corona

Slovensko
skeptik

<< předchozí 1 2 3 4 7 10 13
    • 30.12.2018  08:43
    Kouzelník Žito (TV film) (2018)

Väčšinou ľudia pozerajú filmy, lebo sú dobré, túto rozprávku si ľudia púšťajú najmä preto, aby sa presvedčili, či je až taká zlá. Je. Bratia, už toľko nehejtujte pána režiséra, lebo Vás k budúcim Vianociam poteší pokračovaním s názvom Kúzelník Žito vracia úder, prípadne Kúzelník Žito, apokalypsa pokračuje.

• 26.12.2018  09:06

O statečném kováŕi po 35 rokoch? Nie celkom ale po Johane, Zázračnom nose a Láske na vlásku ma táto rozprávka príjemne prekvapila. Má to čo sa v súčasných rozprávkach nevidí a to sympatického, neopozeraného hlavného hrdinu, znesiteľný humor, rozumnú stopáž a priamočiary dej, bez zbytočných odbočiek (aj keď sa scenárista občas inšpiroval u iných, slávnejších vianočných filmov). Princeznú s menom Michaela (WTF, nabudúce môžeme čakať princeznú Emmu, Ninu alebo Vanesu?), hrá, teda ehm, skôr predstavuje bývalá finalistka Miss. Bebjakov dvorný herec Maštalír by vzhľadom k svojmu veku, mohol už konečne v sebe nájsť aj inú hereckú polohu. Bolo by trúfalé porovnávať Vaculíka s akýmkoľvek čarodejom z LOTR, mne skôr pripomínal kinder verziu otca Fourasa.

• 15.11.2018  13:06
    Alfa (2018)

Vždy ma potešia pri filme z praveku komentáre typu: takto to predsa určite nebolo, či takto tá krajina určite nevyzerala a som rada, koľko archeológov so zameraním na gravettien a s úzkym dôrazom na domestifikáciu psa tu hodnotí. Máloktorá téma dáva takú možnosť popustiť uzdu fantázii. Filmy z B.C. mám veľmi rada a jej ich neskutočne málo, tak im mnohé prepáčim. Hlavne, pekných pár rokov mi doma úspešne ničia nervy zdegenerovaní, mierne retardovaní potomkovia Alfy, takže nie je podstatné ako ale že sa to "veľké dobrodružstvo" vôbec stalo.

• 14.11.2018  19:45
    Medik (TV film) (1983)

Chalan po maturite chce operovať slepáčiky a žlčníky, lenže potrebuje k tomu takú nepodstatnú vec, vyštudovať medicínu. Miesto učenia na prijímačky robí všetko možné a tak tie skúšky aj dopadnú, takže mu zasa zostane len utierať, ehm, však vieme čo. V hlavnej úlohe "hviezdi" bývalá markízácka hviezda (prečo mám pocit, že to znie ako nadávka?) Andy Timková, v jednej zo svojich posledných úloh tu hrá aj detského kúzla definitívne zbavená Katka Zatovičová.

• 5.10.2018  15:16
    Jason Bourne (2016)

Bournova sága mala definitívne skončiť 3. dielom. Každé ďalšie pokračovanie je zbytočné ako šmolková zmrzlina. Žiaľ, nestačí vymeniť Bournovu kamošku zo CIA za trocha mladšiu a trocha krajšiu, je úplne zbytočné vymýšľať temnejšiu minulosť a hrozivejšie vládne programy a točiť úmorné naháňačky s jasným koncom aj tak je to jedna veľká nuda.

