Návrat Sherlocka Holmese - Opatské sídlo (1986) (epizoda)

Již několik dní jsem neviděl žádnýho Sherlocka s Brettem a pomalu ale jistě jsem začal dostávat absťák, a proto jsem se dnes rozhodl pro Opatské sídlo. Vím, že se budu opakovat, ale zkrátka, jedná se o skvěle udělanou, věrnou adaptaci Doylova příběhu, která mě nemůže zase tak moc překvapit vzhledem k tomu, že jsem povídku četl. Brett je v nejlepší formě. Je to skvěle natočené. Třeba úchvatná je ta scéna, kde Brett konfrontuje vraha a než se setkají my vidíme pouze Brettovu siluetu z profilu s dýmkou (tvůrci vytvořili téměř ikonický obrázek Sherlocka Holmese, který by měl zavřít pusu všem, co u jiných televizních zpracováních Holmesů s Brettem psali, že se Brett na Holmese svým vzhledem nehodí. Omyl pánové hodí a zde máte důkaz).

Teorie velkého třesku (2007) (seriál)

Tento seriál je totální ODPAD. Bazinga. Právě jste se stali obětí jednoho z mých klasických šprýmů :-)))) ___ Končím třetí sérii a z The Big Bang Theory stala The Big Bang Addiction :-) Budou tři ráno a já si už několik hodin říkám, že příští díl bude tím posledním :-) No nic tak snad ještě jeden :-))

Ten, jehož políčkují (1924)

Škoda, že jsem viděl jen 71minutovou verzi, protože ten příběh měl hodně velkej potenciál, ale aby to úplně zahrálo na moje emoce, potřeboval bych to asi o něco delší a aby tam bylo víc Lona Chaneyho a míň tý romantický dvojice. Nicméně scéna se lvem neměla jedinou chybu.

Císařův pekař - Pekařův císař (1951)

Naposled jsem to viděl před strašně dlouhou dobou, jako dítě. Ani ve snu by mě nenapadlo, že by mě to mohlo i teďka takhle bavit, ale bavilo. Skvělá renesanční pohádka s výbornými herci. Odpustíme i tu špetku těch komunistických myšlenek :-) Škoda, že už se takovýhle filmy dneska netočí :-)

Night Editor (1946)

Příjemně strávená hodinka. Film působí sice docela béčkově a levně, ale příběh se dost povedl. Stopáž je navíc tak akorát, takže ani nezačne nudit.

Nezlobte dědečka (1934)

Vtipná bláznivá komedie se skvělým Burianem a krásnou Mandlovou. Z těch komedií ze začátku 30. let možná nejlepší Burianův film.

Jdi na Západ (1940)

Bratři Marxové určitě udělali dobře, že se vydali na Západ. Skloubení jejich humoru s westernovou zápletkou funguje skvěle a otevírá prostor pro nové situace a hlášky. Tento film považuji za jeden z jejich nejzdařilejších a zároveň je to poslední z jejich komedií, co mi ještě chyběla vidět.

Špioni (1928)

Viděl jsem verzi, co má 144 minut. Netvrdím, že bych se nudil, ale trošičku kratší by mi to vůbec nevadilo. Jinak ale nemám co vytknout. Výborný film po všech stránkách.

Dead Men Walk (1943)

Gregory Zucco hraje dvojčata. Jeden z nich je upír a ten druhý musí před ním ochránit svou neteř a pokud možno ho zlikvidovat. Je to sice velice slabý film, ale pořád ne taková tragédie, jak jsem čekal. Zucco se na roli upíra samozřejmě vůbec nehodí. Šílení vědci a zločinci mu jdou mnohem líp. Dwight Frye zde hraje upírova pomocníka - podobně jako třeba v Drákulovi, ale po výtečných hereckých výkonech z 30. let už není ani stopy.

Studie strachu (1965)

Tak co s tímhle filmem? :-) Slušná béčková šedesátková detektivka s hororovým nádechem a docela výraznými komediálními prvky (obávám se, že často nechtěnými). __ Holmes a Watson, kultovní detektivní dvojice, se pouští do vyšetřování známých vražd prostitutek ve Whitechapelu a my se rozhodně nudit nebudeme. Můj názor na Holmese a Watsona je ve velké míře ovlivněn seriálovým pojetím s Jeremy Brettem a Edwardem Hardwickem (potažmo Davidem Burkem) v hlavních rolích. Oproti nim bohužel duo Neville - Houston působí na první pohled spíše parodicky. Watson v podání Houstona je totiž natvrdlý trouba, kterému nedojdou Holmesovy dedukce ani v momentě, kdy už dávno došly mě a to je co říct :-))) (Uvedu příklad. Watson čte v novinách o vraždách ve Whitechapelu a Holmes pak druhý den poté, co nasednou do drožky řekne: "Jedeme do Whitechapelu." A Watson se zeptá: "Proč zrovna tam?" :-)) A celkově mezi nimi chybí ta chemie přátelství jakou můžeme vidět u výše zmíněného seriálu. A John Neville coby Sherlock? Trochu mi dělalo problém zvyknout si na někoho jinýho než Bretta, ale když jsem si na něj zvyknul, tak už to šlo. Vzhledově se na Sherlocka určitě hodil. On totiž vypadá trochu jako Buster Keaton, trochu jako Radek Brzobohatý a docela dost jako Peter Cushing, který Sherlocka na plátně nejednou ztvárnil. Když opomenu to, že mluví strašně rychle, často se tváří strašně dobrosrdečně a zcela postrádá tu Brettovu monumentálnost, tak je to velice obstojný a sympatický Holmes. Taky se mi líbilo, že byl příběh proložen několika vhodně zvolenými hláškami z Doylových povídek, které použité v určitých situacích u mě vyvolaly občas velké záchvaty smíchu :-) (to s tou dýmkou na začátku byl masakr :-))