Krvavý diamant (2006)

Ak je film situovaný na Africký kontinet, prifarbený humanitným motívom a problematikou politických a mocenských pechte-mechtle, dajú sa očakávať uspokojivo preplnené kinosály. Presne na týchto pilieroch stojí aj Zwickov Krvavý diamant. Samozrejme som zabudla na hviezdne herecké obsadenie. Teraz budem chváliť a to v prvom rade Lea DiCapriho už dávno nie cukríčka z Titaniku, ale uveriteľného hereckého vyslúžilca, ktorý ma už neraz presvedčil o svojich kvalitách. Gangy v New Yorku, Letec, Na druhej strane, teraz Krvavý diamant - všezko zrelé, precítené a vynikajúce výkony. Po technickej stránke je film rovnako kvalitne zvládnutý plus priam hynagogická krása prírody. Celkový dobrý dojem mierne kazí posledná kamerová scéna, no obsah a forma je natoľko príťažlivá a pútavá, že zabezpečí dostatočný komerčný aj nekomerčný úspech.

Klub 54 (1998)

Dnes máte podobných Klubov 54 v každom väčšom či menšom meste za každým rohom, takže to čo bolo v 80tych rokoch boom!! je dnes už bežnou súčasťou..s mojou poznámkou, bohužial! Film a celý príbeh je dosť obyčajný. Chlapská populácia sadne na lep "Salame" Hayek a tá ženská sa môže popásť akurát na Ryanovi Phillippovi. Nič veľkolepé sa nedialo, je to len o "Welcome in 80´s century"....

Pekelná ženská (2001)

Teenage žáner dokážem pozerať len vo fáze akuálnej beznádeje a zúfalosti, ktorá sa tiež občas dostaví ... táto americká plytčina mi asi 2 krát zdvyhla kútiky, dokonale som si pri nej odýchla, pretože som nemusela zapojiť ani jedinú mozgovú bunku. Po vzhliadnutí znova nadobúdam známy pocit, že som podobnými americkými komediálnymi delikateskami na určitú dobu presýtená.

Dicksonův pozdrav (1891)

V tomto experimente sa dá hodnotiť všetko iné len nie obsah a scenár:) Ťažko hodnotiť 25 sekundovú záležitosť...no treba oceniť aj filmy v plienkach

Les Cartes vivantes (1904)

Jedno z priemerných až slabších predstavení svetového filmového mága.

La Lanterne magique (1903)

Tento kraťas toho moc neobsahuje. Mala som pocit, že sledujem tanečné divadelné predstavenie v jednom dejstve. Dosť slaboduché na Méličsa...

Le Mélomane (1903)

Nadčasový tip pre učiteľov hudobnej výchovy ako oživiť vyučovanie. Le mélomane som videla skôr ako Un homme de tetes a nápad sa mi ohromne páči.

Le Tripot clandestin (1905)

Méličs mení žáner - z trikových kraťasov sa dal na cestu vydarených a celkom zábavných grotesiek. Milá pointa!