Rozbouřené nebe (1954)

cely film som sa pobavene uchechtaval na roztomilych dialogoch postav, kazdy sa porozprava s kazdym a boli totalne helter skelter (nemali hlavu ani patu). dojem nezlepsil ani pilot v podani Johna Waynea, ktory nesetril hvizdanim, frajerskymi pozami ala taborakovy guru, ani vyfajcenymi cigaretami. Ale aj napriek tomu vsetkemu mala tato reklama na philipa morrisa premietana na sriebornom platne svoje dobove caro.

Podivuhodný případ Benjamina Buttona (2008)

Na to aby sa mi tento scenaristicky pocin hollywoodsky zazrak podarilo opisat potrebujem viac ako jednu kavu. Tak do toho: 1. Mam za to ze technologie dnesneho filmoveho priemyslu su schopne digitalne vymodelovat uveritelneho "100rocneho novorodenca / mladnuceho starca" tak, aby hned na prvy pohlad nebolo vidiet, ze sa jedna o trochu upraveneho Glocha z Pana Prstenov. Hodinu som sledoval ako sa z maleho netvotra s malou snahou zakryt digitalne spracovanie stava uhladena postavicka ala Tom Hanks - Polar express. Pri jeho osemnastych narodeninach na scenu prichadzaju na rad maskery a hviezdny, vsetkymi milovany Brad. 2. Od 18 rokov (ostavaju uz len 2 hodiny dojaku) je tento maly anonymny "netvor" (ktoreho jeho znetvorenie ani trochu psichycky nepoznacilo a ktoreho existenciu si jeho sirsie okolie vobec neuvedomuje) pravym gentlemanom a snad aj najslachetnejsou a najvnimavjsou postavou aku kedy divak musel na striebornom platne stravit. (po kope cukru boli brucho) To nam naozaj chce hollywood vnutit, ze po prvej svetovej vojne boli vsetci americky cmuchali az tak na makko, ze sa nikto nepozastavoval nad pribehom stareho chlapa z ktoreho sa stava chlapec? To na juhu v New Orleans stratili vsetci ludia svoje "vrodene" predsudky a to, ze si cierna rodina prisvoji biele dieta (aj ked znetvorene) privitaju so zdvihnutym palcom? 3. Zrovnanie s Forestom Gumpom mi v tomto pripade prijde ako nejapny zart!!! Skor som rozmyslal, ci uz su na tom pani americky scenaristi tak zle, ze musia vykradat klasicke ceske rozpravky - ARABELA... (mladnuci novorodeny starci) Snad by sa mohlo zdat, ze po tom co som napisal v predoslych odsekoch som z tohoto filmu sklamany. Film ma nesklamal, sklamali ma ludia, ktory tento film tocili. David Fincher sa pokusil zahrat s KUNG FU Roberta Zemeckisa a Zimeckisovo KUNG FU pre mna zostava stale neprekonane (Skratka to nie je jeho liga). Brad Pitt uz asi kvoli detom nevie kde mu hlava stoji a tak si len zopakoval repliky z Joea Blacka (IMHO si nominaciu na oscara za tuto rolu musel vymodlit alebo studio pritlacilo na akademiu lebo prisla financna kriza do tohoto filmu vrazili strasne miliony na produkciu a propagaciu a co moze byt len lepsia reklama pre lepsi priemerny film ako trinast oscarovych nominacii ked film prave dorazil do kin???) Naopak ma potesilo zenske osadenstvo, ktore podla mna tento trojhodinovy maraton podrzalo na pozeratelnej alebo aspon dopozeratelnej urovni. Obzvlast ma pozitivne prekvapili konecne krasna Cate Blanchett, realne utrapena Julia Ormond aj casom strhana Tilda Swinton (Plati pre mna = filmoveho nadsenca. Moja priatelka = regulerny divak, si po pol hodinke tridsat minut schrupla na mojom ramene :P a vlastne o nic neprisla...) P.S. Nie casto pisem k filmom co som videl komentar, lebo si myslim, ze si kazdy z by mal sam najst to cim ho novo pozrety film obohati alebo neobohati. Obcas sa vsak najde dielo, pri ktorom mi zostava rozum stat. Teraz bolo spustacim mechanizmom uz spominanych 13 nominacii na oscara ktore si posla mna tento dobry ale nie perfektne premakany Fincherov "mazel" nezaluzi. (pisane v case den po vyhlasovani nominaci na oskara 2009)

Garfield 2 (2006)

Za hlas Billa Murrayho a krasnu Jennifer Love Hewitt...

Rozhovor s nepřítelem (2007)

Je zaujimave ako sa bez prispevkov zo statneho rozpoctu zrodi film, ktory je zaujimavy a kvalitny. Je to svieze dielo natocene mladym nadanym slovenskym reziserom, ktory zaujme nie len slovenskeho divaka, ale ma ambicie byt uspesnym aj na medzinarodnych filmovych festivaloch. Uspech sa dostavil uz na prvom festivale v Berline a aj vdaka tomu bude film predstaveny na svetoznamom filmovom festivale v Cannes. Moje hodnotenie je 75%.

Pobřežní hlídka (1989) (seriál)

Ale sak kto by si to pre tie krasky nechal ujst... hviezdicka za poprsie pamely, carmen a yasmine;) jedem holky jedem a at to poradne hopsa:P

Ochránce (2005)

Ide o cistu podprahovu reklamu namornych sil USA NAVY... Pridaj sa k nam, zabi par parchantov z rozvojovych krajin a popritom si splacaj hypoteku za rodinny minivan a malobny domcek z bakelitu na predmesti... To, ze v tomto prepadaku hra Vin Diesel ma az tak nedojima, lebo kde inde by sa tento vyholeny, svalnaty bariton mohol presadzovat??? Naozaj nechapem ako tohto pana "drsne svali, drsne reci" mozu "ludia" povazovat za nastupcu herca formatu Brucea Willisa?!?!?! Rozosmutnila ma pritomnost Lauren Graham, naozaj si myslim, ze jej osobnost a huumor do takehoto filmu ani naznakom nezapada:(:(:(... P.S. hlavnych zaporakov po pol hodine odhali uplne kazdy, kto je este schopny davat pozor :P

Atlantida: Tajemná říše (2001)

Velmi podareny dobrodruzno romanticky kresleny film z dielni Disneyho studii. Aj co sa tyka vyzualneho dojmu, velmi pekne spracovany. Nesuhlasim ze na to aby bol film divacky uspesny musi byt rendrovany pocitacom...

Goofy ve filmu (2000)

Ak som o prvom filme tvrdil, ze ma ako dieta prijemne pobavil, tak tento film je naozaj pravy opak... Je asi predom dane ze po kazdom uspesnom kreslenom filme vyjde druhy diel ako prepadak pre videopozicovne! Ci uz to bol Levy Kral, bájna Atlantida alebo teraz Goofy The Movie - ta extremnejsia verzia