Bosonohá komtesa (1954)

Ava Gardner jako María je prostřednictvím vzpomínek tří naprosto odlišných mužů tak nádherná, záhadná, okouzlující a svým způsobem opravdu až popelkovsky naivní, že v podstatě nevíte, co si o ní myslet, a přesto nebo spíš právě proto od ní celý film nelze odtrhnout oči. A i když už od začátku víte, jak to všechno skončí, tím více člověka její osud zajímá. Nezapomenutelná postava.

Dáma a zbojník (1989) (TV film)

Sladká limonáda, na kterou se vždycky znova ráda podívám a probudím tím ty kousky romantika uvnitř.

Lev v zimě (1968)

Emoce obnažené až na dřeň, naprosto strhující Hepburnová, které zdatně sekunduje O´Toole. Mezi těmi dvěma probíhá takové jiskření, až máte dojem, že chytne plátno. Fantastické dialogy, skvělí mladí herci, mezi kterými stojí za povšimnutí hlavně mladý Anthony Hopkins a budoucí James Bond Timothy Dalton, zkrátka film, který vás až do konce nepustí.

Jánošík - Pravdivá historie (2009)

Stručně dvěma slovy: absolutní zklamání. Kromě pár nádherných obrázků přírody a příjemného zevnějšku hlavního hrdiny (což ve filmu tohoto typu opravdu není to nejdůležitější), to byla jedna gigantická nuda. Vlastně si vůbec nedovedu vybavit, o čemže ten film vlastně byl a to je na skoro tří hodinový epos opravdu velmi chabý výsledek. Kandidát na titul propadák roku (oproti původním očekáváním) se právě představil a jeho šance jsou jistě nemalé.

Muž z Acapulca (1973)

J. -P. Belmondo ve vrcholné formě ukazuje v geniální parodii na špionážní akční filmy, jak by to dopadlo, kdyby měl James Bond, resp. I. Fleming den blbec. Mimochodem scéna s vypadlým písmenkem na psacím stroji mě shodí pod stůl kdykoli si na ni vzpomenu. Tak se mají točit komedie!

Vražedné pobřeží (1991) (seriál)

Pokud můžeme někomu vděčit za masový kult barevných havajských košil a vlasů v culíku v Čechách, pak je to Nick Slaughter.

Krok za krokem (1991) (seriál)

Když jsem ho poprvné viděla jako teenager - svkělé. Když jsem ho viděla podruhé - dobrý. Ale po každém dalším podívání mám pocit, že se dívám na typickou americkou agitku a la nedokonale dokonalá a neobyčejně obyčejná americká rodina. Upřímně nebýt Kouďáka, který byl mým pubertálním hrdinou a zároveň bezkonkurenčně nejlepší tv postavou tehdejší tv nabídky, nebyly by to ani ty tři hvězdy.

Krkonošské pohádky (1974) (seriál)

Nejlepší český večerníček. A nejlepší záporák se slaměným panděrem, jaký se ve večerníčkové pohádce kdy objevil. Čest Krakonošovi, ale sláva Trautenberkovi.

Panoptikum Města pražského (1987) (seriál)

Ať rada Vacátko promine, ale Adamírův hlas a gentlemanský zjev to je za všechny hvězdičky. A kromě toho mám tuhle barevnou verzi mnohem radši než původní černobílou, a to nejen díky panu radovi, ale také díky kouzelné atmosféře, prosycené jemným vtipem a nostalgií prvorepublikové éry.

Dobrodružství kriminalistiky (1989) (seriál)

Jednoznačně nejlepší detektivní seriál (snad kromě Hříšníků), který byl u nás natočený. Ať ho opakují kolikrát chtějí, nejenže se na něj dá pořád dívat, dokonce mám pocit, že se mi čím dál víc líbí. A takových seriálů fakt moc neznám, nota bene těch českých.