• Fantasy

Temné léto (2015)

Mladík dostane vedle domácího vězení také přísný zákaz používání sociálních sítí a psí obojek na nohu za nabourání se do profilu své spolužačky.. Zákaz s netem obejde a po připojení se na kecálka ho kontaktuje ona "postižená" spolužačka a zastřelí se v přímém přenosu webky.. Její duch po mladíkovi začne jít jako divej, jeho zloba se nezapomene otřít také o mladíkovo dva kamarády. Ti mu pomáhají objasnit celou gradující záhadu... Sympatický scénář, proč ne.. Škoda jen skouposti slova při odkrývání vedlejších souvislostí, třeba v jakém vztahu s mrtvou vlastně byli, co přesně jí provedl, že to bylo na vymalování pokojíku mozkem; bodl by i její psychický stav, charakter, kde se vzala závislost, tedy proč jím byla posedlá a jak se dostala zrovna k čarodějným rituálům, atd. Zkrátka škoda, že si film hraje na víc tajmený, než by bylo třeba. Lepší rozpracování bych uvítal. Postavy mně nevadily, takové namastné neslané, zkrátka dokonale zapadající do celkového dojmu.

Backcountry (2014)

Tohle mne teda překvapilo.. Jednoduchý, minimalistický, za to ohromně atmosférický, syrový a vyrovnaný po celou stopáž. Už jsem toho viděl hodně, ale úplně souhlasím s Rob Royem, protože scéna s fatálním útokem medvěda není po vizuální stránce extra pastva pro oči, ale i přes to mně dokonale pokazila žaludek...tohle má atmosféru, podtrženou realistickým pojetím..brrr..

Odstřelovač (2007)

Tak první čtvrtina filmu slibovala podívanou za pěkný 4 hvězdy.. Byl jsem překvapený, protože osobně jsem s Wahlbergem zatím neviděl snímek, který by mne vyloženě nadchnul a k tomu sympatické obsazení ala Peňa, Glover... Nicméně.. po docela pěkném startu následoval rychlý konec. Film začal lineárně upadat, a to až k naprostýmu braku ve finále..

Hercules (2014)

Zcela náhodou jsem tento snímek prvotně zaměnil za příšerného Hercules: The Legend Begins. Se "správným" Herkulesem jsem si chuť zlepšil - standartní výkon Dwayna, sympatická jeho družina, pár mytologických obludek do začátku, pěkně zpracované bitvy, sympatický ,ucházející scénář i kamera na mě celou fantas(t)yckou stopáž působili jako příjemný relax. Pro mě zlatý bodový střed.

3:15 zemřeš (2005)

Ucházející horor, který sice nenadchne, ale ani neurazí.. Taková oddychovka, sem tam bezduchá lekačka, což je v dnešní době in, lineárně u diváka nepěstovat napětí, ale rovnou děsit, nejlépe v nesmyslných momentech (...). Přesto za mě takový příjemný střed.., protože jsem večer před viděl originál z roku 1979, který je atmosférou o něco dál než tento remake (i přes "starobilost" zpracování snímku), nemůžu jinak než za dvě, ale zcela zasloužených.

Torture Chamber (2013)

I přes předem navozené a uvědomělé malé očekávání jsem od filmu utekl, jak moc na mě hororově působil/y paradoxně spíše tedy okolní vlivy a uvědomění, doprovázející jeho sledování.. - tohle by byla pí*ovina snad i před třiceti lety. Alespoň za téma a plakát 1*, vše ostatní čistej nelogickej amatérismus, lacinost až hnus. Prvních cca 5 minut není uplně zlých, jenže tím to končí, dalších 90 minut sledovat tlupu němých pubescentů, pobíhajících jak tlupa zfetovaných opic, dělajících nelogické věci uplně nelogicky a v rozporu s přírodními zákony... kdyby byl TCH prezentováný nějakým trailerem jako pokus o absolutní ptákovinu žánru, přidala by se soutěž o hodnotné ceny pro nejotrlejšího diváka, který neuteče z promítání a vydrží sedět jako poslední, ...100% by to výsledku přidalo.

Prokletý klaun (2014)

Pro mě veliké překvapení. Ano, zpracování filmu má své mouchy, jak je v mnoha příspěvcích napsáno. Mně dostal hlavně námět a děj filmu, podtržený vážností, a to jediné hodlám hodnotit. Jistě by z toho šlo vytřískat víc, vybrousit ze snímku diamant, protože předpoklady by byly. Dávám 80%

Žena v černém 2: Anděl smrti (2014)

Pro mě rozporuplný film. Prostředí ve snímku i duchařina na téma temných démonů je přesně mé gusto..(za to dvě hvězdy) Atmosféra v doprovodu hudby navozující strach z neznámého, z očekávání lekaček, mně dobře zasáhla.. Vizuelní zpracování filmu dobré, všudypřítomné potemnělé scény mně nevadí a tím to pro mě končí. Dějová stránka, sympatie hlavních postav, logičnost... = jedna velká tragédie. Ve srovnání s jedničkou je Anděl smrti hodně slabý.. Ale když se divák nechá nenásilně naladit na vlnu filmu a nebude nad ním moc přemýšlet, nějaký zážitek si odnese..

Legenda o vraždícím strašákovi (2013) (TV film) odpad!

Odpad většinou davam Troskovo tvorbe, tohle ma navíc k dobru alespon nejake vizualni efekty.. Jen si nejsem jistý, zdali se mi chce tenhle přídavek hodnotit.. (Film jsem si pustil, protoze v tv "nic" nedavali. Vysledek je takovy, ze Ruzovka, běžící na pozadí, zaslouzila vic pozornosti.. Přesto byl pro mě film přínosem. Těžko říci, jestli v dobrém slova smyslu.. Díky Scarecrow jsem si uvědomil, že Růžovka není zas až tak špatná...).

Let číslo 93 (2006)

Hodnotím s velikým odstupem času, od vzniku této události, avšak mně osobně snímek nevtáhl, ničím neoslovil a popravdě, když vidím všechna ta kladná hodnocení i komentáře, musel jsem shlédnout trailer filmu, protože mě to natolik zviklalo, co že jsem to vlastně viděl, že jsem se zkrátka potřeboval ujistit. Jako hraný dokumentár, pokus o rekonstrukci asi pěkná práce, mně však nudil.