L'éclipse du soleil en pleine lune (1907)

Chcete vidieť, čo sa v roku 1907 za javy diali na hviezdnom nebi?? "Mesiac- uchylák" zvykol obscénne napádať "prihriate Slnko"! Toto je skutocna pecka!!

L'impressionniste fin de siècle (1899)

Vrámci kategórie trikových filmov, v roku 1899 Cheorges Méličs robil čo mohol. Zaujímalo by ma, aké triky by dokázal so súčasnou technikou??:)

Million Dollar Hotel (2000)

Moje pocity po vzhliadnutí Milllion Dollar Hotel? sú podobné tým, ktoré by nastali v reštaurácii keby som si objednala drahy šťavnatý steak a v reáli by mi priniesli zosušenú lacnú pseudo panenku a miesto latte studenú kávu. No proste grc to bol....Tento film chcel byť strašne dojemný a cool, naopak vyznel ako koncentrovaná nuda a silená zábava.

Zabiji Nixona (2004)

Sama Bickea ponižuje vlastná žena, rodina, práca a vlastne celá prehnitá americká spoločnosť a politická scenéria. Chce byť dobrým otcom, manželom, uznávaným obchodníkom a zároveň sám sebou...hm, čo trošku koliduje. Konflikt vyusťuje do sociopatie, averzie a túžby po náprave nenapraviteľného. ... a tak sa vo filme Zabij Nixona cez geniálny herecký výkon Seana Penna dozvedáme o marnom boji jedného životného stroskotanca s americkou históriou.

Horší už to nebude (2006)

Nápad je dobrý, vizuál viac než namotá, zápletka zaujme a scenár vyvolá pár pozitívnych emócií. Len prečo Will Ferrell v hlavnej úlohe?

Seber prachy a zmiz (1969)

Životné peripetie malého hajzlíka, ktorému sa lepí smola na päty v podaní W.A. je neprekonateľnou a vrcholne originálnou záležitosťou - pričom šlo o jeho druhý réžijný pokus. Táto šibnutá komédia má svoje grády, je až geniálne vtipná a milá. Spolu s Bananas a Sleeper jedno z najuletenejších Woodyoviek.

Firewall (2006)

Na tomto priemernom thrileri nádherne vidieť, že Harrison Ford sa dosť fyzicky zmenil a už namôjveru pôsobí ako starý veterán a preto mu rola odborníka na počítačovú bezpečnosť sadla ako riťka na šerbel. Kedže v dôchodkovom veku sa už ťažšie hýbe, chápem absenciu akčných scén...Scenár vystihujú slovíčka štandarnosť a maximálna neoriginálnosť. Navyše, po vzhliadnutí si asi pôjdem vybrať všetky úspory z banky, nevedela som totiž, že je tak docela ľahké nabúrať bezpečnosť bankového serveru, hehehe.

Okrsek 49 (2004)

Film sa vyhol záberom na americké vlajky a celú dobu sa dalo dívať na skutočných hrdinov a ich nezištnú motiváciu. Ústredná humanistická téma o živote požiarnikov v J.Russellovom filmovom prevedení skutočne chytí za srdce, dojme a upriami pozornosť na hŕstku ľudí, ktorá si zaslúži ospevné ódy za ich senzačné reálne výkony v hasičskom zbore. Okrsok 49 chcel zviditeľniť prácu hasičov, ich rodinný život, akcie, osudy a tento účel splnil. Téma krásna, celkový filmový zážitok lepší priemer.

Mimo zákon (1986)

Hlavné postavy sú presne také, aké sa dali od Jarmuscha čakať. Vo väzenskej cele sa stretnú nezamestnaný DJ, pasák a ukecaný taliansky turista s komickou angličtinou. Každá postava je tak trošku svojsky pošahaná, so svojským osudom...Spoločným je pre nich fakt, že každý sa aktuálne nachádza v dajakej podivnej životnej kríze, bez nádeje na lepší zajtrajšok. Film ma zo začiatku dosť nudil, energickým vstupom bol až príchod Benigniho na scénu. Celý príbeh je len o kvalite vzťahu troch ľudí a krížení ľudských osudov.