• Thriller

Hard Boiled (1992)

John Woo sice tentokrát trochu zredukoval příběh, který se nedá srovnávat s filmy jako The Killer nebo Bullet in the head, ale zato v akčních scénách ještě přidal ve všech směrech, neodflákl jediný záběr a snad proto nepůsobí zdlouhavě, ikdyž vyplňují značnou část filmu. Co se týče akčních scén a způsobu jejich natočení, tak jen těžko se tomuto filmu nějaký jiný vyrovná, nebo aspoň přiblíží. Zkrátka další nezapomenutelný kousek.

Desperado (1995)

Šikovně natočený akční scény (jen málokdo by poznal, kolik film opravdu stál), výborně obsazený jak hlavní, tak vedlejší role (S.Buscemi, D.Trejo, Ch.Marin) a hlavně nepřetržitý, poněkud černý humor, který pokud vám sedne, tak se budete královsky bavit od prvního do posledního záběru.

Americký ninja (1985)

První a nejlepší díl v sérii, který už dneska sice působí trochu směšně, ale jako malej jsem ho miloval.

Božská relikvie 2 (1991)

Film je po všech stránkách povedený, stejně jako výběr Jackieho partnerek, příběh svižně ubíhá, bláznivý humor se prolíná s originálními a o poznání dražšími akčními scénami a vše vrcholí ve velkém podzemním bunkru scénou ve vzdušném tunelu (zde se Jackie inspiroval filmem Bustera Keatona Steamboat Bill, Jr.).

Chvění (1990)

Vynikající hororová komedie ve stylu Critters se skvělým hereckým obsazením a pořádně velkými červy.

Red Force 2 (1985)

Michelle Yeoh a Cynthia Rothrock pátrají po mikrofilmu, který může zničit místního mafiána. Průměrný film s nadprůměrnými bojovými scénami, kde vyniká hlavně závěrečný souboj s vynikající choreografií a kaskadérskými kousky (celkem nechápu, jak to ty kaskadéři mohli přežít). Ve vedlejší roli si zahrál taky Tsui Hark.

Hook (1991)

Kouzelná (i když ne tak jako E.T.) a lehce výchovná pohádka pro děti i dospělé.

Příběh policajta (1993)

JC hraje policistu, který řeší případ únosu zámožného muže. Jeden z mála vážných Jackieho filmů, založený na pravdivém příběhu, ve kterém téměř chybí humor a i akce (hlavně bojů) je o poznání méně. Za herecký výkon byl Jackie odměněn filmovou cenou (Zlatý kůň).

Městský lovec (1993)

Asi nejztřeštěnější Jackieho film a to vzhledem ke ztřeštěnosti některých jeho dalších filmů je už opravdu co říct. To vede k tomu, že diváci se dělí na dvě skupiny- jedni film milují, druzí ho po pár minutách vypínají (kampak asi patřil recenzent Cinemy). Já na druhou stranu se řadím do první skupiny a City Hunter patří mezi mé oblíbené Jackieho filmy, protože moc filmů mě v životě tak nerozesmálo jako právě tento. Je to zkrátka nepřetržitá záplava humoru, akce a všeho, co máme na Jackiem tak rádi. Moje oblíbené scény jsou boj ze Streetfightera, scéna s Bruce Leem a závěrečný souboj s Richardem Nortonem. A samozřejmě všechny Jackieho sny, bězvědomí přece jenom nemusí být tak špatný.

Police Story (1985)

Po řadě komediálních kung-fu filmů Jackie značně přitvrdil, hlavně co se týče akce a kaskadérských kousků a natočil jeden ze svých nejlepších a nejslavnějších filmů, o čemž svědčí i výčet cen a nominací, množství zraněných kaskadérů a filmů, které se jím inspirovaly. I sám Jackie ho považuje za svůj nejoblíbenější akční film, který doposud natočil. Je nabitý typickou hongkongskou akcí, kterou budeme marně hledat v dnešních hollywoodských, ale bohužel i hongkongských filmech. Akce je samozřejmě doplněna menším množstvím humoru a dále skvělým obsazením vedlejších rolí, hlavně Maggie Cheung, která se objevila ještě v několika dalších Jackieho filmech (kromě dvou pokračování Police Story ještě Project A II a Twin Dragons).