• Fantasy

Sexuální výchova - Série 4 (2023) (série)

Ano, tahle série není na silných 5*, ale i tak je ode mě má, ale 65%? To je za mě velký omyl. Zdá se mi, že se seriál nevykrádá, i přes to, že by se dalo říct, že už se není kam posouvat. Nejsou tady otravné zápletky s tím, že někdo řekne absolutně nepřirozenou věc pro jeho charakter a tím vše posere (dobře stane se to párkrát s Otisem, ale tvůrci nejspíše chtějí, abychom věřili, že takový prostě je). Naopak jsou zde řešeny věcné problémy, se kterými se setkává buďto každý z nás, nebo nám seriál alespoň nabídne pomocnou ruku v pochopení problémů pro nás "běžné lidi" nepochopitelných, a to problémů LGBT komunity. Samotnému mi někdy přijde cpaní těchto problémů všude už otravné, ale tento seriál to podává strašně hezky, přirozeně a každý, kdo nemá ledové srdce, se podle mě s postavami sžije a zažije neskutečnou horskou dráhu emocí, protkanou scénářem s moc hezkými myšlenkami a krásným vývojem postav. 80% si tato série zaslouží minimálně.

Halušky: Dobrodružství s psychedeliky (2020)

Ti, co tady srovnávají houby a LSD s pervitinem a bůhví jakými dalšími drogami, které vám rozežerou ruce a nutí vás brát více a více dokud vám nezruinují život, film nejspíše ani neviděli, a když už, tak asi jejich mozek nebyl schopný pobrat, jaký je mezi těmito substancemi rozdíl. Opravdu doufám, že přesně tito jedinci nešli po zhlédnutí filmu "na jedno". Nemůžu si pomoct, ale naše česká a slovenská nátura hodnotit něco, o čem víme prd a nenechat ani tak geniálně zpracovaný film, jako jsou Halušky, aby mi alespoň trochu otevřel mysl, i přes to, že sdělení a fakta ve filmu by pochopilo i malé dítě. je prostě absurdní. Jde tu o pokrytectví nejvyšší úrovně, protože pokud prostě užíváte alkohol, který je jednou z nejnávykovějších a nejškodlivějších drog tolerovanou ve společnosti vůbec, tak nemůžete říct ani slovo o lidech užívajících lsd, houbičky nebo marihuanu. Jste s němi minimálně na stejné úrovni. Snad bych se odvážil říct, že i horší, protože řada uživatelů psychadelik je využívá právě k otevření mysli a většímu pochopení světa i lidí kolem nás. Film je skvěle a originálně zpracován, uznávám, že určitá jednostrannost v něm je a sdělení mohlo být obsáhlejší, ale jako úvod do problematiky poslouží skvěle.

Bílý lotos (2021) (seriál)

Tenhle seriál si vás buď získá, nebo na to budete jen nechápavě čumět. Jestli jste oběťmi moderní doby a potřebujete každou minutu novou akci, abyste uspokojili svou nepříliš silnou pozornost, tak to tady nečekejte. Pokud jste někdo, kdo si užívá dokonale napsaný scénář v podání skvělých herců jejichž postavy si projdou za celou řadu zajímavým a předvídatelným způsobem (míněno v dobrém), tak je to přesně pro vás. Na první řadě mě bavily postavy, nejvíc asi klučina nerdík. V druhé řadě silnější příběh a dynamičtější scénář.

Sexuální výchova - Epizoda 6 (2023) (epizoda)

Opět krásný díl, který tahá scénář, ale trochu pokulhává režie, hned jsem se chtěl kouknout, zda tento díl měl na starost někdo jiný, než ty předešlé a je tomu tak. I tak slušných 85%, příští díl by už měl vést k některým rozuzlením, jinak se bojím, že nás tvůrci budou napínat zbytečně dlouho.

Sexuální výchova - Epizoda 5 (2023) (epizoda)

Slabých 5 hvězdiček, silných 4. Opět prožívám každou scénu jako malý kluk, ale to, jak to Otis dokáže posrat mi zaprvé přijde nereálné a zadruhé otravné. Ale opět skvělé nahlédnutí do problémů mladých dospělých ale i starší generace, se kterými se potýkal každý z nás.

