• Thriller

Kick-Ass (2010)

Velmi zábavnej mix akce, humoru, výbornejch hereckejch výkonů a nášlaplýho soundtracku. Přidat ještě trošku víc akce a Hit-Girl, která je (aspoň pro mě) jednoznačně nejzábavnější a nejzajímavější postavou filmu, tak bych se přiklonil k nejvyššímu hodnocení.

Pevné pouto (2009)

Forma jednoznačně převažuje nad obsahem. Všechny kýčovitý snový sekvence jsou moc hezký a určitě bych jejich tvůrcům svěřil titulkovou sekvenci příští bondovky, ale bohužel příběh filmu zatlačujou do pozadí.

2012 (2009)

Emmerich se měl rozhodnout, jestli chce natočit celosvětovou popcornovou apokalypsu se spoustou akce a efektů, nebo dojemný drama na pozadí katastrofy. Místo toho se neustále střídají bláznivý akční scény s občasnýma vtípkama a scény, kde si lidi vyznávaj lásku, brečí, vedou pseudofilozofický řeči a snaží se hrát na city. Výsledkem je nesourodá slátanina. 1,5*.

Ctihodný občan (2009)

Zajímavej nápad, svižný tempo, místy trochu zbytečně násilný a tradiční konec bez překvapení.

Univerzální voják III: Znovuzrození (2009)

Akční scény jsou překvapivě kvalitní, dynamický, šikovně natočený a hezky se na ně kouká, jen škoda, že zbytek filmu za akcí ve všem zaostává. A nemluvim o příběhu, o ten samozřejmě nejde, v podobnym filmu je vesměs zbytečnej, ale celkovej dojem mi celkem dost kazily značně depresivní prostředí a hudba a v neposlední řadě výrazně znuděnej výraz ve tvářích van Damma i Lundgrena. Ale mohlo to dopadnout i hůř.

Ninja (2009)

3,5*

International (2009)

Zábavnej konspiračně špionskej film, sice se místy možná až trochu moc povídá, ale jinak je tempo svižný, jediná přestřelka ve flimu se povedla, stejně tak jednoduchej hudební motiv, kterej funguje skvěle a zvyšuje napětí. Clivu Owenovi role sedne, na druhou stranu N.Watts je trošku do počtu.