Výměna manželek (2005) (pořad)

Chcete se cítit krásní, chytří, bohatí a na úrovni? Není třeba utrácet závratné částky u kadeřníků, za oblečení a další luxus. Stačí si pustit Výměnu manželek. Všeho všudy jsem viděla asi 5 dílů tohoto pohledu do společnosti. Musím se přiznat, že po každém dílu jsem se cítila fakt dost na úrovni, nadpozemsky chytrá, nebesky krásná a královsky bohatá. Nedávno jsem zhlédla díl, kde se manžel snažil z manželky udělat lesbu. Do toho házela zcela nerelevantní a hloupé poznámky dáma s velkým D. S párovým tetováním Queen/King…, trička a papuče Guess samozřejmě nechyběla. Výkvěty společnosti jsou opravdu rozmanité a o společenskou smetánku tu není nouze. Mám utvořenou svoji sociální bublinu, a tak nestačím zírat, jak vlastně vypadají rodiny a jejich zázemí mimo mé obzory.

To se mi snad zdá (2023)

Naprosto bomba téma. Snění a vše kolem mě zajímá a fascinuje. Proto byl námět ušitý přímo pro mě. Jednalo se i o nejlepší film za tento víkend (ne, že by snad konkurence byla vysoká). ¾ filmu mě bavily. Bylo to nápadité, dost vtipné a bylo tu dostatečně tajemna a nevyřešených otázek, abych se těšila na konec. Ten mě ovšem úplně neuspokojil. Dokonce si ani nepamatuji, jak to nakonec dopadlo. Odpovědi na své otázky jsem však nedostala, což je opravdu nepříjemná skutečnost, se kterou se nemůžu smířit. Silné 3* si film určitě zaslouží. Minimálně chudák Paul a nápad určitě.

Peklo (2010)

Od druhé půlky mě film namotal a bavil. V každém případě mi přišel nekonečný. Po pauze na bucánek jsem s hrůzou zjistila, že nám zbývá dokoukat ještě 80 minut filmu. Naštěstí se ale rozjel. Začal být akční, občas vtipný, satirický. Konečná scénka pobavila. Z filmu čišela gangsterská duše Mexičanů. Objevil se i neočekávaný zvrat, který mě moc potěšil. Hodně to připomínalo dokonalý seriál Narcos. Samozřejmě v light verzi. Celkem se mi i líbila hudba. Ne, že bych si ji pouštěla, ale donutila mě si podupávat nožkou.

Doba temna (2007)

Myšlenka je hezká, ze života, správná. Ovšem provedení je hrůza. Jen za myšlenku, která je hrozně zpracovaná nemůžu dát více hvězd, protože se na to nedalo jinak koukat. Abych byla konkrétní, tak na hlavního Lítostínka. Lítostínek byl hrozně nesympatický. Ať už zjevem, tak chováním. Stejně tak jeho ambiciózní manželka. Celá rodinka působila strašně depresivním dojmem (což mělo zřejmě jen umocňovat depresi ze života). Na konci se mi líbilo prostředí, kam se Lítostínek stáhl na zbytek života. Koncem šlo cítit jakousi úlevu z nového začátku a oproštění se ze zajetých kolejí.

Bitva o Hill 60 (2010)

Tento víkend byl opravdu na kvalitní filmy velmi skoupý. Započal hned tímto nepovedeným válečným filmem. Ač mám válečné filmy hodně ráda, tak tento mě zklamal. Konečně se ukázal originální husarský kousek australských vojáků, kterak nechali vybouchnout Němce přímo pod jejich zadky (nutno dodat, že to bylo v konečném důsledku trošku zbytečné). Ale provedení opět haprovalo. Jedinou emoci jsem cítila při hrozných podmínkách v zákopech, které byly, jak tušíme, strašné. Druhou emoci vyvolal pohřeb no name postavy. To mě naštvalo, protože se vám tvůrci snažili vnutit smutek nad jednou umřelou postavou, kterou jste viděli snad 2x. Ale možná se pletu. Všichni tam totiž tak splývali, byli nudní a nezajímaví, že jsem si zapamatovala jen obličej hlavní postavy. Zklamání. Ke zmíněnému pohřbu mě hned napadl citát J. V. Stalina: „Smrt jednotlivce je tragédie, smrt milionů je statistika.

