• Thriller

Indiana Jones a Království křišťálové lebky (2008)

Bohužel zklámání a to jsem od filmu moc neočekával (nebo jsem si to aspoň namlouval). Hlavním nepříjemným překvapením pro mě je nedostatek kvalitního humoru, nesmál jsem se ani já ani zbytek lidí v sále, snad jen s výjimkou scény s hadem a to je rozhodně škoda, zvlášť když se nový Indy bere s mnohem větší nadsázkou a více sahá do žánru komedie než předchozí díly. Stejně tak nechápu zbytečně velký množství spec.efektů, ať už scénu s atomovkou, s mravencema (přesně jak z Mumie) nebo celej závěr. Podobně celá část v džungli působí značně uměle, jako kombinace spec.efektů a záběrů v ateliérech, řekl bych, že reálná příroda se v této části filmu ani neobjevila. O kolik zábavnější jsou scény z původní trilogie natáčené ve skutečných lokacích a s kaskadéry v reálu. I když jenom kritizuju, tak čtvrtej Indy není rozhodně špatnej film a má své momenty (skvělej je zejména úvod ve skladišti), jen bohužel ničím nepřevyšuje jiný hollywoodský blockbustery, ani jiný dobrodružný filmy posledních let, které se Indym inspirovaly a ve výsledku se film mnohem víc blíží kvalitou i stylem Můmií sérii než původní trilogii.. Myslim, že dlouhý čekání rozhodně nevedlo k výběru dobrého scénáře, celkem by mě zajímalo, jak vypadal ten od F.Darabonta.

Iron Man (2008)

3.5* Pro mě patří Iron Man mezi komiksovejma adaptacema jednoznačně k tomu lepšímu, R.Downeymu Jr. role přidrzlýho zbohatlíka náramně sedla, akční scény i efekty taky nezklamaly, stejně tak jako obsazení Jeffa Bridgese do role holohlavýho záporáka. Prostě příjemná popcornová zábava.

10 000 př. n. l. (2008)

Výprava moc hezká, se zbytkem je to už horší.