Městečko Schitt's Creek (2015) (seriál)

Možná ne úplně originální, ale je to milé, zábavné, pohodové a skvěle zahrané (Catherine je má oblíbenkyně už od dob Sám doma, ale i ostatní odvádějí skvělou práci).

Milostná past (2021)

Trochu jsem doufal, že konec bude jiný, protože to bylo velké klišé, ale na druhou stranu je to vánoční "pohádka". Ale místy překvapivě s drsným humorem. Vánoční klasika z toho asi nebude, ale příjemný sváteční film to je určitě.

Amor con fianza (2021) (pořad)

Pravidla jsou trošku zmatená a morálně je to velmi sporné, ale prostě je to tak ujeté, že se od toho člověk nemůže odtrhnout. Guilty pleasure.

Očista navždy (2021)

Asi nejlépe natočený díl ze série. Není to stále nic vysloveně zázračného, sociální nádech občas vyznívá trošku naprázdno, ale dívat se na to dá.

Není čas zemřít (2021)

Bondovky nikdy nebyly mou srdcovkou, ale veskrze mě bavily. Nejsem tedy vysloveně emotivní s ohledem na to, že končí jedna etapa, na druhou stranu musím přiznat, že tenhle díl mě nenechal úplně chladným. Nostalgický, sympaticky zahraný, dostatečně akční, jednoduše fungoval a šlo o rozloučení, které si Daniel Craig i fandové zasloužili.

Narcos: Mexiko - Série 3 (2021) (série)

S ohledem na delší pauzu se musím přiznat k tomu, že jsem se v postavách na začátku trochu ztrácel, ale postupem času jsem si (zhruba) vybavil, co nám bylo v minulosti nabídnuto. A pokud jde o třetí a finální řadu, tak ano, možná by mohla být více "ukončena" a možná o trochu akčnější, ale to neznamená, že jsem se nudil. Je to propletené, napínavé a velmi dobře zahráno, což nechalo zapomenout na většinu negativ. Jen pro info, testy DNA byly v roce 1994 už dostupné,

Shang-Chi a legenda o deseti prstenech (2021)

Epická digitální marvelovská pohádka protknuta asijskou mytologií. Nic víc jsem nečekal, nic víc jsem nedostal, což není výtka. A Awkwafina byla fajn.

Eternals (2021)

Tvůrci dali dlouho před premiérou vědět, že se chystá jiná marvelovka. Nebude to epická akční jízda, ale půjde o film zaměřený na postavy a komplikované vztahy mezi nimi. A to také je. Pokud někdo očekával něco jiného, to je jeho chyba. Je to odlišné od všeho ostatního v MCU, je to svým způsobem komornější (byť jsou sázky jsou vysoké) a je to zaměřené na dialogy, ale i když je stopáž dlouhá, tak jsem se nenudil. Finále mohlo být epičtější, ale jinak jsem více méně spokojen. A ne, diverzita filmu opravdu neubližuje.

Free Guy: Hra na hrdinu (2021)

Hravá "feel good" podívaná, která se samozřejmě nevyhýbá klišé, ale díky všudypřítomné veselosti a obsazení v čele s Ryanem (plus dojde na několik bezva cameo rolí) to filmu rádi odpustíte.

Halloween zabíjí (2021)

Sám sebe tímto hodnocením trošku překvapuji a ano, je tu nemálo negativ, ale v rámci žánru slasherů to vůbec není špatné a zápletka: "Máme toho dost, bereme spravedlnost do vlastních rukou," nebyla úplně mimo mísu. Pokud jde o chování postav, tak někdy překvapily tím, že se chovaly vcelku rozumně, jindy úplně ne (v jedné vteřině se nehodlají rozdělit, v té následující to udělají), ale pokud bych srovnával s konkurencí, tak je to řemeslně dobře zvládnutá podívaná s lehkým (ale neotravným) sociálním podtextem a opět bezva Jamie Lee Curtis (mimochodem, nelichotivé poznámky na její vzhled jsou zaprvé ubohé a zadruhé klobouk dolů před ní, protože se záměrně nechala "zošklivit", aby bylo patrné, jak vypadá někdo, kdo se desítky let jen ohlíží a obává se toho, co přijde).