Flákači (1995)

Nářezová komedie, které samozřejmě kraluje dvojka Jay a Silent Bob, což jsou týpci, kteří šli celou dobu mimo mě, ale budu se na ně muset podívat blíž.

The Glass Alibi (1946)

Béčkový noirek o vychytralém novináři, který si nabalí milionářku, o které je známo, že jí zbývá jen půl roku života. ___ Celkově to nebyl žádný zázrak, ale potěšil opravdu vypointovaný noirový závěr.

Three Steps North (1951)

Lloyd Bridges se po čtyřech letech strávených ve vězení za kšeftování na černém trhu vrací do Itálie, aby si vyzvedl peníze, které si tam za války (ne)poctivě vydělal. Ke svému šoku však zjistí, že na opuštěném místě zřídili vojenský hřbitov a vykopat peníze nebude tak jednoduché. __ První půlhodina je naprosto dokonalá, ale pak se to bohužel tak trochu zadrhne, takže nemůžu hodnotit výš.

The Mysterious Mr. Valentine (1946)

Prasklá pneumatika uprostřed noci způsobí, že se hlavní hrdinka zamotá do kolotoče vražd a vydírání. Zábavné zamotané béčko, které má jen 56 minut a v hlavní roli Lindu Stirling.

Incident (1948)

Hlavní hrdina je cestou domu přepaden a zmlácen gangsterem, který si ho splete s jiným gangsterem. Rozhodne se, že to nenechá jen tak a začne vyšetřovat na vlastní pěst a kromě toho, že potká krásnou tajemnou dívku, která se do něj zamiluje, a zcela náhodou je agentkou pojišťovny vyšetřující krádeže v jedné firmě, tak mu samozřejmě začne jít o život. __ Krátký, ale svižný a zábavný noir.

Zjevení (2012)

Nebylo to špatný, atmosféru to docela mělo, ale stokrát ohraný děj o domě, kde straší, prostě už nebaví.

Očista: Volební rok (2016)

I třetí (a asi zřejmě poslední) Očista u mě zabodovala. Je to v podstatě potřetí to samý, možná, že ne už tak napínavý jako jednička, ale pořád mě to bavilo.

End of the Road (1944)

Toto béčko má pouze 50 minut, což úplně stačí. Spisovatel pracující pro magazín, který publikuje povídky dle skutečných zločinů, zkoumá případ vraždy dívky v květinářství. Nevěří, že muž odsouzený na smrt, je pravým vrahem, a tak začne vyšetřovat na vlastní pěst a snaží se usvědčit podezřelého.

Strange Bargain (1949)

Účetní, který byl ráno propuštěn, dostane od svého šéfa podivnou nabídku. Pomůže mu zamaskovat jeho sebevraždu jako vraždu a za to dostane 10 000 dolarů. Jak to ale v noirech bývá, vše se pořádně zkomplikuje.

Strange Triangle (1946)

Hodinový noir o bankovních podvodech, vyšetřovateli a jedný vychcaný ženský. __ Průměr.