrůstali. I když tento film není tak dobrý jako jeho předchůdci, stále se na něj dalo koukat. Jake Gyllenhaal si ve své vypracované postavě zahrál roli hodného souseda, zatímco Conor McGregor představoval naprostého maniaka. Své role zvládli oba herci přesvědčivě, ačkoli mě McGregor herecky zaujal více než Gyllenhaal. Doufám, že v budoucnu bude dostávat daleko více příležitostí na podobné akční filmy. Příběh je sice jednoduchý, ale plný akce, a kamera zachycuje bojové scény s chutí. Hudba filmu je dobře vybraná a podtrhuje atmosféru akce. Celkově tedy dost solidní podívaná, která sice nenabízí nic převratného, ale poskytne solidní zábavu. |6/10|