Sexuální výchova - Epizoda 4 (2023) (epizoda)

Emotional rollercoaster. Skvěle napsané uvěřitelné postavy. Jestli se netflixu něco daří, tak je to výběr herců snad i do té nejmenší role s jednou replikou a to především v Stranger Things, ale hlavně tady v Sex Education. 5/5

Pýcha a předsudek (2005)

Ano tady se jedná o dokonalé dílo, scénář je unikátní, dialogy šlapou jako hodinky, vizuál je nádherný a autentický, co mě uchvátilo snad nejvíce je dokonalá a nápaditá kamera, ale stejně mi něco chybělo k tomu, abych dal pět hvězdiček, ale je to za mě určitě silných 80%. S tímto filmem prostě neuděláte chybu, tohle musí bavit každého, kdo má alespoň trochu rád chytré a kvalitní filmy. U málokterého filmu se cítím tak, jako bych sledoval zfilmovanou knihu (což myslím v dobrém), ale tady jsem to cítil a v tom je pro mě tento kousek unikátní. Scéna z bálu, která je točená na jeden zátah a prostřídá několik mini příběhů, je pro mě doteď jednou z nejoblíbenějších filmových scén vůbec.

Zaklínač (2019) (seriál)

Já si nemůžu pomoct, ale to nevidíte ty plytké rozhovory, které vyčerpávají snad všechna dialogová klišé, které existují? A tady se ani nedá vymlouvat na to, že to zpracovává Netflix, protože i taková teenagerská "blbost" jako je Sexuální výchova (seriál) (2019) má lepší scénář, než tohle. To ani nemluvím o otřesném obsazení a zneuctění knižní předlohy, zvládl jsem to do začátku druhé série a více času ztrácet nehodlám. Pokud milujete hry a nebo dokonce knihy, tohle nebude pro vás. Pokud hledáte nějaký průměrný Netflix seriál na nedělní večery, tak vás to možná kvůli výbornému Cavillovi a zábavnému Marigoldovi chytne.

Pán prstenů: Společenstvo Prstenu (2001)

Tohle je a navždy bude moje největší srdcovka, od začátku do konce se nenudíte. Film střídá krása vedle nádhery. Ocitnete se v jiném světě plném elfů, skřetů a hobitů, který vás vcucne a nepustí další 3 hodiny možná i další dny, a nebo jako mě, i několik let. Tento svět vlastně ale není tak daleko tomu našemu, protože tu Jackson úžasně pracuje s reálnými lokacemi a ty nejsou zastíněny tunou špatného CGI, naopak tu CGI pracuje nádherně v souznění s reálnou kamerou. Pán prstenů mě prostě vždy vtáhne, mám u něj husinu a to i přes to, že jsem ho viděl už minimálně dvacetkrát. Jde prostě o dokonalé audiovizuální dílo, které už těžko něco překoná, je vzácnost, že se tady sešla dokonalá režie s precizní kamerou, kouzelnou hudbou a dnes už legendárním obsazením. A to hlavně nezapomínejme na to, že se jedná o zpracování jednoho z nejlepších a nejklasičtějších příběhů boje Dobra a Zla. Tohle je příběh přátelství, lásky a odhodlání a je to jedno z nejkrásnějších dobrodružství, které zažijete.

Batman začíná (2005)

Ocitneme se někde v asijském vězení, najednou jsme mezi ninjama a vykládáme si o pozici ohnivého tygra a horského geparda a celé je to protkáno nudnými rozhovory plných klišé. K tomu přidejte nemastnou neslanou přítelkyni od batmana a docela průměrný výkon Balea. Záporáci se nám střídají jako na běžícím páse a vlastně mě opět, jak to u Nolana občas mám, většina postav kromě skvělého Cilliana a Michaela Cainea nebaví. Naštěstí je to vše zpracováno s hezkým vizuálem a film má i světlá místa, ale i tak se pro mě jedná o průměrný akčnák s podprůměrnou akcí.

Časové pásmo bylo změněno