• Thriller

The Battery (2012)

Velmi pomalý tempo, s minimem příběhu, bez napětí, bez akce, s jen jednou zajímavější scénou a minimálním vývojem jak zápletky tak postav, převážnou část filmu se střídají dlouhé scény, kde se vůbec nic neděje a téměř všechny výrazně nudí. Samotných živých mrtvých ve filmu moc není, kromě toho jsou prakticky neškodný, o to víc překvapí, že si hlavní hrdinové na konci nejsou schopný poradit v jediný složitější situaci, do který se dostanou.

Velmistr (2013)

Výrazně pomalé tempo vyprávění, kde se ani přes značnou délku filmu o životě Yip Mana zase až tolik nedozvíme a velkou část filmu ani není součástí dění. Navíc velkým zklamáním jsou pro mě bojové sekvence, kde hlavním problémem není ani tak choreografie jako způsob natočení, který je někde na pomezí mezi Asií a Hollywoodem s velkým množstvím střihů, častými záběry zblízka, přílišným zpomalováním a na můj vkus až moc dynamickou kamerou, takže choreografii si nelze příliš vychutnat. Výsledkem je velmi průměrná akce bez jediné scény, kterou bych si chtěl pustit znova, což v kombinaci s nepříliš zábavnou příběhovou částí filmu vytváří smrtící kombinaci. Zkrátka zklamání. 2,5*

Noc oživlých protinožců (2014)

Velký zombie překvapení se spoustou originálních nápadů značně zpestřujících tento hororový subžánr, dynamickou režií, občasným suchým humorem, skvělou atmosférou a přestřelenou brutalitou.

Kodaň (2014)

3,5* Konverzační a vzhledem k věkové barikádě mezi hlavními hrdiny mírně neobvyklá romance, se slušným příběhem a podmanivým atmosférickým soudtrackem.

John Doe: Vigilante (2014)

3,5* Zajímavý thriller se slušnou atmosférou ve stylu Přání smrti, kde velkou roli hrají kromě mstícího se hrdiny i zpravodajská média a s nimi i větší zapojení celé společnosti do příběhu.

Miracle Mile (1988)

Hodně zajímavý preapokalyptický snímek zachycující poslední momenty před totální zkázou, přitom všechno začne poměrně nevinně. Když pomineme, jak snadno všichni uvěří, že konec opravdu nastane a přistoupíme na to, tak se jedná o opravdu intenzivní zážitek se skvělou a ke konci neuvěřitelně gradující atmosférou, kterou umocňuje výborný soundtrack a slušně zvládnuté prostředí postupně víc a víc devastovaného L.A.

Dostanu tě! (1985)

Příjemná 80's romantická špionská oddechovka, který bohužel trvá poměrně dlouho, než se rozjede a na nějakou větší akci prakticky nedojde, ale na druhou stranu ani nijak výrazně nenudí, příběh je vcelku povedenej a ústřední duo sympatický. Příjemná je i návštěva východního Berlína, která dodává na špionské atmosféře.

Útěk (1991)

Velmi svižná non-stop akční jízda. Trochu otravný je pouze to, jak hlavního hrdinu všichni všude hned poznají a záporáci na něj naráží (často i náhodou) na každym jeho kroku, ale právě díky tomu není ve filmu prakticky hluchýho, klidnějšího místa, kdy by se divák mohl začít nudit. Je to na hezký 3,5*, ale rozhodnutí mezi 3 a 4* usnadnilo velmi originální, vlastně jedno z nejoriginálnějších zabití hlavního záporáka v samém závěru:) It's just one of those nights. And it's still early.

Láska není v ceně (1987)

Klasická teenagerská 80's komedie se vším všudy jedoucí podle otřepaný ale fungující šablony o lúzrovi, kterej se nějakým způsobem dopracuje k oblíbenosti, kdy mu to všechno stoupne do hlavy a zanevře na svý kamarády a morální hodnoty, aby nakonec přišlo vystřízlivění, udobření a přitom samozřejmě sbalí dívku svých snů. Typická osmdesátková atmosféra, hudba, naivita a humor každým coulem, tak jak to mám rád.

Podnájemnice (2014)

Zpočátku veselejší film, který postupně, s přibývajícími informacemi o životě jednotlivých postav a jejich dysfunkčních rodin, přechází v drama o nevěře a jejím dopadu na celou rodinu, ve kterém exceluje ústřední trojice Kline-Thomas-Smith.