• 5.10.2018  14:23

China girl alebo slabší, austrálsky odvar Mužov, ktorí nenávidia ženy. Námet je celkom zaujímavý ale žiaľ pod režisérsku taktovku ho mal dostať asi chlap, gender negender. Takmer všetky postavy (najmä ženské, policajti a lekári), sa chovajú, ako mierne a občas aj ako ťažko retardované. Hereckému obsadeniu jednoznačne kraľuje Kidmanka, neviem, čo urobila, či si vytrhala "švíky" a vytlačila botox ale tak dobre už dávno nevyzerala a dokonca, sa jej vrátila mimika a pristali jej aj šediny. Gwendoline Christie hrá opäť Brienne z Tarthu. Do postavy otca Mary mali určite obsadiť staršieho herca, inak to vyzerá, že v Austrálii povoľujú adopcie neplnoletým, beztak z toho vyšla krajina protinožcov ako miesto, kde sa normálny človek bojí vstúpiť (čo určite nie je pravda).

• 2.9.2018  20:01

Bart The Bear tých medveďov zahrať vie len škoda, že jeho potenciál zostal nevyužitý. Inak sa jedná o priemernú vyvražďovačku obsadenú na počudovanie na tento typ béčka, s celkom dobrými hercami. Dej a preživší sú jasný od začiatku, záverečné zúčtovanie je obohatené o jednu WTF OMG scénu (ohnivý kruh).

• 20.6.2018  10:15
    L'ombre de l'épervier (TV seriál) (1998)

Ten pocit, keď takmer náhodne objavíte seriál, ktorý hľadáte 10 rokov. 13-dielny seriál, pod názvom Tieň krahulca, vysielala STV1 od októbra do decembra 1999.

• 8.3.2018  20:43

Celý čas som mala pocit, že sa pozerám na skupinu kamošov, ktorí sa vo voľnom čase hrajú na orkov, elfov.., a teraz si jeden prečítal knihu o stredoveku a pre deti a povedal: "chalani, ideme sa hrať na Vikingov" a jeden z nich dostal výnimku a zobral zo sebou aj kamošku. Rozdelili sa na dobrých a zlých a začali behať po krajine (tá bola fakt nádherná) a najväčší castingový omyl GoT len dokázal, prečo bola jeho výmena nutná,

• 28.2.2018  20:56
    Kavka (TV film) (1977)

Príbeh o ničom, Nagyová sa v hnusnej parochni (dúfam, že to bola parochňa, ani v 77 snáď neboli mladé baby ostrihané ako chovanec psychiatrického ústavu), chová ako úplná hus. V inscenácii boli pekne zobrazené rodinné archetypy tej doby: mama sa venuje ručným prácam a tato číta noviny, dnes by mama sedela za svojím počítačom a tato za svojím. Alfréd Swan mal ale také úžasné tričko s fragmentami zo starých vedút zo 16.-17. st., keby som také niekde videla, tak si ho hneď kúpim.

• 28.2.2018  20:31

Objektívne tak 3,5 - najslabší diel oddelenia Q (a najviac som sa naň tešila). Vrah je odhalený hneď v úvode a keby aj nebol, Hagen je chodiaci spoiler, pri hercovi jeho výzoru by som síce predpokladala iný typ postáv ale na druhej strane, dementov, mafiánov a psychopatov vie zahrať dobre. Vyšetrovanie nič moc, najlepšou časťou filmu zostali určite nábožensko-filozofické debaty medzi Carlom a Assadom.

• 21.1.2018  11:24
    La La Land (2016)

Netuším, čo bol La La Land myslený ako pocta muzikálom z dávnych dôb ale zo žiadnym z nich sa nemôže zrovnávať. V starých muzikáloch museli vedieť herci hrať, spievať a hlavne perfektne tancovať, boli plné ľahko zapamätateľných pesničiek, z ktorých sa mnohé stali hitmi svojej doby. V La La Lande som si žiaľ nezachytila jedinú, trocha peknú melódiu, Gosling vie síce hádzať pekné psie oči ale spevák a tanečník nie je, Emma Stone spieva o trocha lepšie ale aj napriek tomu, by ju v 50. rokoch určite nechali prespievať lepšou speváčkou. Takže je nakoniec dobre, že Oscara dostal len omylom.

