Plán útěku (2013)

Srdce mám stále na pravom mieste a nie je možné dať menej filmu kde kraľuje castingu Arnold a Sly. Je škoda, že tieto dve ikony necedia viac hlášok a film neodsýpa svižnejšie, ale je fakt, že tých pár luxusných scén tu je a srdce pri nich poskočí. Nebudem klamať, escape plan si vychutnám ešte minimálne raz, minimálne pre Arnieho úsmev do kamery a Sly-ov vegeúder.

Velký Gatsby (2013)

Ten jediný silný moment príde až na konci kedy sa všetko zosype za zvuku clivých uvzlykaných sláčikov a to je teda málo po 2 a pol hodine bolesti. Tobey mi nikdy k srdci neprirástol a zjavne ani neprirastie, Leo tu nehrá žiadnu vysokú ligu ale stále je mi sympatickejší ako Tobey. Kiežby mu už niekto daroval fusaklu a on sa odporúčal do filmov, ktoré sa ku mne nedostanú. Vizuálny obal ma prestal baviť hneď a cítil som sa ako keď sedíte v bare a v telke beží Gaga na MTV a hudba v pozadí je Bieber z rádia. Akurát tu bolo video z elektro swingu a hudba od Jay Z. Ani keby to bolo ešte farebnejšie, tak ma to za srdce nechytí. Polished shit still shit.

Za borovicovým hájem (2012)

Tri v jednom, kde jeden subfilm končí, druhý začína. Zaujímavé, ale zamrzí, že koniec som zažil v prvej hodine a celkom ma zaujal, no s prekvapením film ešte hodinu a pol pokračoval a na na jeho konci mi záver nejak chýba. Pre mňa film nemá bodku, čo mi príde ako škoda a tak prvá hodina je asi to najlepšie a zbytok už sa na ňu moc nedoťahuje.

Osamělý jezdec (2013)

Všade sa na to kydá hnoj a možno práve preto s nulovým očakávaním, som dostal solídnu zábavu obalenú fajnovým vizuálnym pozlátkom Westernu. Ešte to len začalo a už som dostal dokonalú vlakovú dobrodružnú akciu, ktorá bavila podobne ako tie najlepšie fláky z Indiana Jonesa. Vata okolo takýchto sekvencií mi neprišla tak nudná ako sa niektorý dušujú a bez nátlaku samovoľne som prekusol aj rozprávačskú linku s malým capartom a starým indiánom. Hlavné duo mi je sympatické a záporáka hrá môj obľúbený Fichtner. Také kombo sa nedá neobhajovať.

Útok na Bílý dům (2013)

Ja mám Emmericha rád, ale keď mi prvú pol hodinu masíruje nervy nekonečnou nudou, tak to ani odkaz na deň nezávislosti nezachráni. Slovo dá vety a z čista jasna sa objaví partia hrdlorezov, ktorý sú dostatočne amatérsky drsný, aby sa im mohol postaviť Tatum. Nalejme si čistého mlieka, ten chlap má charizma ako obsah náhodného mrazáku. Keďže sa mi pošťastilo vidieť Buttlerov paralelný counter strike, tak je mi jasné, že túto bandu žoldnierov by s Willisom (spolu, či oddelene) skopali do guľata do 10tich minút aj s Tatúmom, ktorý by zavadzal. Budiž záchranou, že Emmerich umelecky demoluje stavby a vrtuľníky a nasolí zo tri fajnové hlášky, ktorým ale v čele stojí Foxx a nie Tatúm. Suma sumárum, zábavné to bolo, ale asi len polovicu času a to je celkom fail pre film tohoto kalibru, kedy ide o výplach, kde padá letecká technika do oválnej pracovne, chlapi sú drsnejší než drsný (aspoň by mali) a majú sa cediť hlášky, z ktorých pôjdete do kolien.

Terapie láskou (2012)

Trpel som celé dlhé dve hodiny. Vďaka Bohu za to, že Jennifer má v legínach tak luxusné pozadie.

Gravitace (2013)

Vizuálna špica to určite je. Myslím, že Alfonso aj teraz v myšlienkach stále rotuje okolo kde čoho a strieda kamerové uhly, z ktorých je pekne vidno mohutná deštrukcia ticha. V tomto je ten film proste top a asi ho len tak niečo netromfne. Je len veľká škoda, že sa scenáristicky nedokázali odbremeniť od tak prevarených štekov, ako posledná šichta, zosnulé dieťa a heroická smrť. Aj keď určitý typ čistokrvných kabrňákov nemôže umrieť len tak. Ale tak ako sa píše skoro všade, Gravity nie je o príbehu. Veľká spokojnosť, ktorú si určite na plátno dám znovu.

The Iceman (2012)

Až pri sledovaním som začal počítať známe tváre a že som ich napočítal dosť. Ale neúprosne dominuje Shannon. To je hitman ako vyšitý. Žiaľ mi dej neprišiel dva krát prehľadný asi pre mnoho postáv, ktoré sa ukážu raz a potom sa o nich len hovorí a človek nemal čas spojiť si meno s tvárou. A druhá vec, ktorá zamrzela ja skratkovitosť, z ktorej mám akurát nejakú kusú informáciu, ktorú si nejak zakomponujem do deja sám, alebo ju proste vypustím, lebo neviem, čo s ňou.

Žralokonádo (2013) (TV film)

Tak ten záver bol stobodový trash, za tú jazdu by som vpálil 5 hviezd ani nemrknem, škoda, že prvá hodina mala svoje nudné miesta, ktoré sa dali vyplniť nejakou demenciou na pobavenie, nie, že by jej tam bolo málo, ale nie vždy pobavila. Naštartovať motorovku nebolo nikdy tak ľahké a national geographic sa ešte nikdy tak moc nevykrádalo. Niekoľko krát som sa od srdca zasmial.

Jack a obři (2013)

Márnosť nad márnosť. Ewanov majstrovský prešľap. Ak sa tu ten chalan objavil ani srnky v lese netušia. Každopádne má svoju prácu určite rád a tak sú jeho scény významné plus popri tragédii od mladého Houlta, ktorý bol ako už-už Beast nezrovnateľne lepší. Vtipy sa tu snažia prišiť tupou ihlou na kde akú príležitosť a kde sa im to nedarí, strelia nejaké to klišé alebo obrie CGI. No nebavilo ma to a neskrývam to.