Kiddy Grade (2002) (seriál)

Milé, příjemné, nenáročně oddychové. V rámci svého žánru slušný standard.

Kdo chce zabít Jessii? (1966)

"Pojedete do Chuchle." .... "Jménem zákona jste zatčeni. A vy pojedete do Chuchle." Naprosto geinální Menšík, který z minima dokázal vytvořit nezapomenutelný zážitek. Jako všichni v téhle klasice.

Tři muži ve sněhu (1936)

Tak tenhle film mám opravdu ráda (dokonce mi v něm nijak zvlášť nevadí ani většinou docela otravná Ferbasová) byť má trošku kýčovitě jednoduchý scénář, on ostatně nápad milionáře vydávat se za chudáka opravdu nijak převratný není. H. Haas spolu s J. Plachtou mi to totiž spolehlivě vynahradí, protože z něj dokázali udělat opravdu nad očekávání zábavnou podívanou.

Mravnost nade vše (1937)

Skvělá komedie s excelentním H. Haasem v roli vydařeného tatínka kážícího o mravnosti, dokonce natolik, že i na V. Ferbasovou obsazenou kupodivu vcelku proti svému běžnému typu se dá obstojně dívat. A korunu tomu nasazuje doktor v podání skvělého S. Rašilova. Bezchybné.

Uličnice (1936)

Musím přiznat, že pár skutečně dobrých momentů ve filmu sice je (např. F. K. Veselý), ale Ferbasová coby náctiletá holčička s panenkou žebronící o pochování cokoli dobrého spolehlivě zabila.

Katakomby (1940)

Úžasná nestárnoucí komedie, která je ještě dnes aktuální až běda. Jak to tak vypadá, tak se u nás od dob první republiky státní správa zase tolik nezměnila. Ale doufejme, že mezi všemi těmi korouhvičkami otáčejícími se po větru a strkající hlavy do těch správných sedacích partií sedí i dnes nějaký ten Borman, který s přehledem ovládá svou práci, protekce i vlezdoprdelkovství jsou mu cizí, nebere si servítky a i s nejvyššími šéfy mluví se stejnou bezohlednou upřímností, jako s posledním poskokem. Ostatně on ten pan ředitel je fajn chlap, ale karty hraje jako ponocnej. Brilantní.

Zlaté dno (1942)

Skvělý Vlasta Burian se Zitou Kabátovou v nepříliš známé, nicméně skvělé komedii dokazující, že ne všichni rodiče patří do starého železa.

Ducháček to zařídí (1938)

To je ptáček pan Ducháček aneb Jan z Rokycan, nepřekonatelný, neúnavný, k smrti upřímný a hlavně k smrti zábavný vedoucí právní kanceláře, který je pro svou dovolenou Zdrdoduch schopen spáchat takřka cokoli. Včetně toho dát na zadnici jedné předpřevratově orientované nóbl rodince, spojit dohromady aristokratku se synem pradleny a uspořádat památnou aukci včetně spiritistické seance. Bravo. Jedna z nejlepších komedií první republiky a pro mě osobně i jedné z nejlepších českých komedií vůbec. Za všechny: buď budu důsledný nebo nedůsledný, ale když je někdo důsledně nedůsledný, tak jaké to pak má důsledky.

L. A. - Přísně tajné (1997)

Bezchybná detektivna ve stylu noir s fantastickými hereckými výkony tehdy v Hollywoodu v podstatě začínajícího R. Crowea a G. Pearce, plus samozřejmě následný oscar pro Kim Basinger. Atmosféru starého hollywoodu miluju a tenhle film je jí plný. Když odhlédnu od Titanicového šílenství, tak jednoznačně film roku.

Na plovárně (1998) (pořad)

Upřímně Ebenova osobnost je sama zárukou dobré závaby, ovšem v pořadu, kde je hlavní persónou host je postava moderátora tím důležitější, protože rozhoduje o směru, kterým se bude rozhovor ubírat a dost ovlivňuje jeho zajímavost. Tady ale všechno funguje na jedničku, protože kouzelný, bezprostřední, vždy perfektně připravený Eben dokáže ze svých hostů dostat to nejzajímavější se záviděníhodnou lehkostí, jakoby to ani nebyl rozhovor, ale pokec dvou kamarádů u kafe, u kterého jeden z nich práskne i to, co nechtěl a ještě dobrovolně a rád. Tak mávypadat talk show.