• 1.1.2018  19:14
    Amundsen versus Scott (TV film) (2014)

Pri hodnotení oboch výprav si treba v prvom rade položiť otázku: s kým by som šiel ja? Každý normálne uvažujúci človek by si určite zvolil Amundsena, aj popri tom, ako nekompromisne, politicky, genderovo, rasovo a neviem ešte ako vytvoril a viedol svoju výpravu, južný pol dosiahol, ako je teraz zaužívané, "alpským štýlom". Pre mňa bolo novým zistením, že vo výprave bol pôvodne aj Johansen, áno ten Nansenov Johansen a ako nešťastne chudák dopadol (potom čo prežil v Arktíde, by ho Amundsenovo vylúčenie tak zlomilo?).

• 30.12.2017  13:11
    Marie Terezie (TV film) (2017)

Kolegovia z historického ústavu, detašované pracovisko csfd sa už vyjadrili, tak si dovolím prispieť ako tu čítam, do celkom rozporuplného mlyna. V prvom rade, nejedná sa o dokument, takže odchýlky (a že ich bolo, nebojte sa, nejdem ich vypisovať) od historických reálií a faktov sú dovolené. Na druhú stranu, ľudia v mojom okolí diela s historickou tematikou v podvedomí vnímajú ako podanie určitej pravdy a potom sa ma pýtajú čo bola pravda a čo nie a často sú nemilo prekvapení a pýtajú sa : a prečo to tam bolo? Mária Terézia určite nebola z historického hľadiska taký prúser ako Bathory, na druhej strane pýcha habsburskej dynastie, osvietená a zvrchovaná panovníčka, ktorá sa bojí bezvýznamnej dvornej dámy, WTF? Pri avizovanom hereckom obsadení ma tak, ako asi každého súdneho diváka striaslo od hrôzy. Nakoniec mi vadila len Polnišová (neviem kto ju obsadil ale nebol to dobrý nápad) a Pauhofová (zbytočná, nereálna, zle zahraná postava). Kotek ako cisár zanechal celkom dobrý dojem a na počudovanie, mi nevadil ani Bárta ako český kancelár Kinský, dokonca, neverím, že to píšem, bol zo slovenského kastingu najlepší. Samozrejme Mária Terézia zďaleka nedosahuje úroveň britskej Viktórie ani ruskej Jekateriny ale pekné 3 si zaslúži a keby nezdehonestovali najväčšieho rakúskeho vojvodcu a vynechali nereálnu linku s Esterházim (záležitosti Uhorska riešil palatín a miestodržiteľ, Mikuláš Esterházi ním v danej dobe nebol ale nevadí), tak strelím 3,5 aj keď sa to nedá.

• 30.12.2017  08:35

S hodnotením mám tak trocha problém.Film, pri ktorom po 10 minútach viete ako skončí a ktorý je plných toho najhoršieho klišé (právnik potrebuje narýchlo zohnať náhradnú matku, prvá žena, ktorú osloví je slobodná, nemôže mať deti a má smolu na chlapov, nevyjasnený vzťah s otcom.., atď). Na druhej strane to režisér (dokonca aj scenárista) neskutočne dobre natočil a Vetchému, či hrá kráľa, pána, blbca či inteligenta, postavu vždy verím.

• 29.12.2017  08:55

Česká odpoveď a výbornú, poľskú https://www.csfd.cz/film/315260-noc-plna-zazraku/komentare/? Určite nie, obyčajný nudný film o vzťahoch bez jedinej troška sympatickej postavy, kde sú Vianoce len zbytočnou kulisou.

• 13.12.2017  20:19
    Pravda o Pearl Harboru (TV film) (2016)

