Moje rodina (2000) (seriál)

První 3 série jsou fajn, pak to ochabuje, hlavně upozadění Nicka (, který je mě mnohem sympatičtější, než Coudy v Kroku za krokem), i když tu a tam se vyskytne podařený díl (, ale stejně to nemá na díly z prvních sériích).

Zlatý kompas (2007)

Četl jsem předlohu celkem před dlouhou dobou, ale můžu říct, že se jí režisér držel. Knihy fanda nejsem, 1* bolestného za zrušení dvojky a trojky.

Zprávař: Příběh Rona Burgundyho (2004)

Měl jsem potíže, vůbec dokoukat to (stejně jako Všechno nejlepší! s tím rozdílem, že neuvažuji jeho druhé zhlédnutí), přeci jenom nejsem fanda Farrela (líbil se mi v Mojí krásné čarodějce a v Bengách) a nechci se ani podívat znovu. Nevím, jestli to bylo úmyslný, ale já v tom vidím parodii dramata jako je Letec (oceňuji 1 *).

Mrtví jako já (2009)

Wau, todle jsem nečekal, jelikož jsem se dost bál zde uváděného mínusu, přeobsazování hrdinů a odchod Ruba. Ale nakonec to šlo mimo mě a já jsem si film užíval a osvěžil to, co na seriálu mám rád, a proč mám seriál na prvním místě v oblíbených. Prostředek a trošičku konec bych dokonce nazval až Whedonovsky dokonalými. Na začátku jsem byl překvapen opakováním informací ze seriálu (už vím, co zažili lidi u Serenity, co předtím viděly Firefly), i když je většina stopáže určena fandům seriálu (a proto bych odepřel hodnotit nehodnotící seriálu, ale co pak s uživateli, kterým se zalíbil film a seriál neviděly, jako mě Serenity a tady Pimiiix). Nanejvýš musím pochválit dějovou linii s matkou a mladší sestrou, který mi jako jediný v seriálu vadily (v seriálu bych je vystřihl). Naopak, co bych tady vylepšil je vložení scénym, kdy i Mason doplatí na porušení pravidel. Vlastně je to krásný závěr nejoblíbenějšího seriálu. Rozloučím se s Mrtví jako já (film i seriál) větou od Masona; „Auf wiedersehen Der Waffle Haus!“ Dodatek: po druhé je to o dost horší, raději bych to po druhé neviděl.

Harry Potter a vězeň z Azkabanu (2004)

Hned na poprvé,vás překvapí přestavbou, zásluhou (zřejmě) režiséra, celých Bradavic. Na potřetí je to (bohužel) nuda, do chvíle, kdy se Harry a spol. jdou rozloučit s Klofanem, pak se Cuarón rozjede, baví a skvěle zapadne mezi dětskými Pottery a Pottery pro dospělejší.

Lupiči paní domácí (2004)

Pro mě u bratrů Coenů, zatím stejně dobry jako „Dude“. Nevím jak vy, ale já jsem se u toho bavil víc, než film, který stál předobrazem, pro tenhle remake. PS: Hanks tu vyčuhuje aspoň o 2 hlavy, ale nezapomenete, ani na sprostě mluvícího černocha.

Sucker Punch (2011)

SPOILERY: Očekával jsem (a v celku taky dostal) takového Scotta Pilgrima (úroveň nadšení z filmu), s pár kapičkama Holek z naší školky okořeněný Nebezpečnými známosti (tragický konec). Trochu jsem se bál na začátku toho kamerovýho stylu (divák je mimopřiběh), ale nebojte se, je to jen úvod. Hudební složka není můj šálek kávy (, i když musím uznat jeho kvalitu a jeho trefnost, za zmínku stojí jenom Sweet dreams). Příběh, který by mohl být víc propracovaný nevadí, ten použitý stačí. Krosmen má pravdu ohledně smíchání největších pecek posledních 20 let do jednoho filmu, námátkou třeba úder pěstí ve vlaku, kde se jistě inspiroval Matrixem Revolutionem-zpomalovačka kdy pravá pěst dopadne na soupeřovu levou tvář, tady na robota. Bohužel jsem přečetl před zhlédnutím z nudy i celou rezenzi Aleny Prokopové, No, aspoň jsem věděl, na co se zaměřit. Za největší zklamání pokládám řidiče autobusu, jako jsedno z povolání Scotta Glenna v tomto film. Zhodnocuju to na 5 * sice ne silných, ale nejslabší 5* to taky není. PS: Jediná skladba (kuchař si pustil radio), které se mi opravdu líbilo je, z Watchmenů, upravená verze klasické skladby (tady). Dodatek(30.4.): Po přečení diskuze k tomuto filmu a jiných nadšených recenzí [pochopení filmu. Ve zkratce; krytizování pohledu geeků na ženy, v typu filmu, který mají rádi (motiv zrcadla), kde jsou geekové stejně nadšení z 3. roviny, která zastupuje sexy tanečeky, ze kterého jsou nadšení majitelé strypklubu), závěr s autobusem, je jen logickým vyústěním (bilboard u silnice s nápisem Paradise, po lobotomii ve druhé rovni).

Dinosaurové (1991) (seriál)

Nejlepší je tady ten seriál v seriálu, aneb "Potřebujeme novýho Timiho" (Já ho vidím jak si vlezl do proudovýho motoru.).

Dokonalá svatba (2010) (divadelní záznam)

No, první třičtvrtě hodinka je dost mizerná, na mě dost má ubohý vtipy (spousta sprostých slov), kterým jsem se bohužel musel aspoň usmívat. Nebojte se, pokud to překonáte, dočkáte se divadelního průměru, tedy 4 hvězdiček.

Ďáblův advokát (1997)

První půlka je za 2* a nedokáží to změnit ani Pacino a Reeves v hlavní roli. Druhá část je na tom znatelně lépe, a to zásluhou odkrývání ďáblových schopností. Nechápejte mě špatně, já nejsem ten, co si koupil sušenku a pak zažaluje výrobce, že je ten řízek málo masitý (to mám od P.M.Jolin-úvod HT 1 a týká se mojí hororový nesnášenlivosti). Hororová složka (Mary Ann se dívá do zrcátka na psychiatrii a vyděsí se) sem bezesporu patří, ale vystřihl bych jí (aspoň její část). Protože 135 minut je v tomto případě zbytečně moc, stačilo by klidně minut 110. Většina herců hraje na uspokojivé úrovni, na konci vydají ze sebe to nejlepší. Ten se vydařil ze všeho nejvíc. Na druhém místě je okamžik, kdy umírá Jeffrey Jones. Za výše zmiňované vydařené scény hodnotím 4.