Miluji tě k sežrání (2005)

Pobavil jsem se hodně slušně. Ryan Reynolds to sice s mimikou trošku přehání, ale je to pořád snesitelné, komik to určitě není špatný. Anna Faris je jako "popstar" skvěle nesnesitelná, celá komedie jako taková je opravdu docela vtipná, gagy nejsou trapné, ale pobaví, nemůžu si stěžovat, zasmál jsem se.

Kung Fu Panda (2008)

Téma je mi sice hodně blízké, ale na to, abych nadšeně poskakoval mi chybí více humoru. Po technické stránce si není na co stěžovat, ale několik vtípků navíc by jistě neuškodilo.

Hitman (2007)

Docela slušný a brutální film, který nedělá herní předloze ostudu.

Duch boje (2008)

Prvních pár bojových scén je poměrně rozpačitých a choreograficky nejsou až tak bombastické, aby se daly srovnávat s Ong Bak nebo Tom Yum Goong, ale finále stojí za to a dokazuje, že Jeeja Yanin by klidně mohla poměřit síly s Tonym Jaa. Sice by asi prohrála, ale Tonyho by to stálo hodně sil a bolestivých míst :)). A na Jeeja se mnohem lépe kouká :D

Rambo: Do pekla a zpět (2008)

Z úvodního vyvraždění vesnice mi až skoro zatrnulo, brutalitou se tu rozhodně nešetří a někdy je té krve až skoro moc. Ale rozhodně se starý dobrý Rambo nemá za co stydět, předvedl se, že i v pokročilém věku se dají zachraňovat krásky v nesnázích.

Beowulf (2007)

Animace většinou opravdu pěkná, v některých momentech se téměř nedá poznat, že herci jsou stvořeni z 0 a 1. Trošku do očí bije animace koní, kteří mají poněkud zvláštní pohyby. Jinak jde ovšem o slušně zpracovanou legendu

Superbad (2007)

Docela vtipné, někdy zbytečně přitažené za vlasy, ale párkrát se u toho zasmát dá.

Zakázané království (2008)

Komu není rady, tomu není pomoci. Už po ohlášení tohoto filmu se plno lidí doslova těšilo, jak bude s cynickým smíchem hlásat, jaká to byla promarněná šance, když se sešly dvě asijské hvězdy nejvyššího formátu ve filmu pro celou rodinu. Jenže Minkoff překvapil a přinesl hodně svižné dobrodružství, které není zase tak rozjuchané, aby ho nepřežil dospělý, bojové scény jsou skvělé, triky dobré, vizuální/hudební stránka profesionálně zvládnuty a Michael Angarano se ohání překvapivě pružně, navíc je to sympaťák. Jenže někteří si prostě nepřiznají, že se spletli a budou si tvrdit své a rýpat do The Forbidden Kingdom, jak to jen půjde. Ale jejich věc, já si stojím za tím, že film se nad očekávání povedl a užil jsem si ho.

Jak jsem poznal vaši matku (2005) (seriál)

A já myslel, že sitcomům odzvonilo. Pak se objeví How I Met Your Mother a mám skoro vyklobenou bránici. 99 % vtípků funguje, každá postava tu má své místo a dokonce mi ani nevadí ta přesládlá romantická linie. Osobně se mi málokdy stane, že dělím sympatie rovnoměrně mezi všechny hrdiny, ale tentokráte je to skutečně tak. Každý z charakterů má své místo a chyběl by.

Let's Dance 2 (2008)

Klišé vedle klišé? A? Nenechte se vysmát, nečekali jste to? Jasně, že ano. Ale já jsem nečekal, že mi tanenční scény vyrazí dech, skvělá choreografie, hudba a hlavně sympatičtí herci-tanečníci. Naposledy mě tak mrazilo u "Baby nebude sedět v koutě". A to mám tanečních filmů nakoukáno... Tohle musí rozhýbat každého, i ty, co mají kovovější kyčle než Terminátor.