Džundžó Romantica - Season 1 (2008) (série)

Ty tři hvězdy jsou za to, jak jsem se nebetyčně bavila a čekala a zároveň tipovala, ke které zdi (nebo jinému místu) bude Misaki zase přiražen. Jako komedie to opravdu fungovalo perfektně.

Tak jde čas (1965) (seriál)

Tak hvězda je za to, jak bezmezně jsem tuhle soap operu ve své pubertě "žrala". Každý měl v téhle době svoje úchylky a tahle byla zkrátka ta moje.

Tequila Sunrise (1988)

Škoda, že nejde dávat půlhvězdy, protože tohle je přesně ten případ. V podstatě ten film má všechny předpoklady uspět - sympatické hridny, na odlišných stranách barikády a mezi nimi krásnou ženu - a přesto nefunguje tak jak by mohl a měl. Zkrátka další lehce nadprůměrný film, po kterém vám zbude jen vzdálená mlhavá vzpomínka a pocit, že měl na víc.

Pomáda 2 (1982)

Ta jedna hvězdička patří pouze a jedině Michelle Pfeiffer, díky které se má člověk aspoň na co dívat, protože zbytek je opravdu bezbřehá mizérie.

Pohádky tisíce a jedné noci (1974)

Jeden z mých nejmilejších filmů pro děti, který dal tvář milované knížce a který zároveň natolik překonal moji dětskou fantazii, až se tomu dodnes bezdeše obdivuju. Jeden může jen litovat, že postavení, které jsme v rámci tvorby pro děti v minulosti měli, je dávno pryč a zřejmě už se nikdy nevrátí. Ne bez osobností tak výjimečných jako byl například právě Zeman.

Ukradená vzducholoď (1966)

Myslím, že Jules Verne by byl nadšen. Stejně jako já. Stejně jako všichni jeho fanoušci. Protože takový výsledek by si nedokázal vysnít ani jeden z nich. Tedy kromě Karla Zemana.

Nine (2009)

Ve srovnání s fenomenálním Chicagem jenom slabý odvar. Co však pozdvihuje tohle dílko až ke čtyřem hvězdám je naprosto fantastická Penelope Cruz, ze které sálá neuvěřitelná smyslnost, vášeň a zároveň křehkost. Rozpaluje plátno takovým způsobem, jakým se o tom ostatním hvězdným akterkám Nine můžé jen zdát. Zkrátka oscarová nominace naprosto poprávu

3-iron (2004)

Jeden z nejkrásnějších zážitků mého filmového života. Absolutní nadšení, absolutní dojetí, absolutní nádhera a absolutní poklona Kim Ki-dukovi.

Román pro ženy (2004)

Kvůli skvělé Simoně Stašové a kvůli jejímu nesmělému nápadníkovi Mirkovi Donutilovi, kteří tohle jinak vcelku nezajímavé dílko povyšují na něco, na co si vždycky ráda vzpomenu.