River (2015)

Pekný príklad toho, ako môže prostredie dotvárať špecifickú atmosféru filmu. Mladý Sutherland je sympaťák, ktorému musíte fandiť aj v jeho neľahkej situácii. Veľmi príjemná krimi klubovka.

Rozpolcený (2016)

Nápad dobrý...ale nieeee, tápe to...chcelo to byť mystery, ale niekedy to pôsobí divne... super to je, McAvoy je démon....waw, co? niieee... chces balonek???....TICHO!!! Teraz konečne píše 24 tá osobnosť -Jojinecko: Shyamalan sa snaží, fakt! Ale ten nápad niekoľkonásobne prebíja prevedenie, niekedy je to fakt viac fraška. Za mňa jasné NIE!!!

Sůl a oheň (2016)

Sakra co to bolo? Triler isto nie...Herzog klame vsetkym moznym,zavadza prostredim,Shannonom, Bernalom (jeho rola je cisty joke!!!),prostredim... Je to ekologicka agitka? Tie dialogy su myslene vazne? Proste cele je to tak divno-zle,ale preto je to WH,lebo z nejakeho NEPOCHOPITELNEHO dovodu ma to vlastne bavilo a ta posledna najdivnejsia tretina najviac. Nieco medzi totalnou srackou,parodiou a serioznou filozofiou,pricom hranica je maximalne tenka. A ten zaver (paradny!),tak na ten sa nazabuda;)

Frank a Lola (2016)

Frank a Lola je presne ten typ vzácneho filmu, na ktorý by som sa vydržal pozeraž ďalších 10 hodín!!! Pritom to vlastne nemá nejakú extra zápletku, ani dej, o nič veľké nejde a predsa to funguje (aspoň u mňa). Určite je to chrizmatickým démonom Michaelom Shannonom,, ktorého už asi definitívne musím dať do hereckej Top 10 (aj po fenomenálnom Nocturnal Animals). Frank a Lola je parádne príjemná jednohubková klubovka, aké môžem!

Pod rouškou noci (2016)

Veľmi pekne sa na to pozerá, len čo je pravda. Výprava krásna, vypiplaná, všetko sedí, hoci scenár by chcel oveľa viac drivu a dynamiky a menej postáv. Veľká škoda, že producent Affleck presadil herca Afflecka (a scenárista a režisér Afflect odobrili:)), pretože uveriť tomu, že TOTO má byť nejaký charizmatický CAPO sa nedá ani náhodou. Potešila účasť Rema "TANO" Gironeho, ktorého postava záporáka v Chobotnici IV je nezabudnuteľná. Za neho pol* navyše. Takže vidím to na lepšie ***.

Noční zvířata (2016)

Sú to vzácne momenty, keď človek narazí na takéto niečo! V podstate POMO a Kleopatra vystihli VŠETKO úplne dokonale. Ja som len v šoku, že takúto GENIALITU napísal a natočil človek, čo je profesne mimo filmov a len sem tam do filmového sveta zabŕdne (možno v tom je to čaro, v tom odstupe). Nocturnal Animals sú pre mňa ubermajstrovským dielom, v ktorom vidím vyhypovaného Kubricka (kua to nasvietenie!), temnotu Finchera, žánrovú nevyspytateľnosť Lyncha a záver Hanekeho... To všetko je ale úplne irelevantné, lebo Tom Ford má svoj (glamour) ksicht. Tento film pokračuje aj po dopozeraní a celkovo je to riadny facepalm. Pripomína mi to (brať s rezervou) Eyes Wide Shut - teda komplikované podanie úplne jednoduchej až banálnej "životnej pravdy". Ani jedna scéna (ani tá úvodná!!!) tu nie je samoúčelná onania, všetko sadne ako riť na šerbel, ak človek vie prežívať a má "big picture". A ten záver je to najlogickejšie, najkrajšie a najsilnejšie čo som za posledné obdobie videl... Taký emocionálny "Kayzer Soze":))) Jasný film roka 2016, amen!

I dva jsou rodina (2016)

Veľká škoda druhej polovice a prílišného tlačenia na pílu....

Zlato (2016)

Neuveriteľný námet (zvlášť, keď si o tom človek niečo viac "naštuduje"). Matthew je tak angažovaný herec, že hranica medzi zžitím sa s postavou a prehávaním je veľmi tenká, tu niekoľko krát možno aj prekročená. Film možno nemá dynamiku, ale jeho devíza je práve v detailoch a jednotlivých scénach... a ako inak v Matthewovi:) Soundtrack parádny!!! 3,5*/5

Paterson (2016)

Jarmuschovskú poeticku a estetiku milujem. Toto nie je a ani nikdy nebude kultovka, ale tak príjemný a ľudský film, aby človek pomaly hľadal lupou. Hrejivé a skvelé vo svojej "obyčajnosti".

Mapy ke hvězdám (2014)

Cronenberg je svojský a Maps to the Stars je "buď - alebo" film (ako vlastne všetko od tohto kontroverzného týpka:). Ja som spokojný a nie je v tom len fanúšikovské pozitívne skreslenie!