Smrt přichází v bílém (2003)

Nebál jsem se, ale nasmál jsem se. A tím nemyslím, že mě pobavil český název, ale některé hlášky byly neodolatelné. Bohužel na mě nezapůsobila atmosféra, tak jak měla, takže mi z toho vzešla spíše hodně černá komedie. Ale zatraceně dobrá. P. S.: Konec mě trošku zklamal.

Probuzení (2007)

Zajímavý nápad podpořený dusivou atmosférou. Ale přiznávám, že scény z "dušení" sféry mi nepřišly až tak zajímavé a nabourávaly celý příběh.

TRON: Legacy 3D (2010)

Se studem přiznávám, že jsem původní film neviděl, takže nemohu soudit, jak nový díl naplňuje termín "Legacy", ale co tvrdit mohu je, že jde o obrazově poutavý zážitek se skvělou hudbou a nádherně zpracovaným světem. Po příběhové stránce to vyslovený zlom není, ale přesto je děj poutavý. Zklamáním je počítačově omlazená tvář Jeffa Bridgese, od přirozenosti má hodně daleko.

Let's Dance 3D (2010)

Komentáře ke scénáři si odpustím, možná snad jen dodám, že by mohl fungovat jako přehled nejtradičnějších klišé, ale upřímně, kašlu na něj, jsou tu sexy lidé, jsou tu vynikající tanenční scény a slušný soundtrack. To je přesně to, co od tanečního filmu čekám a Let´s Dance 3 toho nabízí vrchovatou míru. Škoda je, že občas se dá zaznamenat, že v některých scénách zaskakuje dublér.

Fotři jsou lotři (2010)

Docela nepříjemné zklamání. Naprostá absence kouzla dvou předchozích dílů. Lehce zaměnitelná komedie z pásové produkce, která do série vůbec nepasuje. Styl humoru i atmosféra jsou úplně někde jinde a to není míněno jako lichotka. A to jsem se ta těšil, po skvělém druhém dílu.

Nepřemožitelné zlo (2005)

Vcelku atmosférická duchařina, které ale chybí propracovanější děj a ke konci slušnější gradace.

Nezastavitelný (2010)

Zabere to slušnou dobu, než se začne něco pořádného dít, ale pak to stojí za to. Ne zrovna objevný, ale tak akorát napínavý film o neovladatelném vlaku.

Letopisy Narnie: Plavba Jitřního poutníka (2010)

Je paradoxní, že jsem se vlastně ani nenudil, ale současně jsem pořád měl pocit, že film postrádá dynamiku. Cestovalo se z ostrova na ostrov, na každém došlo k nějaké menší událostí a pokračovalo se dál. Žádná větší bitva, žádná monumentálnější scéna a ani finále nebylo vysloveně dechberoucí. Alespoň zůstala milá hřejivost a roztomilá sentimentalita, která zafungovala na dětskou část mého "já", která by si podobné dobrodružství ráda užila :).

Taková nenormální rodinka (2010) (seriál)

Nejdříve šlo o spíše o dramatickou podívanou o rodině, která se náhodou stala neobyčejnou, což byla relativně nuda. Naštěstí, v druhé polovině jsme se dostalina jinou cestu, kde se objevují zabijáci se schopnostmi, mocí posedlí manipulátoři, zajímavé příběhové zvraty. Zřejmě ale změna nepřišla včas a seriál končí po první sérii, což je docela škoda, dal bych mu ještě šanci.

Orphan (2009)

Je pravda, že spousta věcí se dá lehce odhadnout, slušné procento ze stopáže je nepřekvapivé, ale o to tu nejde. Hlavní je, že záporačka funguje přesně, jak má a je více než snadné ji nenávidět a pointa je opravdu překvapivá. Hodně napínavá záležitost, která mile překvapila.