Z archivu Sherlocka Holmese - Osamělá cyklistka (1984) (epizoda)

Jedna z nejlepších epizod. Předlohu jsem četl poměrně nedávno. Jednalo se o velmi věrné zpracování, ale navíc tam bylo plno úžasných momentů, které v Doylově povídce buď vůbec nebyly anebo byly pouze zmíněny. Uchvátil mě třeba Holmesův boxerský duel, vzájemné špičkování mezi Watsonem a Holmesem (to s tou hospodou :-)), no a samozřejmě chemický pokus na konci taky neměl chybu.

Ztracený svět (1925)

Viděl jsem verzi, která měla 68 minut a díky tomu jsem zřejmě přišel o ono avizované cameo Sira A. C. Doyla. Těšil jsem se, ale zase tolik to nevadí, protože i tak bylo na co se dívat. Ztracený svět je úchvatný hlavně po trikové stránce, protože na to, že byl rok 1925, je to něco famózního. A nijak úsměvně to nepůsobí ani po 85ti letech od svého vzniku. Takto nadšený jsem bohužel už nebyl z příběhu. Ten mě zase tolik nebavil.

Alexandr Něvský (1938)

Sice možná místy úsměvné, občas dost velká propaganda, ale jinak velice kvalitní historický velkofilm.

Hrnečku, vař! (1953)

Nádherná animace, ale určitě není dobrý se na to dívat, když máte hlad, či na něco chuť a přitom prázdnou ledničku :-))))

Vzpomínky Sherlocka Holmese - Dům U tří štítů (1994) (epizoda)

Z průměrné povídky je zde velice pěkně vystavěnou atmosférou a vypjatou, až přehnanou teatrálností (mě osobně vůbec nevadila) vykřesán velice slušný díl, kterým si tvůrci určitě ostudu nezkazili. Oproti předloze je tam několik výraznějších změn, které ale vůbec nejsou na škodu. Docela dost mě zaujala postava Langdalea Pikea. Jeho představitel ho ztvárnil skvěle a vypadal jako téměř dokonalý dvojník Vincenta Price, což mě docela potěšilo.

Podivná láska Marty Iversové (1946)

Skvěle obsazený film noir s hodně dobrým příběhem. Bohužel mi trošku vadila délka. Zkrácení o 15-20 minut by tomuto filmu určitě hodně prospělo. Jinak se ale nedá moc co vytknout.

Sullivanovy cesty (1941)

Příjemná komedie, i když asi nebude patřit mezi moje nej, na to jsem se smál moc málo :-) Veronica Lake mě uchvátila jako pokaždý. Škoda, že tam nebyla víc.