Patologie (2008)

Někdo hraje flašku, někdo automaty a někdo: "Hádej, jak jsem zabil mrtvolu, která leží na pitevně". Partička mladých patologů má dojem, že exkrementy stříkající ze střev a odhalené mozky jsou příliš fádní a tak si zpestřují čas tím, že kolegům připravují hádanky, pokud tak můžeme nazývat vraždy vybraných obětí. Patologie je nechutná (vytahování "holuba" z nosu mrtvého obézního chlapce je poněkud perverzní), ale má něco do sebe. Určitě slušné obsazení a mrazivou atmosféru. Byl jsem lehce šokován a lehce pobaven.

Kronika rodu Spiderwicků (2008)

Trošku minimalističtější fantasy o rodině, která je skutečná. Má své problémy, sourozenci nejsou poutání ideálními vztahy, hádají se jako psi, občas si jednu "střihnou". Spojí je ale boj proti netvorovi, který hodlá ovládnout svět. Proti němu a jeho nohsledům se bojuje tomatovou omáčkou a solí, ale nečekejte žádnou útlocitnou pohádku, spíše trošku drsnější podívanou, kde se skřeti roztékají po zásahu rajskou, usekávají se ruce a bodá se do očí...

Král Škorpión: Vzestup Říše (2008)

Hlavní hrdina je sympaťák, některé bojové scény mají něco do sebe, ale speciální efekty jsou všechno, jen ne speciální. A příběh také žádná sláva. Kdyby mi někdo řekl, že Krále Škorpióna: Vzestup Říše produkovala ČT jako pohádku na nedělní odpoledne, skoro bych tomu i věřil :D

Speed Racer (2008)

Praštěné, pro mě možná až moc. Pestrobarevné šílenství, které je sice dynamické až po strop, ale tak ujeté, že jsem se místo užívání spíše jen divil. Po technické stránce perfektní, o tom žádná diskuse, ale jinak mě opice házející bobky až zas tolik neoslnila. Má to své kouzlo, ale na mě funguje jen napůl.

Mumie: Hrob Dračího císaře (2008)

Já rozhodně nebudu tak krutý jako většina zdejších hodnotících. Dalo se čekat, že půjde o krystalický popcorn beze smyslu, byl to krystalický popcorn beze smyslu. Bavil jsem se, zasmál jsem se, užil jsem si to jako chutnou jednohubku, která sice možná brzy vyšumí, ale když jsem si ji "dával", byla docela lahodná. Nevyužitý potenciál tu samozřejmě je (Michelle Yeoh a Jet Li by to určitě zvládnuli mnohem lépe).

Čch' pi (2008)

Trošku jsem Johna Woo podcenil, ale rád přiznám svou chybu. Předpokládal jsem, že Red Cliff bude zmatený velkofilm plný ještě zmatenější bitev, špatný odhad. Jde o příjemný historiský epos plný zajímavých postav, přehledných soubojů i dechberoucích scenérií. Některé válečné momenty - nádhera. A navíc je z filmu jasně cítit, že jde to jen rozjezd pro druhý díl a ten, tentokráte se snad nemýlím, bude dechberoucí. / Dodatek k druhému dílu. Nemohu nic jiného, než chválit. Nečekejte jen velký akční spektákl plný monumentálních bitev (ale na ty dojde), ale také dlouhé řečnění nad šálkem čase, taktizování a hlavně silné emoce, nezlomná přátelství a dnes už možná idealistickou hrdost. Johne Woo, jste zpátky, klaním se :D

Temný rytíř (2008)

Myslel jsem, že ve svém věku už nedosáhnu orgasmu, ale spletl jsem se. Čekal jsem od filmu hodně, ale dostal jsem mnohem více. Naprosto neuvěřitelnou strhující podívanou, která ani na jedinou vteřinu nedovolila otrhnout oči od plátna a vychutnat si jediné sousto přesoleného popcornu. Jediné, co mi chybělo byla výraznější ženská hrdinka, ale dočkám se snad v dalším pokračováním a tiše doufám, že Nolan se ho ujme se stejnou razancí jako Temného rytíře.

Kouzelná romance (2007)

Nejdříve jsem nevěříčně koukal, chvilku po konci animovaného začátku jsem to vypnul, protože jsem si byl naprosto jistý, že tohle není nic pro mě. Cukrkandlově sladká romance? To není šálek mé kávy. Ale pak jsem se rozhodl film dokoukat a přišel jsem na to, že je to možná kýčovité a přesládlé, ale účelně. Sebeironie filmu nechybí, vtip také ne, tak proč si neužít tuhle pohádku o princeznách (i když vlastně hlavní hrdinka vlastně ani princezna není) bojujících s draky.

Zlatý kompas (2007)

Místy zbytečně komplikované fantasy, které se v určitých momentech podobá Narnii a v jiných hraje na dospělou notu. Slušně zvládnutá je finální scéna (ať žijí Divoženky) a za povšimnutí stojí i bitka ledních medvědů, ale to je asi tak vše, co vám utkví v paměti. Zlatý kompas je překombinovaná podívaná ve které se člověk občas docela ztrácí, ale nakonec u mě převládá (i když mírně) kladný pocit.

Hancock (2008)

Nebudu vám lhát, ze spojení - Berg, Smith a zajímavý námět jsem čekal mnohem více. Humoru tu není dost, aby to byla slušná komedie, akce tu není dost, aby to byl slušný akčňák, je tu od všeho něco, ale guláš je to docela mdlý, bez pořádně chuti. Chtělo by to přikořenit. A přidat důstojného záporáka.