• Fantasy

Pod černou vlajkou (2014) (seriál)

1. řada 75 %. 2. řada 85 %, 3. řada 95. Výborný seriál, z podobného soudku jako Hra o trůny, Vikings.. Sympatické postavy, v podstate až na metrouše Silvera mně všichni dalsí metrouši neuvěřitelně sedí a jak je zde kdekým kritizováno, pak já osobně se raději dívám na piráta/ku jak z reklamy na Colgate a plastickou chirurgii, než na toye s medovým úsměvem, ač dobově věrohodnějšího.. Hlavní síla leží zatím ve scénáři, ale veřím, že podobně, jak tomu bylo třeba u Hry o trůny, i zde pokvete serii od serie sledovanost,oblíbenost, rozpočet, ruku v ruce s pompéznějším vizuálem.. Dějové možnosti jsou s příslibem do budoucna ohromné.. V tomto roce mé seriálové překvapení, které zařazuji do TOP ten.., podobně tak Penny Dreadful. 1. seznamovací série je jako poupatko, které se nám v 2. serii začíná slibně rozvíjet.. do budoucna doufám v pár dalších mezistupňů květenství, předcházejících zvadnutí a uschnutí a doufám, že jich bude ještě mnoho... Stephens je s postavou Flinta bezkonkurenční.

S láskou, Rosie (2014)

Co napsat? ....Snad jen děkuji, že jsem mohl být svědkem dění. Krásnej příbeh, stříknutej hravým komediálním lechtáním, nepřízní osudu. Příběh, který sune racionální vnímani diváka do pozadi. Snímek, který je natocený pro diváka velmi specifickeho - protože ho sleduje divakovo srdce. Film, z kterého stříka štěstí a slast, bolest i strast.. Úžasně milé umelecké dílko. Film, který dává jako celek racionalní smysl, avšak štafetu předává emocionalní rovině vnimání a vy spíše než dění hltáte pocity, vyzařující od začátku snímku až do jeho konce... Nakonci projekce mé srdce tleská, zkrátka bezva biják! :-)

Franklyn (2008)

Prvnich 60 minut nemastne, neslane, nic nevypovidajici, nezajimave. Kdo i tak vydrzi, posledni cast filmu mnoho zachrani a vystavi ze zprvu ne moc dobre stravitelne mozaiky celkem prijemne vypadajici obraz..

Kosti a skalp (2015)

viz Cervenak. Celkovy dojem 3* Ctvrta hvezda za prijemny zpracovani postav i vykresleni chatakteru hlavni ctyrky souputniku..

Oblast 51 (2015)

Když pominu neautentičnost a nesympatickost celého filmu, pak mně, jako celek, připadá jako found footage, kterou režíroval někdo pod vlivem útlumových léků a s rozjetou depresí z přílišného přemýšlení - to je první půlka filmu, tedy ta, která je pro diváka viditelná. Druhá polovina je černočerná tma a zvuky - možná, že právě díky ní je film snesitelnější "podívanou", pravda. A tak za tu "neviditelnou" půlku dávám alespoň jednu * ..

Penny Dreadful (2014) (seriál)

Tomu seriálu musíte přijít zkrátka na chuť. V prvních sedmi dílech jsem měl podobně kritické pocity, pohledy, které zde píší "nejváženější recenzenti".. Líbí se mně vizuelní stránka starého Londýna, kostýmy, dokonale padnoucí a působivá hudba, všechny postavy jsou na jedničku - o Greenové ani nemluvě,.. díky ní jsem dal do začátku místo dvou - podle mého nejlepšího svědomí plně dostačujících hvězd - rovnou tři. Bohužel po docela zajímavém pilotu nadešel nekončící útlum v podobě dalších dílů...jen kecy v kleci a když už se konečně v těch všech kudrdlinkách smrákalo "k pěknýmu vymačkání citrónu", zpravidla to končilo pouze u jeho rozkrojení... Pomalý tok děje, rozhovory na úrovni, však zdánlivě o ničem, - dost jsem kamarádil s klávesou na popohánění stopáže, přiznávám. Další mínus do začátku - až moc natvrdo smíchané různé příběhy aliaz Grey, Frankenstein.. Závěrem bych chtěl říct, jak zde někdo píše, že je pět hvězd uplně mimo, ..sám jsem si to myslel, ale každým dalším dílem roste přízeň a tak s klidem na duši jsem momentálně na 4* a dost možná se na konci 2. série dostanu ještě výš. Momentálně mně přijde seriál zajímavý, celistvý, dokonale vysvětlující, pozvolna odhalující a mně zcela pohlcující. Po shlédnutí dvou dílů 2. série si troufám tvrdit, že režie ustoupila od otravně dlouhých scén a trochu urychlila sled událostí oproti 1. řadě, což seriálu přidává.

Aleluja (2014)

Úžasná artovka, příběh o prolnutí osudů psychopatky a sociopata. Sňatkovy podvodník v doprovodu na smrt oddané, zamilované a velice žárlivé polovičky, která sama byla jednou z jeho obětí. Ta funguje jako doprovod, avšak svými žárlivými výbuchy a šílením dokonale ničí každou slibně rozjedou práci a ve finále nikdy nezapomene přidat svoji ruku k dílu, doslova..

Zabijáci (2014)

Hodně atraktivně na mě působí detektivky pojaté severskou mentalitou.. Jenže u Zabijáků mně kazí dojem nesympaticky pokulhávající logičnost děje.. Dvě a půl *. Slabší než Žena v kleci..

Neutečeš (2014)

Tak trochu nekonzistentní snímek. Prvních cca třicet minut mně vyloženě nadchlo.. Originální děj, nečekaný vývoj, dobrá zápletka, tajuplná, temná.. myslel jsem, že bude kvalitním odrazovým můstkem k dalšímu vývoji v podobné režii. Jenže tím, čím to začalo, to paradoxně také zkončilo. Dějově šlo ze snímku vytřískat daaaleko víc, po všech stránkách. Bohužel 3/4 filmu nuda, žádné vysvětlení, žádná záhada, žádná gradace temna.., jen parta poflakujících se nesympatických puberťáků, čekajících na moment, kdy se přiblíží ona záhadná smrtonosná lemra, jen aby mohli ujet o kus jinam, rozcápnout se a čekat na její další příchod. Velké finále v plavecké hale a užasnej plán nalákat démona do vody, pak jej usmažit elektrickým proudem vhozením fénu nebo staré televize do bazénu neklapl, divný.., sice přežil pár střel do hlavy, ale proud by ho přece zabít měl.. no nic. Samotný konec divně ustřižený, jako by to rejžu už fakt nebavilo... Logičnost v chování postav a následné řešení situací mně přijde naopak, jak zde někteří píšou, totálně mimo realitu. Dvě * za "první půlhodinku", s její absencí bych neváhal nad odpadem..

Šílenství Debory Loganové (2014)

První polovina filmu tajmená, pozvolný nástup alzheimerovského šílení Deborah. Pořád nevíte, co si od filmu slibovat, pak sem tam přibude pár náznaků paranormálního chování...proč ne.. suneme se dál. Ale od chvíle, kdy se z alzheimerovy choroby vyklube temný příběh převtělení nějakého vraha na základě šílenýho rituálu nebo snad posednutí démonem, se z filmu stává dost nezáživnej béčkovej blud..