Mejdan roku z Václaváku 2008 (2008) (pořad)

Už jsem zde na rozpacích co zde vlastně hodnotit, či komentovat. Shoda ze spoustou pořadů a filmů o které zde na csfd jde přdevším, se dá nalézt jen v tom, že se obojí objeví na tv obrazovce. S kulturou a uměním, nemá tento pořad nic společného. A navíc byl odveden ve svém žánru, amatérsky až pitomě.

Tyjátr (2001) (pořad)

Podprůměrný pořad, který nedokáže přivést do domovů žádnou hodnotnou zábavu. Dnes se už člověku při zmínce o něm nevybaví co v něm kloudné vlastně bylo.

Noc s Andělem (1999) (pořad)

Pořad letos konci svou produkci a tak na tv obrazovkách vydržel celých deset let. To je docela úspěch. I když měřit kvalitu zábavných pořadů délkou svého trvání je věc ošemetná a neobjektivní. Jako člověk hudbymilný jsem pořadu fandil ačkoliv jsem ho zdaleka nesledoval pravidelně. Některé epizody měli větší úroveň, některé ne. Každopádně Pavel Anděl je působivý člověk, umí hovořit, a rozhodně má hudební přehled.

Zlatovláska (1973) (TV film)

Tv produkce a časté zpěvy, které znějí jako pop vytváří v tomto filmu zvláštní atmosféru, která mě už od mala nějak spíše od příběhu odháněla, než vábila. Jedině král, který zatoužil po zlatovlásce, stojí z pohledu hereckých výkonů za nějakou zmínku. Na druhé pozici pak sám Jiřík, který je uvěřitelně smutný. Ale dále pak už nic. Tempo filmu je pomalé až ke své škodě nijaké. Jistá rozbředlost sedí ve scénách a příběh nemá pro mě žádné místo, které by mě pohádkově zasáhlo.

Nikdo není dokonalý (1998) (pořad)

Jako spousty jiných pořadů i tento nedokázal vybřednout z vyježděného schématu české zábavné tv produkce. Jelikož když talk show z Krampolem bylo nové hned slavilo celkem úspěch. Lidská hloupost našeho národa přitahovala ty chytřejší k obrazovkám a rozesmívala jejich tváře. Ale opravdu ty chytřejší a morálnější brzy zjistili, že k běžnému životu tato forma zábavy nestačí. A tak pořad brzy omrzí a nedokáže přinést trvalejší hodnoty.

Ptákoviny (1994) (pořad)

Pořad se trefil v mém věku do času kdy jsme často vymýšleli různé legrácky a nehorázně se tomu smáli. A tak mě přišel humor, ne všechen probůh, pořadu dobrý a hodně k zasmání. Avšak člověk dospěje a hodnoty se mění. Některé pořady a scény v něm byly silnější a některé naopak slabší. Celkově pak talk show hodnotím něco mezi jednou až dvěmi hvězdami.

Dneska přišel nový kluk (1981)

Neobvyklý snímek. Tedy neobvyklý ve své době a svým vyznáním. Je zde sice znát, že tvorbu filmu politická cenzura pevně drží ve svých rukou, ale náplň příběhu patří konečně také k těm, které umí nejen kritizovat, ale i konstruktivně dané problémy řešit. Poukazuje se ve filmu jak na pracovní tak i společenské nešvary. panující v jinak propagandou nadnesené, společnosti. Brodský se nedal, bojoval za svou věc a nakonec našel ve starší generaci u některých lidí, spolupracovníků, pochopení i zastání. Film je ztvárněn lehce podprůměrným zpracováním, sice v pravých reáliích, ale rozhodně ne originální kamerou či střihem.

Nahota (1970)

S postupujícím časem sledování filmu můj zájem zvolna ochaboval. První polovina byla určitě silnější a to díky tomu, že postava vynikajícího Petra Čepka je zajímavější než jeho ženské partnerky, která na mě působila méně přesvědčivě a taky možná z mužského hlediska méně pochopitelná. Atmosféra snímku se zdařila výborně. Režisér ji dokázal udržet navozenou po celý čas příběhu. Situace neustále provokovaly k přemýšlení. Jen ráz krajiny mě neseděl ze skutečností pěstování vína. Spíše jsem měl pocit, že se nacházíme někde na vysočině.

Martin a červené sklíčko (1966)

Podprůměrný příběh, který celou rodinu určitě nepobaví. Za zmínku stojí pouze pan Tříska, který svým zjevem a projevem jasně proklamoval kudy se bude jeho cesta v budoucnu ubírat. Ve snímku je naprostá absence atmosféry a nějakého vážného napětí.

Chlapi přece nepláčou (1979)

Za zmínku zde stojí herecký výkon dětského představitele a jeho otce. Zato herecký projev maminky a jeho blízkého kamaráda byl otřesný. Ačkoliv námět je ve svém základě silný, scénář se nepodařilo vybudovat tak aby ze mě dokázal vytáhnout hlubší emoce. A to já dokáži plakat nad kde čím. Filmové zpracování poplatné době takže podprůměrné.