Rumový deník (2011)

Nechápu, proč je tu psáno komedie, když to komediální film nebyl (až snad na tu skvělou scénu, kde Depp a jeho kámoš seděli na sobě v autě a čuměli přitom na poldy). Délka dvou hodin je poměrně hodně vyčerpávající. Dobrých příběhových nápadů to mělo dost, ale všechno jaksi nedotažený. Nicméně já si aspoň hodně užil atmosféru 60. let a ty krásný starý auta :-)

Dlouhé loučení (1973)

Loučení s Lennoxem je pro mě osobně asi nejlepší Chandlerův román. S předlohou si tvůrci poradili poměrně hodně svérázně. V podstatě úplně ignorují ono podivné melancholické přátelství mezi Marlowem a Lennoxem, které je pro román klíčové a dodává ději ten správný náboj. Stejně tak je vše ostatní hodně pozměněné, zjednodušené nebo úplně vynechané a na druhou stranu se objevují nové prvky (např. Marlowova kočka, jeho sousedky a celá ta zápletka s kufrem peněz). Na jednu stranu to všechno byl pro mě trochu šok, ale na druhou stranu si říkám, že to vlastně neškodilo. Koukal jsem zkrátka na sedmdesátkovou detektivku, která díky radikálním změnám ve scénáři překvapovala i v tom hlavním rozuzlení.

Richard III. (1995)

Zajímavé a originální pojetí Shakespearovy klasiky, které je rozhodně působivé nejenom díky dobře zvládnuté atmosféře, ale především díky skvělému McKellenovi.

Neuvěřitelný život rockera Coxe (2007)

Místy dokonalé, místy hodně stupidní, ale pro mě jakožto fanouška rocku zábavné - obzvlášť ty scény s Beatles.

Dlouhý spánek (1978)

Už je tomu pár let, co jsem viděl Hluboký spánek s Bogartem (a nepamatuju si z toho snad vůbec nic kromě toho, že tam hrál Bogart :-)), je tomu pár dní, co jsem dočetl předlohu, takže mrknout na další filmovou verzi bylo nasnadě. Co se příběhu týče, tak tam mnoho změn není, snad pár zjednodušení, ale jinak nic podstatného. Velkou změnou je přesazení děje do Londýna 70. let a taky věk Roberta Mitchuma coby hlavního hrdiny, ale ve finále mi ani jedno z toho nevadilo. Mitchum je prostě Mitchum a toto je role, která je pro něj jako dělaná. No a Londýn 70. let sice není Los Angeles 40. let, ale ta totálně odlišná atmosféra docela fungovala. S touto adaptací Chandlera jsem víc spokojen než se Sestřičkou z 60. let.

Gothika (2003)

Neviděl bych to zase až tak tragicky. Snímek měl svoje silné momenty a docela dlouho se mu dařilo držet mě v napětí, o co tam vlastně jde. Bohužel ne až do konce, pointa se totiž dá od půlky snadno uhodnout, což bych viděl asi jako největší problém.

Potomci lidí (2006)

Děsivá, výborně natočená a hlavně uvěřitelná vize budoucnosti, která místy naháněla husí kůži víc než kdejaký horor. Z herců mě nejvíc bavil Michael Caine, jehož postava byla příjemným odlehčením. A kromě toho super výběr písniček (Court of the Crimson King od King Crimson, Ruby Tuesday, Hush, Tomorrow Never Knows, Wait od The Kills ..)

Zatoichi sekisho yaburi (1964)

V tomto díle oslavíme spolu se Zatoichim Nový rok, dozvíme se něco podstatného o jeho minulosti, naporcujeme pár stupidních yakuzáků, kteří se rozhodli vyjebat se špatným masérem a užijeme si nádherný závěrečný silvestrovský souboj na zasněženém dvorku a následný neméně krásný novoroční východ slunce.

Zatóiči keššótabi (1964)

Tento díl má hodně komických momentů - například úvodní pochod slepců, kde se každý z nich jmenuje Ichi, nebo noc u prostitutky, Zatoichiho starání se o děcko atd. Vzhledem k tomu, že po Zatoichim jde velká parta vrahů, která se po každém setkání s ním zmenší, tak o souboje není nouze. No a ten závěrečný v lese s pochodněmi byl opět luxusní.

Purpurové řeky 2: Andělé apokalypsy (2004)

Dvojka o hodně slabší než jednička. Výrazně chyběl Cassel. Jakékoliv napětí se vytratilo. Christopher Lee sice potěší, ale ten jeho nacistický dědek nebyl nic moc. Nicméně, když jsem viděl ty poskakující mnichy, tak si myslím, že je jasné, kde se inspirovali tvůrci her Assassin's Creed :-)