Zombieland (2009)

Asi by se z toho dalo vytřískat trošku více (nemohu si pomoci, ale některé likvidace nemrtvých byly trošku sterilní), ale ten nenásilný fungující humor mi nedovolí jít pod čtyři hvězdičky.

Zóna smrti (2005)

Brutální kriminálka u které si nejste jistí, kdo v příští minutě zemře. Scénář nešetří nikoho a krev stříká ze všech stran. Bojové scény jsou výborné, ale je jich docela málo. Veskrze si ale není na co stěžovat.

Zoufalé manželky (2004) (seriál)

Nuda na usedlém předměstí je jen zástěrka. To co se děje v této čtvrti za fasádami zdánlivě klidných domů je mnohem zajímavější, než by člověk čekal. Máme tu klasické lidské problémy s láskou, dětmi atd., ale i netradičnější záležitosti typu "mrtvola pod bazénem". A k tomu navíc neodolatelný humor. Někdy se prostě vyplatí pustit televizi.

Zpátky do školy (2009) (seriál)

Trvalo mi pět nebo šest dílů, než mě seriál začal bavit. Obvykle mám jasno po dvou, maximálně třech epizodách a u Community jsem zvažoval, že už se ani do dalšího sledování nepustím, ale nakonec zvládnu klidně 8 dílů za den a klidně bych si dal víc, kdybych měl čas. Unikátní sitcom, který mě svým vtipem skoro sráží do kolen. Pět hvězdiček je zasloužených.

Zprávař: Příběh Rona Burgundyho (2004)

Bohužel se musím přiznat, že hranice mezi trapnou trapností a zábavnou trapností je příliš tenká a pro mě tu spíše platil první případ. Přítomnost mnoha komediálních hvězd je fajn, pár gagů také, ale většinu času jsem se příliš nepobavil. 50 %

Zrada a pomsta (1986)

Jeden z mých prvních filmů z asijské produkce a hned ten nejlepší. Nebo alespoň z nejlepších. Bez zbytečné nostalgie je to vynikající kousek, který dovádí pravidla žánru k dokonalosti.

Zranitelná srdce (2022)

Ano, velmi brzy je jasné, jak to dopadne, ale i tak je to velmi příjemná a dobře obsazená s romance s lehkým, ale neobtěžujícím sociálním podtextem.

Zrcadla (2008)

Nebudeme si lhát, příběh žádná sláva a finále je docela slabota, ale jinak se Aja zase vytáhl, atmosférické, mrazivé a děsivé. Kieferovi agresivní opilec jde (nejen ve filmu) a obsazení jako takové rozhodně není špatné. Ovšem, co si Aja mohl odpustit je, že si zúčastnění v každé druhé větě říkají, jak se mají rádi nebo se milují nebo vy to snad pronášíte každých pět minut? Zrcadla klopýtají na příběhovém poli, ale atmosféricky vítězí nad konkurencí, takže jsem zvědavý, jak si Aja pořadí s masožravými rybkami.

Zrcadla 2 (2010)

Na videoprodukci vůbec ne špatné. Nepůsobilo to tak lacině, jak jsem se bál, herecké výkony relativně ušly, škoda jen, že násilí bylo někdy spíše úsměvné, než aby z něj zamrazilo.

Zrození legendy (2010)

Velice digitální, velice ukřičené (někteří zdejší pánové dokázali vydat hodně zvláštní zvuky), velice zmatené (jsem jediný, komu se zdálo, jako by někdo omylem ve střižně přidal pár scén z Odvážného bojovníka?) ale bezesporu choreograficky výtečné, což se ovšem dalo čekat. Souboje stály za to, takže jsem více méně spokojen, příště bych ale ubral ze stylu "Když pejsek s kočičkou dělali dort" a trošku bych se umírnil. P.S.: Písni u závěrečných titulků jsem nerozuměl ani slovo, ale má něco do sebe.