Sherlock Holmes ve Vídni (1976)

Zajímavé a vtipné oživení Holmesovských mýtů. Sledujeme, co se s Holmesem dělo v období tzv. Velkého hiatu, tedy tří let, kdy byl údajně mrtev. Nicol Williamson mi zpočátku moc neseděl, ale to je hlavně tím, že jsem si Holmese v současnosti nejvíc spojil s Brettem, ale po chvilce jsem si na něj zvykl a musím říct, že svým výkonem Sherlockovi žádnou ostudu nedělá, i když má mnohem světlejší vlasy než bývá u Sherlocka běžné :-)) Olivier si vystřihl kouzelného Moriartyho. A nemůžu se zbavit dojmu, že se závěrečná honička lehce inspirovala filmem Frigo na mašině.

Obnažené město (1948)

V žádném případě se nepovažuji za "zarytého odpůrce krimifilmů", jak nazval jeden z uživatelů ty, kteří hodnotili nízko, ale tato detektivka mě prostě nebavila. Příběh je příšerně průměrný a nudný, voiceover na zabití, herci i jejich postavy nezajímavé a všechno to tedy zachraňují krásné obrázky "obnaženého města". Možná že tvůrci měli radši vybrat jiný z těch "osmi milionů příběhů".

Batman budoucnosti (1999) (seriál)

Mám za sebou sice teprve 12 dílů, ale docela mě to baví. Futuristický Gotham je docela zajímavý, nový oblek taky (i když ty přehnaně velký uši mi docela vadí :-)) a docela mě baví sledovat ten vztah Wayne - Terry, který až nápadně připomíná vztah Batman - Robin :-) Bývalá Batgirl, Barbara Gordonová, nahradila svého otce na pozici policejního komisaře. Zatím jsem ale bohužel nenarazil na nějakého opravdu kvalitního a charismatického záporáka. Je tu sice radioaktivní Powers, který ovládá Waynovu společnost a je zodpovědný za smrt Terryho otce, ale Jokerovi, Hádankářovi, Catwoman a vůbec celé staré gardě padouchů nesahá ani po kotníky. V jednom díle se vrátil také Mr. Freeze, ale to je asi tak vše. Ještě je ovšem třeba zmínit gang Jokerů, což jsou motorkáři s bílými make-upy, kteří terorizují občany Gothamu. Je to sice docela dobrej nápad, jako odkaz na Jokera, ale jinak ten gang nijak zajímavý není. Dost se mi líbí hudba ve znělce a akčních scénách.

Batman (1997) (seriál)

Tak konečně jsem dokoukal i tento seriál, který je jakýmsi sequelem ke kultovnímu Batman: The Animated Adventures. Rozhodně to není tak špatný, jak by se podle hodnocení mohlo zdát. Oproti TAS je tu několik změn - především je to vzhled jednotlivých postav - všechny vypadají jinak a bohužel většinou ne tak dobře jako u předchozího. Nejhůř dopadla Catwoman. Tvůrci asi bohužel chtěli, aby to bylo víc pro děti. Atmosféra už taky není tak temná. Další změnou je, že Batman již nepůsobí jako ten osamělý Temný rytíř, jakým byl po většinu TAS, ale má zde svoje sidekicky - Batgirl, nového Robina Tima Drakea a starého Robina Dicka Graysona, který nyní vystupuje jako Nightwing. Je to docela fajn oživení. V jedné epizodě se Batman dokonce vůbec neobjeví a hlavní roli převezme Batgirl, které kupodivu na pomoc přiletí z dalekého Metropolisu Supergirl. I když těch změn je celkově dost, tak to hlavní, totiž perfektní hlasové obsazení jednotlivých postav se naštěstí nezměnilo.

Machete (2010)

Všechno se to podařilo. Robertovi se podařilo natočit skvělej akčňák plnej krve a střev. Mačetovi se podařilo všechny rozsekat na kusy. Jessice se podařilo zahrát skvělou parodii na policistku. No a mě se podařilo skvěle se bavit, takže není důvod, proč dát něco jinýho než pět hvězdiček :-)

Z deníku Sherlocka Holmese - Šplhající muž (1991) (epizoda)

Povídka, podle které byl tento díl natočen mě vůbec nebavila a přišla mi hodně absurdní. To se samozřejmě odráží i na její adaptaci, i když ta mě docela bavila. No a co bezpodmínečně chci je tak soška opice, která kouří vodní dýmku, co se objevila při závěrečných titulcích :-) Jinak z pana Dvoraka se zde stává Dorak a tím úplně mizí odkaz na České země, který se v předloze objevil.

Vzpomínky Sherlocka Holmese - Rudý kruh (1994) (epizoda)

Zdařilá adaptace, která nás opět obohacuje o několik aspektů, které v povídce nenajdeme. Atmosféra je vynikající a opět nad tím vším stojí Jeremy Brett. Síly mu viditelně ubývají, ale on do toho stejně pořád dává úplně všechno.

Dům dlouhých stínů (1983)

Takže parta lidí ve starým baráku a všichni se chovají nelogicky :-) Normálně by mě to asi dost vadilo, ale když v té partě lidí byla taková jména jako Vincent Price nebo Peter Cushing, tak se dá ledacos odpustit :-)

The Web (1947)

Bohatý obchodník Andrew Colby (Vincent Price) si najme advokáta Boba Regana (Edmond O'Brien) jako svého osobního strážce. Obává se totiž svého bývalého zaměstnance, Leopolda Kronera, který byl nedávno propuštěn z vězení a nyní mu vyhrožuje. Jednoho večera se ozbrojený Kroner objeví u Colbyho doma a Regan ho v sebeobraně zastřelí. ___ Velmi solidní a zajímavý film, hlavně díky Vincentu Priceovi. Tyhle černobílý filmy ze 40. let, kde hrál Vincent ještě bez kníru menší role mě fakt moc baví :-)

Katakomby (1940)

Jeden z těch lepších Burianových filmů. Dobře jsem se bavil, protože kromě humoru tu byl i docela dobrý příběh. Jediné, co mě docela vadilo bylo to zbytečné pěvecké hudební číslo.