Dokument bol zrejme natočený so snahou obhájiť admirála Kimmela. Z podaných faktov však bolo jasné, že práve on niesol hlavnú vinu na fiasku. Hlúpe výhovorky typu: bolo zlé počasie, niekto jazdil na koni, škaredý rukopis, kamoš mi to nezavolal, len poukazujú na jeho neschopnosť niesť zodpovednosť za vlastné činy. Mal málo ľudí a zbraní? Čo urobil s tým čo mal? Absolútne vôbec nič, za celý čas, čo bol na Havaji, asi na dovolenke nevybudoval žiadny obranný systém. Že ho útok zaskočil a očakával ho ho inde? Aj našich cestárov vždy zaskočí sneh v decembri a nie sú naň pripravený, už dlho pred útokom bolo jasné, že Japonci zaútočia, a ako sa pripravil? Nijako, čo robil počas útoku netuším ale čierny kuchár urobil aspoň niečo. Jeho vnuci síce plačú pekne, možno aj na správnom hrobe ale mali by si uvedomiť, že keby deda súdili v Nemecku, tak je mu nariadená samovražda a keby v ZSSR, tak je mu aj vykonaná. Našťastie už do ďalších udalostí vojny v Pacifiku nezasiahol, na jeho miesto prišli íní.....,ale to už sú iné príbehy.

• 13.12.2017  16:34
    Creed (2015)

Stará téma v novom šate, snáď aj pre mladšie publikum. Film ma žiaľ už nedokázal ničím zaujať a dávať z nostalgie vysoké hodnotenie len preto, lebo je to starý Rocky a mladý Creed asi nemá význam.

• 16.9.2017  21:32
    V tieni vlkov (TV seriál) (1971)

Podobný seriál by v súčasnosti určite nevznikol, nenašiel by sa režisér, scenárista a určite by sa nenašlo v dnešnej dobe toľko dobrých hercov. Kvitujem tvorcov, že za hlavnú postavu si zvolili odbojárku Helenu, ktorá by sa v odvahe, duchaprítomnosti a šarmu mohla rovnať dnešných filmovým agentom a ešte viac ich obdivujem, že seriál nezahltili jej milostnými pletkami a čo ma celkom prekvapilo, je obsadenie tej neznámej herečky do hlavnej úlohy. Jediné, čo by som vytkla, je nezvládnutie kostýmov a make-upu takmer všetkých žien, tie presne korešpondovali s dobou vzniku, keď chce Helena preniknúť do brlohu nacistov, tak si natupírovanú čiernu parochňu vymení za ešte natupírovanješiu blond z chemlonu.

• 3.6.2017  08:01
    Past (1950)

Dobovo naivné ale človek musel tým odbojárom, zahrávajúcimi sa s gestapom ako mačka s myšou, držať palce. Chramostová bola neskôr určite dobrá herečka ale tu bola najslabším článkom.

• 22.11.2016  17:20
    Les animaux après l'Eden (TV seriál) (2015)

Je hrozné vidieť vychudnutého ľadového medveďa, ktorý si kvôli topiacemu ľadu nedokáže nájsť dostatok potravy. Rovnako hrozné je aj počúvať stupídny komentár, ktorý do nevinných papuliek zvierat vložili tvorcovia a ktorý s témou klimatických zmien, nemal vo väčšine nič spoločné.

• 9.9.2016  16:31
    Angelika (2013)

Na novej Angelike je vidieť, ako bola dobre natočená stará verzia, aj so všetkým, čo jej bolo kedy vyčítané. Novej verzii chýba baroková pompéznosť, ľahkosť, dobrodružstvo, krásne kostýmy a romantika. Hlavná predstaviteľka je možno pekná baba, je však mizerná herečka, v úvode nasadí výraz: pozor mám silný predmenštruačný syndróm, koniec dohrávala v zúfalom kŕči. Zvyšok kastingu rovnako zúfalý, Joffrey má cez 60 rokov, Nicolas čo mal byť prvý, krásny a hlavne mladý, okolo 50 rokov! V "starej" Angelike ju oslovia jej titulom možno 2x, tu sa to hemží "pani grófkou" viac ako v Sissi "Vaším veličenstvom".