The Horseman (2008)

Z filmu mám pocit, že střihač byl šílenější než pomstychtivý tatínek. Při akčních scénách se na to ani nedalo koukat. U počítání maxima úderů na jeden střih jsme se s přítelem dostali na  neuvěřitelné číslo. 2. Dechberoucí... To je bohužel to hlavní, co si z filmu pamatuji. Akce začala hned na začátku a celou stopáž nepovolovala. Krev tekla proudem a o zajímavé mučící taktiky nebyla nouze. Což je samozřejmě pozitivum. Jinak celkem čitelný snímek bez originálního nápadu a s novou střihačskou technikou ala chaos.

Tajemství smrti slečny Neznámé (2016)

Spoiler. Tenhle horor mě do sebe fakt vtáhnul od první do poslední minuty. Bylo tu hodně pitvání a záhad, na což vždycky ráda koukám. První polovina byla bomba. U druhé už začalo vyvstávat čím dál víc nelogičností a sklouzávalo to k pochybnému konci. Celý nápad se mi ale extrémně líbil, vč. solidního konce, který dopadl tak, jak horory dopadat mají. Tedy smrtí všech. Možná bych i dala plný počet, kdyby mi do toho furt někdo svými argumenty a vzdycháním neházel vidle. Nápad byl hodně originální a těšila jsem se na konečné vyústění. 4,5*. A už by se fakt šikl větší rozsah hodnocení.

Tajemná řeka (2003)

Výborné herecké obsazení v čele s oblíbencem Timem Robbinsem, který je snad v každém snímku jen hromádka neštěstí, dávalo tušit skvělé podívané. Od C. Eastwooda bych si postupně chtěla pustit všechny filmy. Zatím nešel ani jeden pod 4*. Tady tomu není jinak. I když mi bylo hned jasné, že věci nebudou takové, jaké se na první pohled zdají. Celým filmem vás provází temná a depresivní atmosféra, která se stupňuje. Nakonec vyústí snad až v příliš obyčejný konec. Asi se nemusí za vším hledat víc, než tam ve skutečnosti je. Moc jsem ale nepochopila poslední minuty filmu. Byly tam ještě z nějakého důvodu, který mi uniká?

Bastard (2023)

Spoiler. Jako by snad dánský film bez Mikkelsena nebyl dánský film. Vůbec mi to ale nevadí. Naopak to vítám, protože umí zahrát bravurně kohokoliv. V každé roli je jiný a do každé role se vžije dokonale. Tady si zahrál hlavní roli sedláka, který se chtěl stát šlechticem a dokázat, že umí pěstovat záhadnou zeleninu za jakoukoliv cenu. Jeho urputnost a přesvědčení až braly dech. Samozřejmě mu musí házet klacky pod nohy hnusný had jménem DE! Schinkel, který se mimořádně vyvedl. Jeho odporný vzhled krásně korespondoval s jeho odpornou duší. Nešlo tedy jinak, než si plnými doušky užívat jeho kastraci a smrt.

Dokonalý trik (2006)

Dokonalý trik byl opravdu dokonalý a musel se pro něj obětovat nejeden život. Konečné rozuzlení ve vás vyvolá ten správný wow efekt. Hltáte ale celý film a těšíte se na konečné řešení. Herecké obsazení bylo opravdu sympatické. Dvě hodinky uběhnou jako voda, ale stane se za ně opravdu mnoho událostí. Jen pozor. Nesmíte polevit v ostražitosti. Ani na malou chvíli. Ať vám trik neunikne…

Časové pásmo bylo změněno