• Fantasy

Osvícení (1980)

Ma to svy mouchy, ale ty jsou zanedbatelne ve srovnani s tim, jak moc dobre je tech cca 140 minut koukatelnych i po 36 letech od vzniku snimku. Nelze jinak, nez si uchovat respekt a dle toho i hodnotit.

Batman v Superman: Úsvit spravedlnosti (2016)

Asi takhle, uz jenom podle nazvu filmu jsem necekal zadnej zazrak A hle, nastalo letmy prekvapeni, protoze toto neni vubec spatnej pocin. Koukatelnej mix stretu osudu comicsovych hrdinu, no, dvou a pul hodinova stopaz celkem sveze plyne.. Jen si nejsem jisty, zdali zakomponovani cover verze Xeny a nejakeho trolla z Hobita filmu zrovna dvakrat prospelo.. Na samotnem konci děj dava znat, ze dalsi pokracovaní se polyne jako kopie ve slepejich X menů..no nevim..(!!?) Pocitove spis k 4 hvezdam, racionalne vzato se ale nejde prehoupnout pres tri..

Švadlena (2015)

Něco tak divného jsem snad ještě nevidel. Miš-maš všeho - žánrový, náladový, co do kvality, chvili se film tváří vážně, chvíli vypráví jak Alenka v říši divů, ke konci vyusťuje jako slasher...:) Jsou to drahý holywoodský halušky přenesený na plátno.

Pacifik (2010) (seriál)

nene, Bratrstvo neohrožených s předhledem udrží svoje prvenství.. Škoda, těšil jsem se na výborně podané bojové akce, hlavně na moři, kdy se japci s amíkama pořezali neskutečně a tato strana války bývá poněkud pozadu ve zfilmovém zpracování. Bohužel příběh je docela úzký, zavede Vás k námořní pěchotě na pár ostrovů v pacifiku, zaměří se na pár vojenských hrdinů, s nimiž nás provede 10 epizodami a až na pár momentů seriál není schopný navést atmosféru, v níž se celá druhá světová odehrávala.. Nečekejte z dokumentárního hlediska žádný ucelený faktický zfilmovaný přehled událostí, které se během této části války udály.

Já, Olga Hepnarová (2016)

Silné psycho-drama, náramně vizuálně vykreslený pokřivený, nemocný charakter Hepnarové, její roztrhaná osobnost depresemi a zmatený pohled na svět.... Olszanska hraje neuvěřitelně, naprosto přesvědčivě, až mrazivě.., těžko uvěřit, že jen hraje... Těžko si vybavuji nějaký český film, ač je vytvořený v koprodukci, který by měl takovou hluboku a více než příjemnou celkovou úroveň..

American Horror Story - Roanoke (2016) (série)

Pro mě zklamání... První dvě epizody mě docela braly, ale způsob vyprávění jednotlivých epizod v kombinaci se směšnou rolí nej záporáka - "řeznice" tuto řadu poměrně degradovali. V přelomu 6. epizody se célé vyprávění mění v reality show a tím pro mě celé Roanoke zkončilo. 3 hvězdy z respektu k celému projektu, ba druhou stranu nic co bych musel vidět...

Pevnost Boyard (2016) (pořad)

Par minusu - osekana verze, Rosak jako Fouras, vice nez primitivni hadanky(napovedy), nesedi mne ani moderator Boucek - trochu kycovita kombinace na muj vkus. Meli se vice drzet originalu. Jako celek vsak prijemne prekvapeni.

Smrt ve tmě (2016)

Kvalitne odvedena filmarinka, ac trosku nudna.. jako horor bych to ale nenazyval.., thriller staci.

Poslední království (2015) (seriál)

Sice projemny serial,ale za hlavniho hrdinu ala nesmrtelny legolas palec dolu. Je to celkove az tak trochu srandovne naivni...

Deadly Intent (2016)

Jak zde bylo řečeno, čistě dramatická stránka snímku stojí za lehce podprůměrné hodnocení, ale jako horor je to odflaknuté, vlastně až hororově odflaknuté.. az hororová ztráta času..