• 4.6.2016  13:46
    Ako divé husi (TV seriál) (2000)

Posledné Ťapákove dielo na objednávku HZDS a aj tak dopadlo. Samotný dej sa posúva v čase ústam Zdeny Grúberovej akási prapodivná bytôstka. V hraných sekvenciách a nič deje, len sa hystericky jačí, nadáva, vyhráža smrťou, pije alebo akože súloží alebo sa o to aspoň snažia. Na skanzen v Zuberci začínam byť alergická. Všetky slovenské filmy sa točia pred rovnakou drevenicou, herci sedia na tej istej lavičke a vážení filmári, slovenské obce väčšinou nestáli v smrekovom lese a netiekol cez ne vysokohorský potok.

• 27.5.2016  16:33
    Cesar zachraňuje (TV pořad) (2014)

V tejto relácii problém nemajú psy, ale ich majitelia, z ktorých by väčšina potrebovala psychológa, ak nie psychiatra. Vždy sa čudujem aké bizarné bytosti obývajú túto planétu. Snáď z Millanovho výcviku po čase niečo zostane.

• 12.5.2016  07:47
    Top Dog: Souboj pudlů (TV film) (2013)

Horšie ako toto, sú snáď len detské súťaže krásy. Zaujímalo by ma, kde sú ochrancovia zvierat a ako je možné, že im takéto strašné týranie zvierat nevadí?

• 26.3.2016  07:52

Dietl si scenáristicky vybral svoju slabšiu chvíľu a nám ostatným zostáva dúfať, že naše atómky stavali trocha väčší odborníci.

• 19.2.2016  18:38

Hodnotenie jednotlivých seriálových epizód považujem za jedno z najnepochopiteľnejších a najhorších rozhodnutí, aké otcovia predstavení csfd vykonali. Síce s rozpakmi ale dokážem pochopiť hodnotenie jednotlivých serií, ktoré dosť často vykazujú rozdielnu kvalitu. Pri tejto časti som však nútená urobiť výnimku a v parafráze komentáru jedného užívateľa , idem aj ja degradovať samú seba, nakoľko tento diel sa vymykal všetkému, čo som doteraz videla. Pôvodné série sa brali strašne vážne, zopár ľudí dokonca verilo, že to sú naozaj sfilmované tajné veci, ktoré nikdy nemali uzrieť svetlo filmového neba. Pokračovanie je odľahčené, paroduje samotný seriál a páči sa mi, že sa nesnaží vstúpiť dvakrát do tej istej rieky. Tak vlastne ani neviem, či bol tento konkrétny diel komédia, dráma, krimi, horor, sci-fi a to je dobre.

• 23.10.2015  08:47
    Stůl pro čtrnáct (TV film) (1978)

Ťažko nájsť profesiu, ktorej by za socializmu nebola venovaná inscenácia. Keď už boli vybavení ovocinári, či vodiči štrku, atraktívna téma, ako detský domov rodinného typu, nemohla zostať bokom. Škoda schematických postáv, autoritatívny starší náhradný rodičia proti mladším, pokrokovým, ktorí svojím prístupom skrotili aj najväčšieho nespratníka. Keďže som na SŠ sedela z 2 dievčatami z tohoto zariadenia, dovolím si tvrdiť, že deti z Detského mestečka boli do života určite lepšie pripravené, ako z klasického detského domova.

• 19.10.2015  08:24
    Otkrytyj kosmos (TV seriál) (2011)

Ako každý ruský dokument, aj tento sa nevyhol propagande ( najvtipnejšia bola Belka a Strelka svorne štekajúce vo vesmíre na americkú družicu), oceňujem, že sa nevyhli neúspechom a zlyhaniam aj na svojej strane a verím, že animácie, najmä tie z hlbšej kozmickej histórie, boli aspoň trocha reálne.

• 8.9.2015  10:41

Umelo vytvorený a nereálny príbeh. Nemám rada, keď sa zvieratám prisudzujú ľudské vlastnosti a pocity, prípadne sa tvorcami manipulujú do pre ne vytvorených neprirodzených situácií. Co už celkom nemôžem pochopiť, je nenávisť tvorcov k severoamerickým vydrám (zlá, zákerná vydra bola právom potrestaná), v ktorých jedálničku sa bobry bežne nenachádzajú.

<< předchozí 1 2 3 4 7 10 13