Private Detective 62 (1933)

Donald Free (W. Powell) je deportován z Francie a bez práce v době doznívající krize, a tak se spojí se soukromým detektivem, který ho přibere jako partnera. Bohužel záhy zjistí, že jeho kumpán je totální lempl, který si většinu peněz vydělává nelegálním způsobem. ____ Díky režisérskému talentu Michaela Curtize a hereckému talentu Williama Powella je to docela v pohodě film, i když ten scénář je tak strašně béčkově odfláknutej a příšerně uspěchanej, že ve chvíli, kdy se to začne pořádně rozjíždět, tak to končí.

Pokoj 1408 (2007)

Solidní horor, který mě bavil a měl dobrou atmosféru, ale místy mi ty kejkle v pokoji přišly už trochu přehnaný.

Two O'Clock Courage (1945)

3,5 Příjemné a hlavně hodně vtipné noirové béčko se sympatickou ústřední dvojicí, zmateným reportérem a lehce zamotaným dějem :-)

The return of Dracula (1958)

Hrabě Drákula prchá z Evropy do kalifornského maloměsta, kde se vydává za vzdáleného bratrance jedné rodiny a z jejich domu rozjíždí svůj teror. Jedná se o velmi slabé béčko se slabými herci, obzvlášť ten hlavní, co hrál Drákulu byl děsně nesympatickej slizoun (kdyby tak viděl Bela Lugosi svého následníka, asi by se musel v hrobě pokřižovat).

Bugsy (1991)

Možná trochu moc zdlouhavé. Možná jenom trochu moc zdlouhavé pro pozdní noční hodiny. Každopádně 40. léta v Los Angeles můžu kdykoliv a jakkoliv a když se jedná o gangsterku tak tím lépe. Super herci. Obzvláště Annette Bening.

Pleins feux sur Stanislas (1965)

Špionážní komedie s Jeanem Marais, několika krásnými herečkami, zběsilými honičkami a rvačkami, kde každý dříve nebo později skončí svázaný nebo omráčený. Rozhodně je tu pár povedených fórků, i když jako celek by to chtělo strašně zkrátit.

Crime Without Passion (1934)

ÚVodní expresionisticky-hororová sekvence s fůriemi namlsá na to, že by se mohlo jednat o neobyčejný a zajímavý příběh, ale to se bohužel nekoná. Claude Rains, který bývá obvykle zárukou kvality, zde absolutně nefunguje, jeho postava pouze pronáší patetické monology, chová se nelogicky a nebudí ani sebemenší sympatie nebo odpor. Prostě totálně nevýraznej právník, kterej rád falšuje důkazy, aby osvobodil zločince a lavíruje mezi dvouma milenkama. Příběh takový na jednu stranu divně zamotaný ale na druhou stranu vlastně pořádně o ničem. Nebo mě aspoň nechytnul a nudil.

The Night Runner (1957)

Roy Turner je pro nedostatek místa propuštěn z blázince, kde byl za napadení, i přes doporučení lékaře. Vydá se na výlet a ubytuje se v motelu při pobřeží, kde se zabouchne do dcery moteliéra, kterému samozřejmě její románek s cizincem není po chuti. První půlka, kdy se tento příběh pomalu, hodně pomalu rozvíjí, je šíleně nudná. Poslední půlhodina už má ty správné noirové grády a zachraňuje celkový dojem.

Batmanův syn (2014)

Po ne úplně zábavném Justice League: War přichází tenhle čistokrevný Batman jako druhý letošní DC animák. Představuje nám postavu dalšího Robina a tím je syn Batmana a Talie Al' Ghul. Je to docela solidní krvák se super mutantama v podobě Man-Batů s katanama.

Metro (2004)

V londýnském metru žije "cosi", co si libuje ve vraždění bezdomovců, řidičů a blbů, kteří v metru usnou a nechají se tam zamknout. Příběhově nic extra, ale je to právě ten zloduch, který má hlásek jako kastrovaný konipásek po rakovině hlasivek, ruce si myje i když neteče voda a anestetika používá jen tak, aby se neřeklo ... takže abych se neztratil ve dlouhý větě, tenhle hnusnej týpek dodává tomuhle filmu správný grády.