Teenage Mutant Ninja Turtles: Turtles Forever (2009) (TV film)

Pro mě taky neskutečná nostalgie. Úplně jsem se vrátil do doby, kdy to tady poprvý dávali v televizi a já jsem nevynechal žádnej díl a když jsem se jednou nemohl dívat, protože nešla televize, tak jsem to obrečel :-D No ale je to skvělej animák nejenom z nostalgie.

Fatty na pláži (1917)

Tak buď jsem zaujatej anebo dneska nemám náladu na grotesku, ale tohle mi fakt přišlo děsně hloupý. Po dlouhý době jsem si pustil Bustera a Fattyho a docela mě to znudilo. Zasmál jsem se asi třikrát a jinak jsem jenom koukal a nechápal. Keatonova holka je děsná děvka - nejdřív jde na rande s Busterem a když zjistí, že Buster zapomněl peníze, tak se hned zavěsí do prvního frajírka, kterej ty prachy má a na Bustera se vysere. když frajírka o pár minut později seberou benga, tak se hned chytí chytí Fattyho a jde na pláž s ním jako by se nemetlo a nakonec se zase vrátí k Busterovi. No já vím, že to asi mělo bejt vtipný, ale mě to teda přišlo spíš smutný. No a ten Fatty mi vůbec není sympatickej, nebejt Bustera, tak bych si to asi nepustil. __ No a teda, abych jen nekritizoval, tak se mi líbilo Busterovo číslo s udicí nebo třeba to, jak na začátku leze na sloup a vím, že mě docela pobavily dvě hlášky v mezititulcích.

Skeleton Farm's Halloween Horrorshow (2010)

Tak to bylo teda něco :-) Zajímavej nápad, originálně provedený a hlavně totálně ulítlý. Úplně 5 hvězdiček nedám, protože zábava u mě spočívala hlavně v tom, jak se mi líbila muzika, co zrovna hrála. Ta se mi většinou líbila, ale někdy taky nudila (to sem ale básník :-)) Ti, co znají moje postižení si umí představit, že, když hrál Alice Cooper, tak jsem se tetelil blahem, ale u některých jiných hudebních ukázek jsem se už tolik netetelil, ale to je hlavně otázka vkusu a ne problém tohoto dílka jako takovýho. Z dalších scének mi utkvěl v paměti skvělej rap s Freddy Crugerem, shot o chlapíkovi, co pěstuje dýně tak, aby připomínaly lidský lebky nebo lidský obličej, vtipná ukázka z Vampiřiny show a samozřejmě závěrečné vyvrcholení v podobě All American Massacre od Wednesday 13. Takže celkově to bylo dost povedený, k naprostý spokojenosti mi tam chyběl už jenom jeden, jediný kraťoulinký záběr Bely Lugosiho :-))

Dragonwyck (1946)

Vincent Price hraje to, co mu šlo vždycky nejlíp - šlechtice. Šlechtice, který uprostřed státu New York vlastní feudální ostrůvek a farmáře na něm nutí odvádět mu dávky a platit nájem. Na jeho sídlo, zámek Dragonwyck si pozval svou vzdálenou příbuznou, Gene Tierney, coby společnici a vychovatelku své osmileté dcery. Jaksi to mezi nimi přeskočí a jistě si umíte představit, co následuje po náhlé smrti jeho ženy :-) Tak strašně se mi líbilo ukázání kontrastu života farmářů a nobility, která si žije ve vlastním světě a tím okolním opovrhuje. Dále mi přišla úchvatná gotická, místy až hororová atmosféra a démonický Vincent Price, pro kterého tohle byla rozcvička pro pozdější velkolepé role vyšinutých šlechticů v Cormanových filmech a jinde. Kromě Vincenta byla skvělá také Gene Tierney. Příběh sám o sobě bych trochu zkrátil, místy působil hodně jako laciná romance, ale poslední cca půl hodina měla naprosto neuvěřitelnou atmosféru a závěrečná scéna byla strhující.

Vzpomínky Sherlocka Holmese - Lepenková krabice (1994) (epizoda)

Povídka Lepenková krabice je v tomto televizním zpracování zasazena do krásné vánoční atmosféry (velice vtipná je scéna,kdy vzteklý Holmes přemýšlí, co koupit Watsonovi :-)) a celkově oproti originálu je zde docela dost změn, respektive ani ne tak změn jako spíš docela dost věcí navíc, čímž ten příběh nabývá na větší živosti a zajímavosti i pro toho, kdo povídku četl. Navíc ta temně vánoční atmosféra je úplně skvělá. Hodně působivý je potom závěr. ___ No a jestli se nepletu, tak je toto poslední díl, ve kterém si Jeremy Brett Sherlocka zahrál. Vypadá a zní už docela nemocně, i když pořád má to správné holmesovské charisma. Rok po natočení této epizody bohužel umírá. R.I.P.

Footsteps in the Dark (1941)

Tak tahle komedie se teda fakt povedla. Errol Flynn žije dvojí život - přes den je seriózním finančním poradcem a po nocích se zabývá zločiny a pak o nich píše knížky. Aby zabránil skandálu musí své druhé povolání tajit před svou ženou a hlavně před svojí tchýní :-) Skvělá komedie, která sice neuchvátí nějakými hláškami a ztřeštěnými scénami, ale humoru si užijeme dost, protože příběh je skvěle vtipně vymyšlený, dialogy jsou povedené a hlavně Errol Flynn dokazuje, že uměl zahrát i něco jinýho než šermíře, kovboje a piráty.

What's My Line? (1950) (pořad)

Tak jsem si dneska pustil několik scének na youtube a je to dost dobrý. Viděl jsem - Vincenta Price, Groucho Marxe, Errola Flynna, Jimmyho Stewarta, Alfreda Hitchcocka, Bustera Keatona, Claudette Colbert. Kirka Douglase, Roberta Mitchuma, Salvadora Daliho a plánuju další. Místama to je neskutečnej nářez (Groucho: "Are you a corrupt politician or am I being redundant? :-)) Co mě na tom hlavně baví je fakt, že můžu vidět svoje oblíbené herce jinak než v jejich rolích a je to děsná prča. ___ Skvělá taky byla epizoda, kde se za Tajemného hosta vydával moderátor John Daly a měnil hlasy :-) No a jinak John Daly je skvělej moderátor - sympaťák, kterej působí naprosto přirozeně, nesnaží se bejt za každou cenu vtipnej a přitom s ním sranda je. Mnoho současných moderátorů by se tady mohlo učit, jak se to dělá, viď Leoši :-)

Cry Wolf (1947)

Barbara Stanwyck přijíždí do domu svého zesnulého manžela. Otevřeně přiznává, že to byla svatba z rozumu a že si jede pro peníze, které má zdědit. V domě žije strýc jejího manžela (Errol Flynn) se svou neteří. Od začátku působí jako takový rodinný diktátor, bez jehož svolení se nikdo v domě nesmí ani vysmrkat. Barbara brzy začne čmuchat nějakou levárnu a podezřívat Errola z toho, že by mohl smrt jejího muže fingovat a věznit ho někde v domě kvůli penězům, no a začne se rozjíždět velice tajemný příběh. Cry Wolf má skvělou atmosféru a ten příběh mi přišel hodně dobrý, protože, i když jsem tušil, že věci určitě nebudou tak, jak nám jsou servírovány, tak rozuzlení jsem teda nečekal. Co ale musím nejvíc ocenit, tak je fakt, že jsem Flynna viděl konečně v takovéto zajímavé a pro něj netypickéroli, neboť jeho Stryček Mark nemá vůbec nic společného ani s Robinem Hoodem, ani s kapitánem Bloodem nebo generálem Custerem.

Jindřich V. (1944)

Líbilo se mi docela vtipné propojení divadla s filmem, pak ta vtipná scéna s biskupem z Canterbury, hned ze začátku, technicolor, výkon Laurence Oliviera a taky bitva u Agin Courtu. Bohužel velice mě zklamal příběh. Celý to na mě působilo jako taková prázdná, nudná, dlouhá pohádka v hezkejch kulisách o tom, jak Jindra k princezně přišel, a ne jako adaptace hry Williama Shakespeara.